Wypowiedzi trenera oraz piłkarzy w TV Jansat

• autor: redakcja, 2011-06-13 22:29

W dzisiejszym programie janikowskiej telewizji TV Jansat można było zobaczyć rozmowę z trenerem Unii - Tomaszem Mazurkiewiczem, a także z piłkarzami naszej drużyny - Tomaszem Nowackim i Michałem Chmieleckim. Nagrania te miały miejsce przed piątkowym treningiem. Dla tych, którzy z różnych względów nie mogli obejrzeć rozmów postanowiliśmy przybliżyć je na naszym serwisie internetowym.

Aby przeczytać całość kliknij na "więcej".

Trener Tomasz Mazurkiewicz był zadowolony z rundy wiosennej. Stwierdził, że była ona o wiele lepsza niż jesienna. Powiedział też, że przyczyniły się do tego zimowe transfery. Poza tym można było usłyszeć m.in., że mimo wysokiej porażki z Unią Swarzędz, na którą sobie nie zasłużyliśmy piłkarze przez tą wiosną pozostawili na boisku wiele zdrowia i walki, a także, że jeżeli utrzymamy drużynę, którą mamy to będziemy mogli powalczyć o coś więcej. Trener nie złożył deklaracji, że na pewno pozostanie szkoleniowcem Unii na nowy sezon, ale mówił, że jest bliżej tego, aby nadal prowadził naszą drużynę. Można było też usłyszeć o tym, że zespół czeka do około 20. czerwca, kiedy to będzie wiadomo więcej, a także, że liczy się na wsparcie janikowskich firm. Tutaj mowa było o Ciechu i Rem Bisie. Natomiast jeżeli chodzi o przyszły sezon pierwsze spotkanie z piłkarzami zaplanowane jest na 5. lipca na godzinę osiemnastą i jeżeli wszystko będzie zgodnie z planem to do zespołu będzie chciano dokooptować dwóch-trzech zawodników, którzy podniosą rywalizację w drużynie. Trener wspomniał o ewentualnym  pozyskaniu rosłego środkowego obrońcy, który wraz z Marcinem Dworackim stanowiłby dobrą parę defensorów, a także o alternatywie dla Pawła Klimka w ataku. Z obecnej kadry trener nikogo nie wyróżnił indywidualnie twierdząc, że nasza drużyna jest dobrym kolektywem, w której nie ma gwiazd. Dodał też o mieszance rutyny z młodością wspominając tutaj o wychowankach klubu. Co do kibiców, powiedział, że w Janikowie przed każdą rundą sprzedaje się najwięcej karnetów w porównaniu z naszą ligą i jest to widoczne na trybunach, gdyż na mecze przychodzi wiele ludzi, którzy wspierają biało-niebieskich. Każdemu pewnie spodobało się, gdy z usta trenera Mazurkiewicza padło, że Unia jest klubem, dla którego trzecia liga to przedsionek, druga liga to ta, w której w przyszłości powinniśmy grać. Biorąc pod uwagę, że rozmowa była przeprowadzona w piątek, trener powiedział, że do Kalisza, mimo iż w osłabieniu pojedziemy po punkty. Jak widać po tym meczu wróciliśmy z trzema, a to znaczy, że mamy naprawdę bardzo dobrą drużynę i szkoda byłoby, abyśmy jesień zaczęli z wieloma zmianami w składzie. Po spotkaniu z Calisią Unia zakończyła sezon na wspólnej kolacji, co także zapowiadał trener Mazurkiewicz.

Jako drugi głos zabrał wicekapitan drużyny - Tomasz Nowacki. Powiedział on, że po każdym spadku z ligi dla każdej drużyny pierwszy sezon jest najtrudniejszy, dlatego też utrzymanie w trzeciej lidze jest zadowalającym rezultatem, gdyż cel był taki, aby nie spaść do czwartej ligi, a w następnych dwóch-trzech latach walczyć o awans do klasy wyżej. Nowacki podkreślił, że ma wielką nadzieję, że tak się stanie, ale teraz wszystko zależy od działaczy i sponsorów. W rozmowie z nim można było usłyszeć jak mówił z nadzieją o tym, że w Janikowie jest wiele firm, które mogą pomóc Unii. Ponadto, gdy został zapytany czy zostanie w naszym klubie na dłużej, odpowiedział, że nie od niego to zależy, ale bardzo by chciał ponieważ w zespole jest bardzo dobra atmosfera, a w naszym mieście są doskonałe warunki do gry w piłkę nożną, gdyż mamy wspaniałą bazę treningową i stadion. Popularny "Czereś" pozytywnie wypowiedział się też o janikowskich kibicach, dla których grają biało-niebiescy.

Kolejnie wypowiedział się Michał Chmielecki. Zawodnik, który przyszedł do Unii zimą przed rundą wiosenną także był zadowolony pod względem sportowym i infrastrukturalnym. Michał jak jego poprzednicy pozytywnie wypowiedział się o kibicach. Uważa on, że na mecze trzeciej ligi do Janikowa przychodzi prawie najwięcej kibiców, a gra przy licznej jak na te rozgrywki publiczności bardzo pomaga. "Chmielu" powiedział też, że atmosfera w szatni była bardzo dobra i ma nadzieję, że równie taka będzie pod względem organizacyjnym, bo od tego wszystko zależy. Zapytany o to, czy jeśli padnie propozycja zostania w Unii na kolejny sezon powiedział, że raczej tak, jeżeli wszystko rozwiąże się pozytywnie.

TV Jansat planuje, iż w następnym programie, który zostanie wyemitowany za tydzień sezon 2010/2011 podsumuje prezes MLKS Unia Janikowo - Artur Banaszak.