Paweł Klimek zawodnikiem Gryfa Słupsk

• autor: redakcja, 2011-07-04 19:52

Paweł Klimek, najlepszy strzelec Unii Janikowo w sezonie 2010/2011 został nowym zawodnikiem Gryfa Słupsk. Napastnik ten przyszedł do naszego klubu rok temu z Cuiavii Inowrocław.

Klimek w barwach Unii rozegrał dwadzieścia siedem ligowych meczów (2340 minut), w których strzelił czternaście bramek, zaliczył siedem asyst i cztery żółte kartki. Poza tym zagrał jeden mecz w centralnym Pucharze Polski w pełnym wymiarze czasowym oraz dwa spotkania (65 minut) w rozgrywkach pucharowych na szczeblu okręgu kujawsko-pomorskiego. W okręgowym Pucharze Polski zdobył jednego gola i ujrzał jedną żółtą kartkę. Popularny "Paja" w biało-niebieskich barwach występował z numerem "20" na koszulce.

- Bardzo chciałem zostać w Unii, ale 30. czerwca skończył mi się kontrakt z janikowskim klubem i do dnia dzisiejszego nie było żadnego odzewu ze strony prezesa, także musiałem podjąć decyzję odnośnie mojej przyszłości. W nowym sezonie będę grał w oddalonym od mojego domu około dwieście kilometrów Gryfie Słupsk. - powiedział Paweł Klimek, który na zawsze wpisał się w karty historii naszego klubu strzelając pięć bramek w jednym meczu z Polonią Leszno.

Nowy klub Klimka w poprzednim sezonie zajął trzynaste miejsce w trzeciej lidze pomorsko-zachodniopomorskiej. W ciągu dwóch lat zamiarem Gryfa Słupsk jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Nowym klubowym kolegą Klimka będzie inny były piłkarz Unii - Krzysztof Biegański. Dyrektorem sportowym w słupskim klubie jest Paweł Kryszałowiecz, który wraz z trenerem Grzegorzem Wódkiewiczem był w Janikowie podczas meczu Unii z Lubuszaninem.

Pawłowi dziękujemy za reprezentowanie barw MLKS Unia Janikowo, za zdobycie wszystkie bramki, asysty, a także za zdrowie pozostawione na boisku podczas gry w naszym klubie i życzymy wszelkiej pomyślności w dalszej karierze piłkarskiej.

Gryf Słupsk jest też zainteresowany pozyskaniem Marcina Dworackiego. Na stronie internetowej słupskiego klubu poinformowano, że środkowy obrońca Unii został już zawodnikiem Gryfa, ale póki co nie są ustalone szczegóły odejścia Dworackiego.