Marcin Dworacki zawodnikiem Gryfa Słupsk

• autor: redakcja, 2011-07-06 19:55

Marcin Dworacki został nowym piłkarzem Gryfa Słupsk. Obrońca ten jest wychowankiem Unii Janikowo, a w pierwszej drużynie naszego klubu był od początku sezonu 2010/2011 kiedy to wrócił z młodzieżowego zespołu Zawiszy Bydgoszcz. Po Pawle Klimku jest to już drugi zawodnik, który odchodzi z biało-niebieskich do Słupska. Wszystko za sprawą Pawła Kryszałowicza, który wypatrzył ich podczas meczu Unii z Lubuszaninem Trzcianka.

Dworacki w poprzednim sezonie spędził na ligowych boiskach najwięcej minut - 2582. W trzeciej lidze rozegrał trzydzieści meczów, w których strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę. Ponadto trzy razy obejrzał żółtą i raz czerwoną kartkę. Wystąpił też w dwóch pucharowych spotkaniach spędzając na murawie 65 minut. Grał z numerem "21".

Miejmy nadzieję, że dla Dworackiego będzie to dobry krok. Przypomnijmy, że w czerwcu poprzedniego roku zawodnik ten trenował z drugoligowym Zawiszą Bydgoszcz, w zakończonym niedawno sezonie był podstawowym piłkarzem Unii, a teraz miał oferty z klubów z wyższych lig, a zdecydował się na grę w Słupsku.

Gryf Słupsk ma więc już trzech piłkarzy z przeszłością w naszym klubie. Dworacki dołączył do Klimka i Krzysztofa Biegańskiego.

Marcinowi dziękujemy za reprezentowanie barw MLKS Unia Janikowo i życzymy wielu sukcesów w nowym klubie.