Otwarty list piłkarzy MLKS Unia Janikowo

• autor: redakcja, 2011-07-20 14:53

Janikowo, 20 lipca 2011 rok

W porozumieniu ze wszystkimi piłkarzami reprezentującymi barwy MLKS Unia Janikowo pragniemy wyrazić opinię o sytuacji w jakiej znalazł się nasz Klub. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy jednak przekonani, czy uda nam się nam rozpocząć sezon 2011/2012.

Zdajemy sobie sprawę, że MLKS Unia ma wspaniałą tradycję i historię, w tworzeniu której nam zawodnikom także zależy. Jednak jeśli nie otworzymy wreszcie oczu na problemy Klubu i wspólnie nie pójdziemy w kierunku odbudowy, to klub z Janikowa może przestać istnieć.

Odnosimy wrażenie, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z powagi obecnej sytuacji. Jesteśmy młodą drużyną, która w sezonie 2010/2011 zajęła 9. miejsce w rozgrywkach III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Zdajemy sobie sprawę, że zajęte miejsce nikogo nie zadowala, nas zawodników, kibiców i działaczy. Od początku sezonu, mimo problemów finansowych daliśmy z siebie wszystko, zarówno podczas treningów, jak i meczów ligowych, co może potwierdzić runda rewanżowa, w której wygraliśmy z rzędu siedem kolejnych meczy tracąc tyko dwie bramki i ustanawiając jeden w wyższych wynikow w lidze pokonując w Lesznie tamtejszą Polonię aż 7:0. Nie wiemy jednak, jak długo będzie to można robić w warunkach, w jakich obecnie znalazł się nasz Klub.
            Zauważamy starania Pana Burmistrza Andrzeja Brzezińskiego, który całą swoją energię poświęca na wyjście z tej trudnej sytuacji oraz firma Broster i Elektrorem, które nie zostawiły klubu MLKS Unia Janikowo, jak i nas zawodników w ciężkiej sytuacji organizacyjnej. Mimo to chcemy jasno podkreślić, że na razie udało się przetrwać, a nie uratować Klub przed upadkiem!

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że lada dzień Klub może zniknąć z piłkarskiej mapy kraju. Nikt nie wie, ile sił potrzeba, by mobilizować się na kolejne dni i trwać w niepewnej sytuacji Klubu i drużyny.
W tym miejscu chcielibyśmy również prosić władze Janikowa na czele z Panem Burmistrzem Andrzejm Brzezińskim oraz wszystkie osoby, firmy, których dobro tego klubu leży na sercu o pomoc finansową, jak też pomoc w rozgrywaniu meczów w Janikowie, gdyż gramy dla tego miasta i chcemy, aby kibice mogli patrzeć i dopingować naszą drużynę do jak najlepszej gry.

Pomóżcie nam uwierzyć, że będzie dobrze! W zamian, swoją pracą i walką na boisku udowodnimy, że potrafimy spłacić każdy kredyt zaufania, którym zostaniemy obdarowani!

Unia była, Unia jest i Unia musi być!

Z poważaniem zawodnicy Klubu MLKS Unia Janikowo:
                                                                                                     Marcin Piesik
                                                                                                     Arkadiusz Dereżyński