Lisiecki i Sirko w pakoskim klubie!

• autor: redakcja, 2011-07-21 20:10

Wychowankowie Unii Janikowo, którzy w czasach świetności naszego klubu byli kibicami biało-niebieskich, a ostatnio byli zawodnikami trzecioligowej drużyny postanowili przenieść się do Notecianki Pakość. Mowa tutaj o Adamie Lisieckim i Macieju Sirko. W ubiegłym sezonie ten pierwszy brał udział w dwóch przegranych przez Unię meczach z Notecianką, a drugi zagrał tylko w tym jesiennym.

Adam Lisiecki w pierwszej drużynie naszego klubu był od sezonu 2008/2009, kiedy to wrócił z juniorów Zawiszy Bydgoszcz. W ostatnim sezonie zagrał w 29 ligowych meczach (2140 minut), w których strzelił dwa gole i zaliczył siedem asyst, a także ujrzał cztery żółte kartki. Wystąpił też w jednym całym pucharowym spotkaniu na szczeblu centralnym, a także w dwóch Pucharu Polski Okręgowego, gdzie na boisku spędził 135 minut i strzelił jednego gola. Natomiast łącznie, przez trzy sezony zagrał w 58. ligowych meczach strzelając cztery gole. Przez te lata grał praktycznie na każdej pozycji: prawego i środkowego obrońcy, środkowego pomocnika, prawoskrzydłowego, ofensywnego pomocnika i napastnika. Grał kolejno z następującymi numerami na koszulce: ''5'', ''17'', ''24'', ''11'', ''9''. Warto dodać, że zimą Lisiecki był na testach w Nielbie Wągrowiec i wydawało się, że jeżeli odejdzie to do klubu z wyższej ligi. Tymczasem pragnie on odnosić sukcesy w Pakości. Przypomnijmy, że podczas gry w Unii kilkukrotnie powoływany był do młodzieżowej reprezentacji Polski.

Maciej Sirko został włączony do pierwszej drużyny naszego klubu przez trenera Tomasza Mazurkiewicza w przerwie sezonu 2009/2010. Ten boczny obrońca w Unii zadebiutował w drugiej lidze zachodniej co do tej pory jest jego największym sukcesem. W ostatnim sezonie zagrał w 18. ligowych meczach ligowych (1117 minut). Jesienią był podstawowym zawodnikiem, a wiosną więcej czasu spędzał na ławce rezerwowych. Ujrzał pięć żółtych kartek. Ponadto zagrał cały mecz w meczu pucharowym na szczeblu centralnym oraz dwa spotkania w Pucharze Polskim Okręgowym - 135 minut. Łącznie w Unii zagrał 22 ligowe pojedynki. Grał z numerem "15".

Lisiecki i Sirko dołączyli do Adama Wiśniewskiego, Marcina Ciesielskiego, Krzysztofa Misiąga, Michała Nadolskiego i Erwina Woźniaka, którzy są byłymi piłkarzami naszego klubu, a aktualnie grają w Noteciance.

Lisiecki w Unii Janikowo - mecze ligowe:
2008/2009: 7 meczów, 0 goli, 1 żółta kartka - II liga
2009/2010: 22 mecze, 2 gole, 0 żółtych kartek - II liga
2010/2011: 29 meczów, 2 gole, 5 żółtych kartek - III liga

Sirko w Unii Janikowo - mecze ligowe:
2009/2010 (runda wiosenna) - 4 mecze - II liga
2010/2011 - 18 meczów, 5 żółtych kartek - III liga

Dziękujemy im za grę w naszym klubie i życzymy powodzenia.