Sebastian Hulisz zawodnikiem Cuiavii

• autor: redakcja, 2011-07-22 21:20

Sebastian Hulisz jest szóstym piłkarzem, który przed nowym sezonem opuścił Unię Janikowo. Zawodnik ten wraca po trzech latach gry w naszym klubie do rodzinnego miasta - Inowrocławia i został zawodnikiem Cuiavii.

Sebastian Hulisz do Unii przyszedł przed sezonem 2008/2009 z Noteci Inowrocław. Grając w naszym klubie kilkukrotnie był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski, a także miał oferty z takich klubów jak m.in. Lech Poznań czy Lechia Gdańsk. W janikowskiej drużynie zadebiutował w drugiej lidze zachodniej, gdzie w pierwszym sezonie był objawieniem. W ostatnim sezonie zagrał w 21. meczach ligowych (1211 minut) i miał jedną asystę. Ponadto zagrał w dwóch spotkaniach pucharowych na szczeblu okręgowym (łącznie 90 minut). Natomiast przez trzy sezony gry w Unii ten środkowy pomocnik zagrał w 61. meczach ligowych (najwięcej z dotychczasowych zawodników klubu) i strzelił dwa gole. Grał z numerami: "24" i "5".

Sebastian Hulisz w Unii Janikowo - mecze ligowe:
- 2008/2009: 15 meczów, 3 żółte kartki, 0 goli  - II liga
- 2009/2010: 25 meczów, 3 żółte kartki, 2 gole - II liga
- 2010/2011: 21 meczów, 0 żółtych kartek, 0 goli - III liga

RAZEM: 61 meczów, 6 żółtych kartek, 2 gole

Wypowiedź Sebastiana na chwilę po oficjalnym odejściu z naszego klubu:
- Przez wszystkie trzy sezony gry w Unii wszystko pod względem piłkarskim było bardzo profesjonalnie. Gdy tutaj przychodziłem mieliśmy mocną drużynę, przez jakiś czasy byliśmy liderem drugiej ligi. Jestem jeszcze młody i bardzo chciałbym jeszcze kiedyś zagrać w tym klubie. Dziękuję kibicom i innym osobom za trzy lata spędzone z wami.

Hulisz dołączył do Billy'ego Abbotta, Krzysztofa Kretkowskiego i Arkadiusza Woźniaka, którzy są zawodnikami Cuiavii, a w przeszłości reprezentowali barwy Unii.

Sebastianowi dziękujemy za zdrowie pozostawione na boisku przez trzy lata gry w Unii, a także życzymy powodzenia.