dzisiaj: 3086, wczoraj: 12002

Nadzwyczajne walne zebranie MLKS Unia

• autor: redakcja, 2011-07-27 21:31

W dniu dzisiejszym odbyło się nadzwyczajne walne zebranie wszystkich, którym na sercu leży dobro MLKS Unia Janikowo. Łącznie zebrało się trzydziestu członków naszego klubu, w dwóch zawodników, a także osoby zaproszone oraz kibice.

Przewodniczącym zebrania jednogłośnie wybrany został prezes MLKS Unia Janikowo - pan Artur Banaszak. Kolejnie wybrał on osoby, które zasiadły w tzw. ''loży''. Byli nimi: prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej - pan Eugeniusz Nowak, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Janikowo - pan Roman Jaszcz, honorowy członek MLKS Unia Janikowo - pan Zbigniew Bakalarski i zawodnik MLKS Unia Janiowo - Marcin Zaleski. Drugim piłkarzem obecnym na zebraniu był Tomasz Wawrzyniak.

Prezes Banaszak przedstawił obecną sytuację klubu. Wówczas można było usłyszeć, iż 29. października 2009 roku dotychczasowy zarząd przejął MLKS Unia z długiem wynoszącym 700 tysięcy złotych, a zadłużenie to sięgało lat 2007-2009. Z tego zadłużenia władze Unii spłacili znaczną cześć - 450 tysięcy. Jednak, iż dodając do tego koszty wynikające z kolejnych lat (2009-2011) w chwili obecnej Unia obciążona jest długiem w wysokości 350 tysięcy złotych.

Na bieżącą spłatę zadłużenie i grę naszego ukochanego klubu na boiskach trzeciej ligi potrzeba 300 tysięcy złotych. W tej chwili Unia wspierana jest przez Miasto i Gminę Janikowo, Broster i Elektrorem i ma zapewnione około 100 tysięcy złotych.

Po przedstawieniu przez pana Banaszaka obecnej sytuacji klubu odbyło się jawne głosowanie za skróceniem kadencji obecnego zarządu MLKS Unia Janikowo. 28 osób było 'za', a pozostałe dwie osoby, które mogły głosować wstrzymały się.

Następnie głos zabrał prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej - pan Nowak, a w między czasie swoją opinie wyrażali też inni, m.in. pan Mirosław Stec - przedstawiciel firmy Broster. Obaj panowie mają nadzieję, że nadejdą lepsze czasy dla naszego klubu.

W końcowej fazie zebrania wypowiedział się pan Marek Knop, który startował w wyborach na burmistrza Miasta i Gminy Janikowo. Pan Knop przedstawił kilka pozytywnych możliwości na dalszą działalność MLKS Unia Janikowo.

Ostatecznie ustalono, że w dniu jutrzejszym w Urzędzie Miasta i Gminy Janikowo o godzinie dziesiątej dojdzie do spotkania władz naszego miasta z przedstawicielami MLKS Unia Janikowo. Spotkanie to ma na celu dobro naszego klubu.

Jednogłośnie ustalono, że następujące osoby pojawią się jutro na zebraniu w Urzędzie Miasta i Gminy Janikowo (kolejność alfabetyczna):

- pan Artur Banaszak - prezes MLKS Unia Janikowo
- pan Grzegorz Czerwiński - przedstawiciel Miasta Janikowo
- pan Roman Jaszcz - przedstawiciel Miasta Janikowo
- pan Marek Knop - sympatyk MLKS Unia Janikowo
- pan Edward Morawski - członek zarządu MLKS Unia Janikowo
- pan Artur Polehojko - sympatyk MLKS Unia Janikowo (były piłkarz i trener)

Natomiast dalszy ciąg wyborów nowych władz MLKS Unia Janikowo został zaplanowany na najbliższy wtorek, tj. 2.08.2011 roku na godzinę siedemnastą.

Podsumowując, w tunelu pojawiło się światełko, które miejmy nadzieję, nie przestanie świecić dla MLKS Unia Janikowo.