Przygotowania wreszcie rozpoczęte!

• autor: redakcja, 2011-08-01 20:26

Dzisiaj rozpoczęły się przygotowania drużyny Unii Janikowo do trzecioligowych rozgrywek w sezonie 2011/2012. Najpierw odbyło się spotkanie organizacyjne, a później trener Artur Polehojko poprowadził pierwszy trening, który oglądało około czterdziestu kibiców. W trakcie zajęć, jak i po nich niektórzy piłkarze przeprowadzali jeszcze rozmowy w sprawie gry w biało-niebieskich.

Na Stadionie Miejskim w Janikowie pojawiło się dzisiaj osiemnastu zawodników, w tym dziewięciu, którzy kandydują do gry w Unii.

Z piłkarzy, którzy grali w Unii wiosną na rozmowy udali się: Michał Chmielecki, Arkadiusz Mokrzycki, Arkadiusz Dereżyński, Tomasz Nowacki i Radosław Kanik. Z działaczami negocjował także środkowy pomocnik - Łukasz Mokrzycki, który ma przyjść do Janikowa z Mieszka Gniezno.

Zawodnicy ci mają wznowić treningi w ciągu kilku najbliższych dni, gdyż muszą załatwić jeszcze różnego rodzaju formalności.

Dwunastu pozostałych piłkarzy rozpoczęło dzisiaj pierwszy trening pod wodzą Artura Polehojko. Wśród zawodników tych byli starzy Unici: Marcin Piesik, Tomasz Wawrzyniak, Marcin Zaleski i Bartosz Wieczorek, a także ośmiu nowych, którzy przez najbliższy czas będą testowani. Na razie ich personalia pozostawimy w tajemnicy.

Możemy podać, że sprawdzani gracze występują na pozycjach:
- środkowy obrońca
- boczny obrońca/pomocnik
- środkowy pomocnik
- lewy pomocnik
- pomocnik/napastnik
- napastnik

Wypowiedzi po dzisiejszym treningu:
Trener Artur Polehojko:
- Dzisiaj odbył się pierwszy trening naszego klubu. Uważam, że na pierwszym treningu nie było za wielu zawodników, iż wszystkie sprawy formalne i finansowe nie zostały do końca wyjaśnione, ale z każdym dniem będzie przybywać zawodników i mam nadzieję, że uda nam się stworzyć drużynę, która będzie gotowa na rozegranie rundy i sezonu trzecioligowego. Jeżeli chodzi o personalia to jest jeszcze dużo znaków zapytania, ale myślę, że wszystko się powiedzie.

Kapitan drużyny Arkadiusz Dereżyński:
- Trzeba czekać na konkrety. Fajnie, że ludzie chcą pomóc. Wiadomo, że były problemy finansowe, ale na razie wiemy, że jest gest i są zapowiedzi, że będzie dobrze. Tego trzeba się trzymać. Tyle czasu czekaliśmy, więc jeszcze jeden dzień nikogo nie zbawi i wszyscy poczekamy.

Jeżeli chodzi o zawodników, którzy grali w poprzednim sezonie w Unii, a jeszcze nie odeszli i nie pojawili się na dzisiejszym treningu, to wciąż nie wiadomo czy jesienią zagrają u nas. Mowa tutaj o Marku Bihunie (trenuje w Pogoni Barlinek), Michale Góralskim (trenuje w Mieszku Gniezno), Oskarze Kamińskim (rozmawia ze Spartą Brodnica) i Mariuszu Gabrychu (jest testowany w Pogoni Szczecin).

Jutro Unia odbędzie kolejny trening. Do zespołu dołączyć mają nowe twarze. Początek jutrzejszych zajęć zaplanowana jest na godzinę 10:30. Niewykluczone też, że drużyna rozegra jeszcze mecze towarzyskie.

Wiadomo także kiedy odbędą się przełożone spotkania ligowe:
- 17.08 - Polonia Środa Wielkopolska - Unia (godzina 17:30)
- 31.08 - Unia - Lubuszanin Trzcianka (godzina 17:30)

Jutro o godzinie 17:00 odbędzie się Walne Zebranie Członków Zarządu w Sali Hotelu Cukrownia Janikowo.