Tomasz Nowacki odszedł z Unii

• autor: redakcja, 2011-08-05 20:21

Jeden z czołowych zawodników Unii w poprzednim sezonie - Tomasz Nowacki ostatecznie nie dogadał się z zarządem w sprawie nowego kontraktu i w rundzie jesiennej będzie grał w Gromie Plewiska. Nowy klub popularnego "Czeresia" występuje w czwartej lidze wielkopolskiej w grupie północnej i jest głównym kandydatem do awansu.

Tomasz Nowacki w Unii grał od początku sezonu 2010/2011, a początkowo miał przyjść już na rundę wiosenną sezonu 2009/2010. Przed przejściem do Janikowa występował w Lechii Kostrzyn. W ligowych meczach Unii zagrał 23 razy (1836 minut), zaliczył jedną asystę i ujrzał dziewięć żółtych kartek, czyli najwięcej w drużynie. Ponadto zagrał w dwóch meczach Okręgowego Pucharu Polski (135 minut). Pierwszą rundę grał jako defensywny pomocnik z numerem "6'', a drugie pół roku występował na pozycji środkowego obrońcy z numerem "16". Pełnił funkcje wicekapitana drużyny.

Wypowiedź Tomasza Nowackiego na chwilę po odejściu z Unii:
- Zakończył się pewien rozdział w moim życiu, ciężko mi odchodzić z Janikowa, zostawiłem tutaj kawał serca i zdrowia, ale takie jest życie. Rok który tutaj spędziłem był bardzo urozmaicony zarówno jeśli spojrzymy na aspekt sportowy jak i organizacyjny. Pierwsza runda nie była udana w naszym wykonaniu ale w drugiej było już wiele radości, sytuacja w klubie była ciężka, choć teraz widać światełko w tunelu co napawa optymizmem przed kolejnym sezonem, ale co cieszy najbardziej nasza szatnia była monolitem, staliśmy się zgrana drużyną na boisku i nie tylko, wspólnie radziliśmy sobie z przeciwnościami losu co zaowocowało naszą dobra gra w rundzie rewanżowej. Okres jaki spędziłem w tym klubie był jednym z najcięższych dla Unii tym bardziej cieszy to że razem z drużyną potrafiliśmy przezwyciężyć przeciwności losu i dołożyć cegiełkę w przetrwaniu klubu. Przez rok poznałem tutaj wspaniałych ludzi za którymi na pewno zatęsknię, kibiców którzy zawsze byli dla nas wsparciem a dla których gra była przyjemnością. Z Unią rozstaje się w zgodzie będę mocno ściskał kciuki za udana rundę dla całego klubu, a czy jeszcze zagram przy ul Głównej 40, nigdy niczego nie można wykluczyć. Powodzenia. Pozdrawiam.

Tomaszowi dziękujemy za reprezentowanie barw MLKS Unia Janikowo i życzymy powodzenia w nowym klubie.