Sparing: Unia - Elana II 1:1

• autor: redakcja, 2011-08-10 19:52

Sparingowy remis na tydzień przez ligą

Na tydzień przed ligą piłkarze Unii Janikowo rozegrali mecz sparingowy z rezerwami Elany Toruń. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Jako pierwsi bramkę strzelili goście, a wyrównanie nastąpiło po akcji Marcina Zaleskiego i samobójczym trafieniu jednego z zawodników przyjezdnych. Mecz rozgrywany był systemem trzy razy po trzydzieści minut.

UNIA JANIKOWO - ELANA II TORUŃ 1:1

0:1 - 21' Grzegorz Mania
1:1 - 46' zawodnik gości (bramka samobójcza)

UNIA: Piesik (45' Tomaszewski) - Kanik (54' Hadaś), Łożyński, Skowroński (30' Dreszler) Borysiak - Wawrzyniak, Dereżyński (73' Jelonek) - Kędziora (39' Zaleski; 69' Wieczorek), Chmielecki (30' Ł. Mokrzycki), Kot (65' Deresiewicz) - Michałowski (49' Biłoszewski; 76' Sontowski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Chomik.

ELANA II: Bebłowski (45' Ł.Osiński) - Rudewicz (80' Bołądź), P.Żbikowski, Janik (46' Nowak), Malarski (75' Janik) - Malczak, M.Czarnecki (46' M.Żbikowski) - Smętek (46' Kaplarny), Mrówczyński (45' Nowasielski), Bołądź (60' M.Czarnecki) - Mania (70' Smętek).

Więcej informacji w rozwinięciu.

Toruński Klub Piłkarski Elana II Toruń
Rok założenia: 2000
Barwy: żółto-niebieskie

W zeszłym sezonie rezerwy drugoligowej Elany zajęły siódme miejsce w toruńskiej A klasie. W dzisiejszym meczu drużyna ta została wzmocniona czterema zawodnikami, którzy są w kadrze pierwszej drużyny.

W zespole Unii zagrało dziesięciu nowych zawodników, którzy mają przyjść i o których pisaliśmy już wcześniej, a także czterech, o których nie informowaliśmy:
- Piotr Hadaś (1992, obrońca, Lider Włocławek)
- Bartosz Dreszler (1988, oborńca, Elana Toruń)
- Mateusz Biłoszewski (1988, napastnik, Gopło Kruszwica)
- Damian Sontowski (1990, pomocnik, Rodło Kwidzyn)

Trener Artur Polehojko nie mógł dziś skorzystać z Arkadiusza Mokrzyckiego, który jest przeziębiony. Nie zagrał także sprawdzany wychowanek Unii - Piotr Łabuszyski (napastnik, 1995, Piast Kołodziejewo), a także wciąż testowany w Pogoni Szczecin - Mariusz Gabrych.

Tacy zawodnicy jak: Wojciech Ziemba i Bartosz Brzozowski, którzy byli testowani nie zostaną piłkarzami Unii.

Unia, jak na pierwszy mecz w takim składzie zagrała dość poprawnie. Kilku nowych zawodników, którzy mają przyjść do drużyny trenera Polehojko pokazało się z dobrej strony.

Tak padły bramki:
0:1 - 21' Grzegorz Skowroński poślizgnął się na piłce na linii pola karnego i przechwycił ją Grzegorz Mania, który płaskim strzałem z ośmiu metrów pokonał naszego bramkarza.
1:1 - 46' Marcin Zaleski otrzymał piłkę na prawej stronie i mocno podawał wzdłuż bramki do Macieja Kota, ale tego ostatniego ubiegł obrońca przyjezdnych, który skierował futbolówkę do własnej bramki.

Praktycznie goście nie stworzyli już sobie klarownych okazji strzeleckich. Natomiast Unia mogła przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść: główki Krzysztofa Łożyńskiego były niecelne, pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Mateusz Biłoszewski, stuprocentowej okazji nie wykorzystał Bartosz Wieczorek, a strzał z dystansu Arkadiusza Dereżyńskiego przeszedł minimalnie obok.

Ciekawostką jest fakt, iż mecz obserwował trener Wiesław Wandowicz, który w 2000 roku wprowadził Unię do trzeciej ligi i w sezonie 2001/2002 przez krótki okres czasu był szkoleniowcem naszej drużyny.