Trzech nowych młodzieżowców w kadrze Unii

• autor: redakcja, 2011-08-14 14:48

Trzech młodzieżowców zostało oficjalnie włączonych do kadry pierwszego zespołu MLKS Unia Janikowo. Są nimi: Piotr Hadaś z Lidera Włocławek, a także wychowankowie naszego klubu: Łukasz Chomik i Przemysław Kędziora.

Szczegółowe informacje w rozwinięciu.

Piotr Hadaś urodził się 28. sierpnia 1992 roku we Włocławku. Ma 184 centymetry wzrostu i waży 74 kilogramy. Jest wychowankiem Lidera Włocławek. W poprzednim sezonie na piątoligowych boiskach rozegrał osiemnaście meczów w pełnym wymiarze czasowym (1620 minut), w których strzelił dwie bramki i ujrzał dwie żółte kartki. Gra na pozycji środkowego obrońcy lub pomocnika. Latem tego roku był testowany w Wiśle Płock i mógł zostać zawodnikiem rezerw tego klubu. Jednak testy w Janikowie sprawiły, że został na rok wypożyczony do Janikowa. W Unii będzie grał z numerem "17".

Łukasz Chomik urodzony 10. września 1992 roku w Inowrocławiu ma 180 centymetrów wzrostu i waży 70 kilogramów. Gra na pozycji lewego pomocnika. Jest wychowankiem Unii. W zeszłym sezonie był kapitanem drużyny juniorów starszych rozgrywając 25 meczów i strzelając dziesięć goli, a także otrzymując cztery żółte kartki. W pierwszej drużynie był testowany już zimą 2010 roku, kiedy trenerem był Tomasz Mazurkiewicz. Jesienią będzie grał z numerem "16".

Przemysław Kędziora urodził się 25. października 1994 roku w Inowrocławiu. Ma 170 centymetrów wzrostu, waży 63 kilogramy i gra na pozycji prawoskrzydłowego lub napastnika. Jest wychowankiem naszego klubu. W pierwszej drużynie Unii był już w rundzie jesiennej ubiegłego sezonu i rozegrał w niej dwa mecze w trzeciej lidze (3 minuty). Natomiast w juniorach starszych biało-niebieskich w zeszłym sezonie zagrał w 26. meczach (1869 minut), strzelił czternaście goli i miał pięć żółtych kartek. Jesienią, tak samo jak rok temu będzie grał z numerem "9" na koszulce. W przeszłości w pierwszej drużynie był jego brat - Daniel Kędziora, ale nie zadebiutował w Unii.

Nowych młodzieżowców witamy w pierwszej drużynie Unii i życzymy wielu wspaniałych chwil w biało-niebieskich barwach.

Wkrótce zawodnikami Unii mogą zostać inni piłkarze, którzy przez ostatni czas trenowali w Janikowie - bramkarz Robert Tomaszewski, obrońcy: Krzysztof Borysiak, Bartosz Dreszler i Dariusz Łożyński, pomocnicy: Dawid Deresiewicz, Maciej Kot, Łukasz Mokrzycki oraz napastnicy: Mateusz Biłoszewski, Dominik Jelonek i Marcin Michałowski.