Czas zacząć nadrabiać zaległości!

• autor: redakcja, 2011-08-16 13:00

Liga ruszyła już 6. sierpnia, ale jak wszyscy widzą nasz klub przeżywał spore problemy. Na szczęście wszystko zmierza w dobrym kierunku, a nasi piłkarze ruszają do Środy Wielkopolskiej. W mieście oddalonym ponad sto kilometrów od Janikowa biało-niebiescy będą nadrabiać zaległości z pierwszej kolejki i walczyć o pierwsze ligowe punkty w sezonie 2011/2012. Przeciwnikiem podopiecznym trenera Artura Polehojko będzie beniaminek tegorocznych rozgrywek - Polonia, a początek meczu w środę o godzinie 17:30.

Szczegółowa zapowiedź meczu w rozwinięciu.

Klub Sportowy Polonia Środa Wielkopolska
Data założenia: 1 października 1919
Barwy: bordowo-biało-niebieskie
Adres: Sportowa 12, 63-000 Środa Wielkopolska
Największe sukcesy:
- najwyższy poziom ligowy - stara III liga
- Puchar Polski - OZPN Poznań - 1999/2000, 2008/2009

Polonia Środa Wielkopolska jest beniaminkiem rozgrywek. Obecnym trenerem wielkopolskiej drużyny jest Mariusz Bekas, który wprowadził Polonię do trzeciej ligi, a jeszcze kilka lat temu miał ochotę na pracę w Janikowie i trenowanie naszej Unii. Pierwsza kolejka to przełożony mecz, który właśnie jutro zostanie rozegrany, a w drugiej serii gier na wyjeździe w Koronowie Polonia pokonała Victorię 3:0 i daje to jej w chwili obecnej ósmą lokatę. Warto dodać, że dwie bramki strzelił Michał Stańczyk. Jednak prawdziwym liderem ekipy bordowo-biało-niebieskiej jest Tomasz Bekas. Ten 36-letni środkowy pomocnik grał w Unii od rundy wiosennej sezonu 2006/2007 do końca rundy jesiennej sezonu 2007/2008. Łącznie dla naszego klubu rozegrał 29 meczów ligowych, w których strzelił osiem goli. Z pewnością najbardziej naszym kibicom utkwił jego mecz z Jarotą Jarocin wygrany przez Unię 4:1, kiedy to popularny "Beki" pod wodzą trenera Artura Polehojko zdobył przepiękne dwie bramki.

Dla Unii będzie to prawdziwy test prawdy. Nasza drużyna dopiero 1. sierpnia rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu i zdołała rozegrać tylko jeden sparing (z Elaną II Toruń - 1:1). Ponieważ w biało-niebieskich nastąpiły spore zmiany kadrowe, wielu zawodników stanie przed szansą debiutu w nowych barwach. Z pewności nie obojętnie do jutrzejszego meczu podejdzie Marcin Michałowski. Nowy napastnik Unii jeszcze w czerwcu świętował awans do wyższej klasy rozgrywkowej z drużyną Polonii Środa Wielkopolska, w której rozegrał 28 meczy i strzelił cztery gole.

Dotychczas nie było żadnego meczu pomiędzy Unią, a Polonią. Jutrzejszy pojedynek będzie więc pierwszym spotkaniem obydwóch klubów.