• autor: redakcja, 2011-08-16 20:16

Jutro piłkarzy Unii Janikowo czeka pierwszy mecz ligowy w nowym sezonie. Najwyższa więc pora, aby podsumować okres przygotowawczy, który w tym roku był wyjątkowo krótki.

Ze względu na trwające wcześniej problemy naszego klubu zawodnicy przygotowania rozpoczęli dopiero 1. sierpnia. Budowę nowej drużyny powierzono trenerowi Arturowi Polehojko, który zastąpił Tomasza Mazurkiewicza.

Dzisiaj odbył się więc ostatni trening przed rozpoczęciem sezonu. Trener miał do dyspozycji 21. zawodników. Dziewiętnastu z nich jest już zatwierdzona do gry w Unii. Natomiast pozostała dwójka to: Maciej Kot, który wciąż nie jest naszym piłkarzem oraz Dawid Pietrzak.

Pietrzak jest napastnikiem urodzonym w 1988 roku. Ostatnio grał w portugalskim klubie Santamaria Feriera. Od dnia dzisiejszego jest on poddawany testom w Unii.

Szczegółowy raport w rozwinięciu.

ODESZLI
Wielu zawodników, którzy stanowili o sile biało-niebieskich w zeszłym sezonie nie chciała zbyt długo czekać na wyjaśnienie sytuacji w naszym klubie. Jako pierwsi na opuszczenie Unii zdecydowali się: Marcin Dworacki i Paweł Klimek, którzy chcieli grać w Gryfie Słupsk. Trójka innych graczy postanowiła odejść do lokalnego rywala - Notecianki Pakość. Mowa tutaj o: Macieju Sirko, Adamie Lisieckim i Adamie Wiśniewskim. Czekać też nie chcieli nowi zawodnicy Cuiavii Inowrocław - Sebastian Hulisz i Filip Jagielski. Wielu innych piłkarzy podczas problemów Unii trenowało w różnych klubach, ale czekali do końca wyjaśnienia się sytuacji w Janikowie. Mimo to, na odejście z naszej drużyny zdecydował się Oskar Kamiński, który trafił do Sparty Brodnica. Niespodziewanie klub zmienił także Tomasz Nowacki wiążąc się z czwartoligowym Gromem Plewiska. Nie zdecydowano się przedłużyć kontraktów z Markiem Bihunem (wciąż jest bez klubu) i Michałem Góralskim (powrócił do Mieszka Gniezno). Ponadto blisko opuszczenia naszego trzecioligowca jest Mariusz Gabrych, który trenuje w Pogoni Szczecin.

ZOSTALI
Ci piłkarze, którzy do ostatniej chwili czekali na rozwój wydarzeń z pewnością nie będą żałować. Mowa tutaj o mającym najwięcej występów w Unii z obecnej kadry Marcinie Piesiku, a także innych zawodników z innych miast: Radosławie Kaniku, Michale Chmieleckim, Arkadiuszu Dereżyńskim i Arkadiuszu Mokrzyckim. W swoim mieście bardzo grać chcieli też wychowankowie - Tomasz Wawrzyniak, Marcin Zaleski i Bartosz Wieczorek.

PRZYSZLI
Trener Polehojko sprawdził 32 zawodników, którzy trenowali z naszym zespołem przez ostatnie tygodnie. Spośród nich wybrano jedenastu nowych piłkarzy, z którymi doszło się do porozumienia. O miejsce na pozycji bramkarza rywalizować będzie Robert Tomaszewski z Wdy Świecie. Nowymi obrońcami zostali: Krzysztof Borysiak (SMS Łódź), Dariusz Łożyński (Wda Świecie), Piotr Hadaś (Lider Włocławek), Bartosz Dreszler (Elana Toruń). Pomoc została wzmocniona: Łukaszem Mokrzyckim z Mieszka Gniezno, Łukaszem Chomikiem z młodzieżowej Unii i Dawidem Deresiewiczem z Pogoni Mogilno. Ponadto prowadzone są rozmowy z  Maciejem Kotem z bydgoskiego Zawiszy. Natomiast napastnikami Unii zostali: Marcin Michałowski (Polonia Środa Wielkopolska), Przemysław Kędziora (juniorzy) i Mateusz Biłoszewski (Gopło Kruszwica). Cały czas sztab szkoleniowy przegląda się Dawidowi Pietrzakowi. Natomiast w kadrze zespołu nie będzie Dominika Jelonka.

Rozegrany został tylko jeden sparing z rezerwami Elany Toruń, który zakończył się remisem 1:1. Bramka dla Unii padła po samobójczym trafieniu jednego z torunian.