dzisiaj: 10368, wczoraj: 11408
ogółem: 51 964 687

Polonia Środa Wlkp. - Unia 5:0

• autor: redakcja, 2011-08-17 22:23

Na zdjęciu: Ośmiu piłkarzy Unii przygląda się bezradnemu Marcinowi Piesikowi, który nie miał szans przy obronie rzutu karnego.

Unia skrzywdzona i rozgromiona...

Na inaugurację sezonu 2011/2012 zespół Unii został rozgromiony w Środzie Wielkopolskiej przez miejscową Polonię 5:0. Warto podkreślić, że nasza drużyna już od 25. minuty grała w dziesięciu, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Bartosz Dreszler. Do tego momentu utrzymywał się wynik bezbramkowy, a gra biało-niebieskich prezentowała się okazale, gdyż potrafiliśmy przeprowadzić kilka ładnych i składnych akcji. Sześć minut później straciliśmy pierwszą bramkę, ale mimo to staraliśmy się za wszelką cenę doprowadzić do remisu. Do szatni schodziliśmy przegrywając 1:0, ale z nadziejami, że wywieziemy z Wielkopolski chociaż punkt. Nasze nadzieje rozwiał sędzia dzisiejszych zawodów, który tuż po przerwie wyrzucił z boiska za drugą żółtą kartkę Michała Chmieleckiego. Unia przegrywała nadal 1:0 i grała w dziewiątkę. Od tego momentu gospodarze dominowali na boisku i strzelili kolejne cztery bramki, a tym ostatnio z rzutu karnego.

POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA - UNIA JANIKOWO 5:0 (1:0)

1:0 - 31' Kamil Krajewski
2:0 - 55' Marcin Duchała
3:0 - 61' Piotr Loba
4:0 - 62' Krzysztof Błędkowski
5:0 - 79' Łukasz Przybyłek (karny)

POLONIA: Janicki - Siwek (60' Ł. Przybyłek), Gendek (66' Ratajczak), Lisek, P. Przybyłek - Bekas, Loba - Błędkowski, Stańczyk (60' Pawlak), Krajewski (65' Pluciński) - Duchała.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Reszka, Wiśniewski, Falgier.

UNIA: Piesik - Hadaś (61' Kędziora), Łożyński, Dreszler [25'], Borysiak - Wawrzyniak, Dereżyński - Kanik, Chmielecki [50'], Deresiewicz (52' A. Mokrzycki) - Michałowski (65' Biłoszewski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Tomaszewski, Chomik, Zaleski, Wieczorek.

SĘDZIOWIE: Piotr Łęgosz - główny, Adrian Rybowicz, Adrian Sławkowski - asystenci (Kujawsko-Pomorski ZPN).

Szczegółowi opis spotkania w rozwinięciu.

Skróty z meczu dostępne są na oficjalnej stronie Polonii.

Ponadto na stronie naszego przeciwnika znajdują się wypowiedzi pomeczowe trenerów obydwóch zespołów, jak i jednego z zawodników Polonii, który powiedział, że nikt nie wiedział czego spodziewać się po nowym zespole w lidze, który spadł w zeszłym sezonie...

Z zawodników, którzy są w naszej kadrze, w meczowej osiemnastce zabrakło Łukasza Mokrzyckiego. Piłkarz ten podpisał kontrakt z naszym klubem, ale wciąż załatwiane są formalności związane z zatwierdzeniem do gry w Unii.

Mecz oglądało około 900. kibiców.

Minutowy zapis wydarzeń boiskowych:
5' Strzał z 20. metrów oddali zawodnicy Polonii, który w dobrym stylu na róg sparował Marcin Piesik.
8' Arkadiusz Dereżyński prostopadle dograł do Dawida Deresiewicza, który wychodząc na czystą pozycję z 8. metrów nieczysto uderzył obok bramki.
14' Po rzucie z autu zawodnik gospodarzy z 20. metrów uderzył obok słupka.
17' Michał Chmielecki został ukarany żółtą kartką za przerwanie kontrataku Polonii na środku boiska.
22' Tomasz Bekas za rozpoczęcie z rzutu wolnego bez gwizdka sędziego otrzymał żółtą kartkę.
25' Piesik podał do Krzysztofa Łożyńskiego, który próbował zagrywać przez środek boiska, piłkę przejął zawodnik gospodarzy i strzelał na pustą bramkę z około 23. metrów. Uderzenie to przeszło nad poprzeczką, a gracz strzelający został zahaczony przez Bartosza Dreszlera. Arbiter spotkania wyrzucił zawodnika Unii z boiska pokazując mu czerwoną kartkę.
26' Po całym zamieszaniu Polonia wykonywała rzut wolny, który przeszedł obok bramki.
29' Strzał Chmieleckiego z ok. 30 metrów i rykoszet od Marcina Michałowskiego, ale piłka minęła słupek.
31' Strata piłki przez Łożyńskiego, przejęcie jej przez jednego z Polonistów i strzał z powietrza 20. metrów Kamila Krajewskiego w samo okienko bramki bezradnego Piesika - 1:0.
40' Akcja Polonii zakończona strzałem z linii pola karnego, który obronił Piesik.

50' Chmielecki walczył o piłkę z zawodnikiem ze Środy Wielkopolskiej i po tym starciu sędzia odgwizdał rzut wolny dla gospodarzy, a naszego piłkarza po sporym czasie ukarał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.
51' Bekas z wolnego - Piesik wybronił na rzut rożny.
52' Arkadiusz Mokrzycki za Deresiewicza.
54' Nieporozumienie Piotra Hadasia z Piesikiem, ale ostatecznie nasz bramkarz w pięknym stylu wybronił strzał gospodarzy.
55' Dośrodkowanie w pole karne Unii, gdzie został Marcin Duchała i główką umieścił piłkę w siatce - 2:0.
61' Strzał z 30. metrów Piotra Loba w samo okienko - po raz kolejny Piesik bez szans - 3:0. Po trzecim golu przeprowadzona została druga zmiana w Unii. Za Hadasia - Przemysław Kędziora.
62' Akcja prawą stroną boiska zakończona strzałem z 7. metrów przez Krzysztofa Błędkowskiego i golem na 4:0.
65' Michałowski opuścił boiska, a w jego miejsce wszedł Mateusz Biłoszewski.
70' Strzał Polonii z ''szesnastki'' obok bramki.
72' Biłoszewski do Kędziory, który uderzył niecelnie.
75' Wolny gospodarzy - nad bramką.
78' Za faul w polu karnym Krzysztof Borysiak otrzymał żółtą kartkę.
79' Karny: Łukasz Przybyłek mocny strzał w lewą stronę, Piesik rzucił się w przeciwną - 5:0.
84' Piesik w dobrym stylu wybronił sytuację sam na sam z napastnikiem Polonii.
85' Bekas oddał strzał obok bramki.
86' Dereżyński do Biłoszewskiego, który w polu karnym posłał piłkę tuż obok długiego słupka.
87' Mokrzycki uderzył nad bramką.
90' Tomasz Wawrzyniak z dalekiej odległości uderzył obok.

W zespole Unii zadebiutowali dzisiaj nowi zawodnicy: Piotr Hadaś, Krzysztof Łożyński, Bartosz Dreszler, Marcin Michałowski i wychowankowie: Dawid Deresiewicz i Mateusz Biłoszewski. Niestety ich debiut nie będzie mile wspominany, ale jak to się mówi: pierwsze śliwki robaczywki.

Mimo wysokiej porażki zespół Unii zasłużył na słowa uznania. Nasza drużyna chciała dzisiaj z jak najlepszej strony pokazać się wszystkim kibicom, że po tych wszystkich zawirowaniach nie będziemy tzw. ''chłopcem do bicia''. Do 25. minuty nasza gra wyglądała dobrze. Warto dodać, że pierwszy raz graliśmy w takim składzie i widać było brak zgrania, ale od 1. do 25. minuty z każdą chwilą wyglądaliśmy coraz lepiej. Niestety dwie czerwone kartki i bramka ze spalonego podłamała Unitów, którzy w dzisiejszy mecz włożyli wiele sił i zdrowia.

Warto dodać, że spotkanie obserwował trener Tomasz Mazurkiewicz.