dzisiaj: 530, wczoraj: 12002

Zapomnieć o Środzie, kierunek Dopiewo

• autor: redakcja, 2011-08-19 00:42

Piłkarzom Unii Janikowo bardzo zależało na udanym rozpoczęciu sezonu. Niestety nikt nie przewidział, że sędzia Piotr Łęgosz wyrzuci z boiska aż dwóch naszych zawodników i przez znaczną część meczu będziemy musili grać w dziewięciu. Najwyższa pora zapomnieć już o tym niepowodzeniu i myśleć o jutrzejszym dniu. W sobotę, 20. sierpnia o godzinie 17:00 biało-niebiescy zagrają w Dopiewie z miejscowym GKS-em.

Szczegółowa zapowiedź meczu w rozwinięciu.

Gminny Klub Sportowy Dopiewo
Rok założenia: 1998
Barwy: żółto-niebieskie
Największy sukces: gra w III lidze kuj.-pom.-wlkp.

Trenerem GKS Dopiewo jest Ryszard Robak. Jego drużyna w obecnym sezonie jest niepokonana. Po dwóch kolejkach zajmuje szóste miejsce z dorobkiem czterech punktów. W pierwszym meczu Dopiero bezbramkowo zremisowało z Górnikiem Konin, a w drugim pokonało Wdę Świecie 3:2. Bramki dla GKS-u zdobywali: Piotr Kurminowski, Jakub Solarek i Łukasz Szczudeł. Zawodnikiem wielkopolskiego klubu jest Tobaisz Jarentowski, który w rundzie wiosennej sezonu 2008/2009 rozegrał jeden mecz reprezentując Unię.

Unia po porażce w Środzie Wielkopolskiej jest na piętnastym miejscu w tabeli. Ma jednak jeden mecz zaległy z drugiej kolejki. Warto dodać, że nasza drużyna jeszcze nigdy nie przegrała z Dopiewem. W poprzednim sezonie padły następujące wyniki:

+ Unia - GKS 2:1 (Klimek, Bachanek - Kurminowski)
+ GKS - Unia 1:1 (Szczudeł - Wiśniewski)

Trójka sędziowska na jutrzejszy mecz przedstawia się następująco:
- Bartłomiej Wiśniewski (Włocławek) - główny
- Jacek Kowalewski (Włocławek) - asystent I