ogółem: 52 221 932

GKS - Unia 2:2

• autor: redakcja, 2011-08-20 22:57

Remis po bardzo dobrej grze

W wyjazdowym spotkaniu w Dopiewie Unia Janikowo zremisowała 2:2 (1:1) z miejscowym GKS-em. Prowadzenie dla gospodarzy po dośrodkowaniu po akcji z lewej strony i główce Łukasza Jujeczki samobójczym trafieniem zdobył Marcin Piesik w 25. minucie. Wyrównanie dla biało-niebieskich już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy uzyskał Arkadiusz Dereżyński, który najlepiej znalazł się w zamieszaniu po świetnym podaniu od Michała Chmieleckiego z kornera. W 60. minucie po zagraniu piłki ręką przez Przemysława Kędziorę rzut karny wykorzystał Łukasz Szczudeł. Dziesięć minut później kapitan Unii - Dereżyński po raz drugi pokonał bramkarza rywali, tym razem po dośrodkowaniu z rożnego Macieja Kota. Jeżeli chodzi o pozostałe stuprocentowe sytuacje bramkowe, to piłkę główką z naszej linii bramkowej wybił Piotr Hadaś, a w ostatnich minutach główkę Bartosza Wieczorka w świetnym stylu wybronił bramkarz wielkopolskiej drużyny. Ponadto w końcowej fazie meczu piłkę nad poprzeczką przeniósł Radosław Kanik, a zawodnicy z Dopiewa przegrywali pojedynki z Piesikiem. Jest to pierwszy punkt zdobyty przez Unię w tym sezonie.

GKS DOPIEWO - UNIA JANIKOWO 2:2 (1:1)

1:0 - 25' Marcin Piesik (samobójcza)
1:1 - 45+1' Arkadiusz Dereżyński
2:1 - 60' Łukasz Szczudeł (karny)
2:2 - 70' Arkadiusz Dereżyński

GKS: Korbik - Wysocki, Jujeczka, Szczudeł, Ratajski - Brauza (73' Smura), Solarek, Budzyń (55' Ozimek) - Kurminowski (65' Bordych), Jarentowski (46' Rewers), Lasek.

UNIA: Piesik - Hadaś, Łożyński, Wawrzyniak, Borysiak (46' Kędziora) - Dereżyński, Chmielecki - Kanik, A. Mokrzycki (64' Biłoszewski), Deresiewicz (46' Kot) - Michałowski (80' Wieczorek).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Tomaszewski, Chomik, Zaleski.

Zdjęcie pochodzi ze strony: gksdopiewo.pl .

Szczegółowy opis spotkanie w rozwinięciu.

W dzisiejszym meczu za czerwoną kartkę pauzować musiał Bartosz Dreszler, a nie zgłoszony do gry jest wciąż Łukasz Mokrzycki. Obaj jednak będą do dyspozycji trenera w spotkaniu z Cuiavią. Ponadto cały czas na testach jest Dawid Pietrzak.

Najciekawsze wydarzenia boiskowe:
2'
Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał główką jednego z gospodarzy przeszedł tuż obok słupka.
6' Arkadiusz Mokrzycki uruchomił prostopadłym podaniem Marcina Michałowskiego, ale w ostatniej chwili poza pola karnym nogą sytuację wyjaśnił bramkarz Dopiewa.
7' Tobiasz Jaretnowski wychodził sam na sam, ale Marcin Piesik w ostateczności go ubiegł.
8' Michał Chmielecki oddał strzał z narożnika pola karnego wybroniony przez Rafała Korbika.
9' Zamieszanie pod bramką Unii zakończone strzałem z 16. metrów tuż obok.
11' Radosław Kanik znakomicie wypatrzył Michałowskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza z 6. metrów przegrał z nim pojedynek.
18' Strzał Dawida Deresiewicza zza pola karnego wybronił Korbik.
25' Dośrodkowanie po akcji z lewej strony i strzał z główki Łukasza Jujeczki złapany przez Piesika tak niefortunnie, że piłka wpadła do bramki. Bramkarz Unii co prawda wybił ją jeszcze ręką, ale przekroczyła już ona linię bramkową - 1:0.
42' Arkadiusz Dereżyński za ciągnięcie za koszulkę w środkowej części boiska przeciwnika ujrzał zółtą kartkę.
43' Maciej Brauza zdecydował się na rajd zakończony potężnym strzałem z 16. metrów w poprzeczkę!
45+1' Dośrodkowanie z rożnego przez Chmieleckiego i w zamieszaniu piłka spadła na kolano Dereżyńskiego, który z bliska wpakował ją do siatki - 1:1!.

Lekkie stłuczenia spowodowały, że na drugą połowę nie mogli wyjść już: Krzysztof Borysiak i Deresiewicz. Zostali oni zmienieni przez kolejno: Przemysława Kędziorę i Macieja Kota.

48' Piesik w pięknym stylu wybronił sam na sam. Po tej akcji mieliśmy rzut rożny dla gospodarzy - strzał z główki przeszedł nad bramką.
59' W zamieszaniu podbramkowym piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Kędziora i arbiter wskazał na jedenasty metr.
60' Karny: Łukasz Szczudeł strzelał w prawy górny róg - Piesik wyczuł intencje strzelca, ale nie dosięgnął piłki - 2:1.
61' Piesik znowu wybronił sytuację sam na sam z napastnikiem gospodarzy!
70' Kot dośrodkował z rzutu rożnego, piłka minęła wszystkich i spadła pod nogi Dereżyńskiego, który płaskim strzałem z 10. metrów w krótki róg strzelił drugiego gola, piłka zanim wpadła do siatki odbyła się jeszcze od słupka - 2:2!
77' Zawodnik Dopiewa minął Piesika i próbował strzelić pod poprzeczkę, ale w ostatniej chwili główką z linii bramkowej wybił Piotr Hadaś!
84' Kot wrzucił w pole karne do Bartosza Wieczorka - jego piękną główkę paradą wybronił Korbik!
86' Rzut wolny dla Unii: Chmielecki, Dereżyński i strzał Krzysztofa Łożyńskiego po ziemi. Piłkę w polu karnym dostał Radosław Kanik i przerzucił ją nad poprzeczką.
90' Hadaś za wiązanie buta przed wyrzutem z autu ukarany został żółtą kartką.

Brawa dla drużyny Unii, która pokazała charakter i wolę zwycięstwa! Biało-niebiescy byli dzisiaj lepiej grającym zespołem niż gospodarze, jednak to oni mieli o troszkę szczęścia więcej.

Zapraszamy do odwiedzenia strony GKS-u Dopiewo. Znajdziecie tam zdjęcia oraz wypowiedzi pomeczowe, a już w następnym tygodniu filmiki.