Chemik - Unia 1:1

• autor: redakcja, 2011-08-27 15:57

Strzał Tomasza Wawrzyniaka z 22. minuty - zdjęcie pochodzi ze strony Chemika Bydgoszcz. Zapraszamy.

Trzeci remis z rzędu - kolejny niedosyt

Po raz trzeci z rzędu piłkarze Unii Janikowo zremisowali swój mecz i ponownie czują lekki niedosyt. W spotkaniu z Chemikiem Bydgoszcz padł wynik 1:1 (1:1). Prowadzenie dla biało-niebieskich zdobył Michał Chmielecki strzałem z rzutu wolnego, a dla gospodarzy trafił Jędrzej Florek. Przez cały czas przewagę miała nasza drużyna, która stwarzała sobie wiele sytuacji podbramkowych, ale niestety zawiodła skuteczność. Z kolei Chemik poważnie zagroził nam tylko trzy razy: strzelając gola, a także trafiając w poprzeczkę i w doliczonym czasie gry w słupek. Więc punkt zdobyty wielkim upale trzeba uszanować i myśleć już o kolejnym meczu.

CHEMIK BYDGOSZCZ - UNIA JANIKOWO 1:1 (1:1)

0:1 - 27' Michał Chmielecki (rzut wolny)

1:1 - 38' Jędrzej Florek

CHEMIK: Ostrowski - Sarnowski, Wojda, Rudziński, Konecki - Prejs (72' Smerliński), Tuszyński, Kardasz,  Tokarski (77' Nowacki) - Florek ( 81 Kaniecki), Biernacki (90' Czesiński).

UNIA: Tomaszewski - Hadaś, Łożyński, Dreszler, Borysiak - Wawrzyniak - Dereżyński, Chmielecki - Kanik, Ł. Mokrzycki (77' Kędziora) - Michałowski (59' Biłoszewski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Piesik, Zaleski, Deresiewicz, Kot, Wieczorek.

SĘDZIOWAŁ: Grzegorz Gołdyn (K-P ZPN).

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu.

Pod wyżej podanym linkiem umieszczony został skrót z dzisiejszego meczu. Zapraszamy.

Poza meczową osiemnastką znalazł się kontuzjowany Arkadiusz Mokrzycki, a także Łukasz Chomik, dla którego zabrakło miejsca w kadrze.

Warto dodać, że w 25. minucie zarówno pierwszej, jak i drugiej połowy odbyła się dwuminutowa przerwa na uzupełnienie płynów przez piłkarzy, gdyż grali oni w bardzo wysokiej temperaturze, około 34. stopni.

Zapis wydarzeń boiskowych:
2' Krzysztof Borysiak z około 35. metrów silnie uderzył w boczną siatkę.
4' Tomasz Wawrzyniak dograł Radosławowi Kanikowi, który z około 20. metrów posłał piłkę nad poprzeczką.
7' Borysiak do Arkadiusza Dereżyńskiego, a ten zdecydował się na strzał po ziemi z 25. metrów obroniony przez Dominika Ostrowskiego.
8' Piotr Hadaś mocno dośrodkował, a piłka zmierzała w światło bramki, ale złapał Ostrowski.
9' Dereżyński silnie uderzył pod poprzeczkę - piłkę na róg sparował bramkarz.
16' Hadaś otrzymał piłkę od Kanika i w polu karnym oddał strzał przewrotką, ale złapał Ostrowski.
19' Kanik z ostrego kąta na bramkę, ale zbyt lekki strzał i znowu chwycił bramkarz.
21' Pierwsza akcja Chemika. Strata piłki przez Borysiaka, później prostopadła piłka do Jędrzeja Florka i jego strzał z szesnastki tuż obok słupka.
22' Kanik wycofał Wawrzyniakowi, który z narożnika pola karnego uderzył wprost w Ostrowskiego.
26' Łukasz Mokrzycki zagrał Dereżyńskiemu. Kapitan Unii został sfaulowany na 20. metrze.
27' Michał Chmielecki idealnie przymierzy z wolnego! Jego strzał po ziemi  obok muru w długi róg otworzył wynik meczu - 0:1.
31' Chemik oddał strzał z daleka, który bez problemu przyjął Robert Tomaszewski.
38' Nieuwaga Unitów, wymiana podań przez gospodarzy zakończona strzałem z dwunastu metrów przez Florka. Wydawało się, że Tomaszewski obroni, ale piłka przeszła mu po rękach i wpadła do siatki - 1:1.
43' Marcin Michałowski w polu karnym - strzał zablokowany i szybka kontra Chemika zatrzymana przez bramkarza Unii.

49' Chmielecki z 25. metrów - złapał bramkarz.
59' Florek z 20. metrów po ziemi - bronił Tomaszewski.
62' Mokrzycki wzdłuż bramki z lewej strony, ale Dereżyński i Mateusz Biłoszewski minęli się z piłką i obrońca wybił na róg. Chmielecki dośrodkował z kornera, Krzysztof Łożyński zgrał głową do Kanika, którego główka była za wysoka.
65' Chmielecki górną prostopadłą piłką uruchomił Mokrzyckiego, który minął dwóch przeciwników i z 7. metrów strzelił tuż obok słupka!
69' Ręka Łożyńskiego - Adam Kardasz z wolnego nad bramką.
73' Rzut wolny dla Chemika - piłka posłana w pole karne, na kępie trawy podskoczyła i niespodziewanie zatrzymała się na poprzeczce! Kocioł w szesnastce Unii, ale na szczęście wyjaśniła obrona.
78' Chmielecki wkręca z rożnego - złapał Ostrowski.
81' Strzał gospodarzy z daleka - nad bramką.
85' Chmielecki z wolnego - pewny chwyt bramkarza.
90' Strzał Chemika był za wysoki, aby pokonać Tomaszewskiego.
90+1' Wawrzyniak z autu w pole karne - Przemysław Kędziora oddał strzał obok słupka!
90+3' Biłoszewski miał świetną okazję będąc na trzecim metrze od bramki, ale za długo wzlekał z decyzją.
90+4' Kontratak Chemika. Z ostrego kąta piłka leciała nad Tomaszewskim i uderzyła w słupek! Po chwili na linii bramkowej złapał ją bramkarz. Mogliśmy przegrać!

W dzisiejszy mecz piłkarze włożyli bardzo dużo wysiłku. Mogliśmy to spotkanie wygrać, ale chwila nieuwagi mogła skończyć się też utratą drugiego gola. Można też powiedzieć, że szczęście było dzisiaj po naszej stronie. Do kontra dopisujemy kolejny punkt.