Unia - Lubuszanin 1:1

• autor: redakcja, 2011-08-31 20:36

Wojciech Oczkowski pokonuje Roberta Tomaszewskiego i ustala wynik meczu na 1:1.

Kolejny remis Unii

Czwarty mecz z rzędu zakończył się remisem. Tym razem podzieliliśmy się punktami z Lubuszaninem Trzcianka. Od trzech spotkań prowadzimy, a ostatecznie kończymy remisując 1:1. Jednak dzisiejszy wynik, mimo iż do przerwy było 1:0 po bramce Radosława Kanika należy uznać za sukces, gdyż od trzynastej minuty Unia grała w dziesiątkę po niespodziewanej czerwonej kartce Bartosza Dreszlera. Remis gościom zapewnił Wojciech Oczkowski. Ostatnie dziewięć minut, także Lubuszanin nie miał optymalnego składu, ponieważ za dwie żółte kartki boisko opuścił Mariusz Szyszka.

UNIA JANIKOWO - LUBUSZANIN TRZCIANKA 1:1 (1:0)

1:0 - 37' Radosław Kanik
1:1 - 68' Wojciech Oczkowski

UNIA: Tomaszewski - Hadaś, Łożyński, Dreszler [13'], Borysiak - Wawrzyniak - Dereżyński, Chmielecki - Kanik (88' Biłoszewski), Kot (90+2' Kędziora) - Michałowski (74' Ł. Mokrzycki).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Piesik, Zaleski, Deresiewicz, Chomik.

LUBUSZANIN: Szymański - Wicbergier, Bączyk, Królak, Januzik - Simson, Feciuch, Szyszka [81'], Juracki (57' Oczkowski) - Szafran (57' Natkaniec), Wawszczak.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Morawski, Wącisz, Kaczanowicz, Kottas, Nawrocki.

SĘDZIOWIE (Wielkopolski ZPN):
- Janusz Gierczyński (główny)
- Marcin Olszak (asystent I)
- Arkadiusz Witkowski (asystent II)

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu.

Zapraszamy także na www.kpsport.pl , aby zobaczyć skrót z meczu oraz wypowiedzi trenerów i strzelca bramki - Radosława Kanika.

Poza meczową osiemnastką znalazł się kontuzjowany Arkadiusz Mokrzycki i Bartosz Wieczorek ze względu na sprawy prywatne.

Najciekawsze sytuacje na boisku:
1'
Dośrodkowanie w pole karne Unii z prawej strony i niecelny strzał z główki.
7' Strata w środku pole przez naszych zawodników i akcja gości, która zakończyła się uderzeniem obok bramki z 18 metrów.
13' Akcja Unii: Maciej Kot przed polem karnym zdecydował się zamiast strzału na dogranie, ale Lubuszanin przerwał to i przeprowadził kontrę. W efekcie zagrania prostopadłej piłki nad obrońcami naszego zespołu Bartosz Dreszer walczył ramię w ramię z wychodzącym sam na sam Michałem Wawszczakiem. Dwóch zawodników zderzyło się ze sobą i razem leżeli. Gdy wstali niespodziewanie czerwoną kartką ukarany został Dreszler, któremu po tym zdarzeniu jeszcze przez jakiś czas udzielali pomocy medycznej.
14' Z rzutu wolnego po tej sytuacji z około 18 metrów piłkę sparował Robert Tomaszewski.
20' Wrzutka Kota z wolnego, a główka Krzysztofa Łożyńskiego została wybita przez obrońcę.
25' Lubuszanin w natarciu: sam na sam, ale znacznie obok bramki.
34' Arkadiusz Dereżyński z 30 metrów nad bramką.
35' Faul na Radosławie Kaniku, ale sędzia nie zareagował, kolejnie nieprzepisowo akcję przerwała Unia, a za wybicie piłki po gwizdku żółtą kartką ukarany został Kot.
37' Dereżyński idealnie posłał górną piłkę do Kanika, który zostawił w tyle obrońcę, przejął piłkę w powietrzu na osiemnastym metrze i wyszedł sam na sam podcinając futbolówkę nad bramkarzem w długi róg bramki - 1:0.
41' Michał Chmielecki z wolnego - w polu karnym obrońca wybił na szesnastkę, a Kot z pierwszej piłki nad bramką.
45+1' Ręka w polu karnym Unii zawodnika Lubuszanina, a sędzia nic. Natomiast goście oddali groźny strzał za sprawą Radosława Simsona, ale piękną parada popisał się bramkarz!
45+2' Sam na sam z Tomaszewskim wyszedł Krystian Januzik, a jego strzał zatrzymał się na słupku! Sytuacje wyjaśnił Kot przejmując piłkę.

56' Marcin Michałowski chciał kiwać bramkarza i przewrócił się w polu karnym.
59' Z daleka strzelali goście - bronił Tomaszewski.
61' Krzysztof Borysiak z autu do Michałowskiego, a ten zza pola karnego huknął obok bramki.
62' Lubuszanin oddał strzał, który powędrował wysoko nad poprzeczką.
63' Tomaszewski w pięknym stylu wybronił stuprocentową okazję Wawszczaka i był róg.
65' Wolny Chmieleckiego dośrodkowany w pole karne - wybicie obrońcy i Borysiak z daleka nad bramką.
68' Z lewej strony strata piłki przez Kanika, szybka akcja przyjezdnych. W polu karnym znalazł się Wojciech Oczkowski, który otrzymał dobre podanie, położył bramkarza i oddał celny strzał z 7. metrów - 1:1.
76' Łożyński zablokował groźny strzał w obrębie pola karnego.
77' Chmielecki z daleka, ale za wysoko.
78' Kot wypuszczony prostopadłym, górnym podaniem, ale jego strzał z narożnika pola karnego wybronił bramkarz.
81' Za faul na Chmieleckim w środku pola drugą żółtą i czerwoną kartką ukarany został Mariusz Szyszka.
83' Dereżyński z wolnego w pole karne - Łożyński główką, a ale bramkarz wybronił.
90' Za zatrzymanie Mariusza Biłoszewskiego wychodzącego z dobrą akcją arbiter pokazał żółtą kartkę.

Podsumowując, zaległości zostały nadrobione. Na pewno celem były dzisiaj trzy punkty, ale boisko pokazało, że z remisu należy się cieszyć. Wszystko dlatego, że już od 13. minuty graliśmy w dziesiątkę. Nasz zespół pokazał walkę, charakter, a także spore umiejętności. Brawa należą się także naszym kibicom, którzy głośno dopingowali biało-niebieskich. Warto też dodać, że minęliśmy w tabeli Noteciankę i Chemik. Obecnie jesteśmy na 11. miejscu.