dzisiaj: 5223, wczoraj: 11562
ogółem: 52 174 718

Unia - Górnik 3:0

• autor: redakcja, 2011-09-03 19:59

Doliczony czas gry pierwszej połowy: Łukasz Mokrzycki przegrywa pojedynek sam na sam z Dawidem Smugiem.

Pewne zwycięstwo Unii!

Unia Janikowo odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie pokonując u siebie w meczu szóstej kolejki trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Górnika Konin 3:0 (1:0). Bramki dla zespołu prowadzonego przez trenera Artura Polehojko zdobyli: Radosław Kanik, Mateusz Biłoszewski i Maciej Kot. Warto dodać, że od 34. minuty goście grali w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę za dwie żółte ujrzał Adrian Majewski.

UNIA JANIKOWO - GÓRNIK KONIN 3:0 (1:0)

1:0 - 01' Radosław Kanik
2:0 - 83' Mateusz Biłoszewski
3:0 - 85' Maciej Kot

UNIA: Tomaszewski - Hadaś (90+2' Deresiewicz), Łożyński, Wawrzyniak, Borysiak (63' Kędziora) - Dereżyński, Chmielecki - Kanik, Ł. Mokrzycki (60' Biłoszewski), Kot - Michałowski (87' Zaleski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Piesik, Wieczorek.

GÓRNIK: Smug - Augustyniak, A. Majewski [34'], Kosmala, M. Majewski - Urbański (64' Paździerski), Adamczewski, Modelski, Bajerski (46' Błaszczak) - Raczkowski (71' Zborowski), Klaszkowski (78' Sobieraj).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Kmieczyński, Inciak.

SĘDZIOWIE z Wielkopolskiego ZPN (Piła):
- Maciej Pelka (główny)
- Tomasz Kordy (asystent I)
- Artur Mielocha (asystent II)
- Łukasz Orłowski (techniczny)

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu.

Trener nie mógł dzisiaj skorzystać z pauzującego za czerwoną kartkę Bartosza Dreszlera, a także z kontuzjowanych: Arkadiusza Mokrzyckiego i Łukasza Chomika.

Zapis wydarzeń boiskowych:
1' Pierwsza akcja meczu, dokładnie 55. sekunda: Arkadiusz Dereżyński zagrał długą piłkę, Marcin Michałowski zgrał główką i Radosław Kanik znalazł się przed bramkarzem na szesnastym metrze i zdecydował się pokonać go lobem - 1:0!
5' Szybka akcja Górnika, być może był spalony, ale arbiter nie podniósł chorągiewki. Zawodnik gości wyszedł sam na sam z Robertem Tomaszewskim, ale z narożnika pola karnego posłał piłkę nad bramką.
9' Żółta kartka dla Arkadiusza Bajerskiego, który kilka minut wcześniej sfaulował Krzysztofa Borysiaka. Arbiter zdecydował się cofnąć do tej sytuacji i ukarać zawodnika z Wielkopolski.
12' Dośrodkowanie w pole karne, gdzie Maciej Kot zgrał Michałowskiemu, który z pięciu metrów z woleja uderzył nad bramką.
17' Zza pola karnego strzał oddał zawodnik gości, ale w bramce pewnie zachował się Tomaszewski.
22' Za zatrzymanie wychodzącego z akcją Kota żółtą kartkę ujrzał Adrian Majewski.
23' Z autu wyrzucił Borysiak, piłkę przejął Michałowski, który z dwudziestu metrów huknął jak z armaty, a piłka zatrzymała się na poprzeczce!
25' Michałowski odebrał piłkę i wychodził sam na sam, ale został zatrzymany przez obrońcę. Według niego był faulowany i za dyskusje ujrzał żółtą kartkę.
31' Dereżyński za utrudnianie przy wznowieniu gry z rzutu wolnego został ukarany kartką koloru żółtego.
33' Szybka akcja gości: dośrodkowanie z prawej strony i strzał z dwunastu metrów obok bramki.
34' Z lewej strony tuż przed polem karnym zatrzymany został Kot. Za ten faul Majewski ujrzał drugą żółtą kartkę i z powodu czerwonego kartonika musiał opuścić boisko.
35' Dereżyński strzelał z daleka po ziemi - bronił bramkarz.
36' Rajd lewą stroną Kota, zagranie w pole karne do Michałowskiego, który fatalnie przymierzył z pięciu metrów.
37' Z daleka strzał oddali goście - nad bramką.
45' Borysiak ukarany został żółtą kartką.
45+2' Dereżyński wyśmienicie posłał prostopadłą piłkę do Łukasza Mokrzyckiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał na krótki słupek został sparowany na róg.

55' Kanik zdecydował się na rajd, po którym pograł piłkę wzdłuż bramki, ale nikt nie zamknął akcji.
56' Żółta kartka dla Mokrzyckiego za faul.
60' Faulowany był Kot. Z rzutu wolnego z dwudziestu metrów Michał Chmielecki uderzył w słupek!
62' Górnik z daleka - nad bramką.
66' Przemysław Kędziora do Kota, który dograł wzdłuż bramki do Mateusza Biłoszewskiego. Napastnik ten mając przed sobą pustą bramkę z pierwszej piłki strzelił obok!
67' Kanik głęboko dośrodkował w pole karne, a futbolówka spadła na poprzeczkę!
68' Kot przerzucił do Michałowskiego, a jego strzał był za lekki i został obroniony.
70' Jakub Paździerski zza pola karnego fatalnie przestrzelił.
73' Bartosz Modelski z wolnego - tuż obok słupka.
75' Chmielecki prostopadle do Biłoszewskiego, który chciał kiwać, ale piłkę złapał Dawid Smug.
76' Biłoszewski w polu karnym obok słupka.
79' Biłoszewski odebrał piłkę czterdziestym metrze ostatniemu obrońcy i zamiast iść w kierunku bramki zdecydował się na strzał po ziemi. Był on bardzo lekki, a mimo to wypadł z rąk bramkarzowi i piłka wyszła na róg. Po nim było groźnie, ale ostatecznie po zamieszaniu był kolejny korner.
80' Chmielecki dośrodkował z narożnika boiska - Dereżyński z pierwszej piłki - w dobrym stylu Smug.
81' Żółta kartka dla Pawła Błaszczaka za brutalne kopnięcie Piotra Hadasia.
82' Krzysztof Łożyński z wolnego ze swojej połowy, ale piłkę złapał bramkarz.
83' Żółta kartka dla Modelskiego za faul na Kocie. Z wolnego (wysokość pola karnego z lewej strony) silnie uderzył Chmielecki. Piłkę przed siebie odbił bramkarz, a Biłoszewski z najbliższej odległości strzelił na 2:0.
85' Biłoszewski dograł do Kota, który po ziemi z szesnastu metrów strzelił na krótki słupek i pokonał Smuga - 3:0!
86' Tomaszewski za grę na czas ujrzał żółtą kartkę.
90+2' Z wolnego Chmielecki do Łożyńskiego, który głową minimalnie nad bramką.

Naszej drużynie należą się wielkie brawa. Biało-niebiescy odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i awansowali na ósme miejsce w tabeli (jutro jeszcze gra Cuiavia). Kolejny mecz Unia zagra za tydzień z Wdą Świecie na wyjeździe.