Wda - Unia 2:4

• autor: redakcja, 2011-09-10 17:04

Zwycięstwo w Świeciu!

W dzisiejszym meczu pomiędzy Wdą Świecie, a Unią Janikowo lepszą drużyną okazała się ekipa trenera Artura Polehojko wygrywając 4:2 (2:1). Trzy bramki dla biało-niebieskich zdobył Michał Chmielecki, a jedną Arkadiusz Dereżyński. Unia jest niepokonana od sześciu spotkań i awansowała na szóste miejsce w tabeli. Wielkie brawa!

WDA ŚWIECIE - UNIA JANIKOWO 2:4 (1:2)

0:1 - 05' Michał Chmielecki (rzut karny)
0:2 - 34' Michał Chmielecki (rzut wolny)
1:2 - 43' Patryk Kiełpiński
1:3 - 51' Michał Chmielecki (rzut wolny)
2:3 - 53' Radosław Mik
2:4 - 72' Arkadiusz Dereżyński

Po obejrzeniu materiałów filmowych z meczu, a także konsultacji z innymi serwisami bramka na 0:2 zaliczona została Michałowi Chmieleckiemu
, ponieważ piłka po ewentualnym muśnięciu przez Krzysztofa Łożyńskiego, czego nie widać na skrócie nie zmieniła kierunku lotu.

WDA: Goszka - Wróblewski, Żurek, Szczukowski, Kiełpiński (75' Paczkowski) - Wenerski, Czerwiński (84' Piskorski), Grzywaczewski (64' Wanat) - Olszewski, Mik, Plewa (54' Talaśka).

UNIA: Tomaszewski - Borysiak (68' Kędziora), Łożyński, Dreszler, Hadaś - Wawrzyniak - Dereżyński, Chmielecki - Kanik, Kot (88' Ł. Mokrzycki) - Michałowski (60' Biłoszewski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Piesik, Zaleski, A. Mokrzycki, Deresiewicz.

LINK: http://kpsport.pl/pl/archiwum/relacja?k=2&pk=52&id=168&r=392 - zapraszamy do obejrzenia skrótu z meczu, a także konferencji pomeczowej z udziałem trenerów.

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu.

Trener Artur Polehojko nie skorzystał dzisiaj z kontuzjowanego Łukasza Chomika, a także z Bartosza Wieczorka, który znalazł się poza meczową kadrą.

Najciekawsze wydarzenia na boisku:
1' Maciej Kot wychodząc sam na sam przegrał pojedynek z Bartoszem Goszką. Była to idealna szansa na strzelenie pierwszego gola. Następnie Wda przeprowadziła szybką kontrę i oddała strzał zza pola karnego, który przeszedł obok bramki.
5' Kot po wspaniałym rajdzie lewą stroną został sfaulowany w polu karnym przez Adriana Wróblewskiego. Jedenastkę na gola strzałem w lewy róg po ziemi zamienił Michał Chmielecki, mimo iż bramkarz wyczuł jego intencje - 0:1!
8' Zza pola karnego strzał gospodarzy wybronił Robert Tomaszewski.
10' Chmielecki dośrodkował z wolnego, a główkę Marcina Michałowskiego złapał Goszka.
23' Strzał Wdy, a piłka po rykoszecie minęła poprzeczkę i wyszła na rzut rożny.
24' Kontra Unii: Michałowski do Kota, który będąc w polu karnym został zablokowany i piłka wyszła na korner.
25' Z rożnego dośrodkował Chmielecki, obrońca wybił przed pole karne, gdzie Bartosz Dreszler oddał strzał po ziemi, a piłkę piętą trącił jeszcze Krzysztof Łożyński i przeszła ona obok bramki.
28' Arkadiusz Dereżyński próbował zaskoczyć bramkarza strzałem po ziemi zza pola karnego, ale Goszka był na posterunku.
34' Po zagraniu ręką rzut wolny dla Unii. Chmielecki z czterdziestu metrów na wprost bramki dośrodkowywał w pole karne, gdzie piłka minęła wszystkich łącznie z bramkarzem, który był zasłonięty Łożyńskim, skoziołkowała i wpadła do siatki - 0:2!
40' Dereżyński za faul w środkowej strefie boiska ujrzał żółtą kartkę.
42' Rożny dla gospodarzy, po którym Tomasz Wawrzyniak główką wybił piłkę na kolejny korner.
43' Dośrodkowanie z rogu w pole karne na trzeci metr, gdzie Patryk Kiełpiński celną główką zdobył kontaktowego gola - 1:2.

48' Z ostrego kąta po dość długiej akcji niecelny strzał oddali gospodarze.
49' Rajd zawodnika Wdy, minięcie kilku naszych piłkarzy i groźny strzał wybronił Tomaszewski.
50' Kot wychodził sam na sam z bramkarzem, minął go, po czym został podcięty. Arbiter pokazał Goszce tylko żółty kartonik zamiast czerwonego!
51' Chmielecki znakomicie przymierzył z rzutu wolnego i strzałem w długi róg na wysokości jednego metra zdobył trzecią bramkę dla Unii - 1:3!
53' Po rzucie rożnym Piotr Hadaś wybił główką, a dośrodkowanie z prawej strony Pawła Olszewskiego i celna główka z bliskiej odległości Radosława Mika przyniosła bramkę na 2:3.

59' Faul Wawrzyniaka, dośrodkowanie z wolnego zakończona strzałem wybronionym przez Tomaszewskiego.
61' Kot do Mateusza Biłoszewskiego, który wychodząc sam na sam z bramkarzem z dwudziestu metrów technicznym podkręconym strzałem uderzył w poprzeczkę!
65' Wbicie piłki w pole karne Unii - groźny strzał obok bramki.
66' Błąd Łożyńskiego, który stracił piłkę i gospodarze wychodzili sam na sam, ale w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał Dreszler.
67' Arbiter wrócił do akcji sprzed kilku minut i ukarał Biłoszewskiego żółtą kartką.
71' Chmielecki dośrodkował z wolnego, a Przemysław Kędziora główką uderzył niecelnie.
72' Wielkie zamieszanie pod bramką Unii wyjaśnił Dereżyński! Natychmiastowa kontra biało-niebieskich: Prostopadłe podanie Biłoszewskiego, piłkę głową chciał przedłużyć Kot, ale nie doskoczył, a Dereżyński przejął futbolówkę, zwodem minął obrońcę, zszedł na lewą stronę w pole karne i lewą nogą uderzył  na krótki słupek w samo okienko - 2:4!
73' Strzał gospodarzy obok bramki.
74' Chmielecki ukarany żółtą kartką.
81' Chmielecki z wolnego - Wawrzyniak głową nad bramką.
83' Wda zza pola karnego niecelnie.
85' Kolejny strzał Świecia z daleka obok bramki.
86' Kot w polu karnym z sześciu metrów nad bramką.
90+1' Głową próbowała zaskoczyć Wda - obok.
90+2' Po podaniu Dereżyńskiego - Kędziora pięknym strzałem posłał piłkę nad poprzeczką.
90+3' Zamieszanie w polu karnym Wdy - za lekki strzał Biłoszewskiego.

Unia zagrała kolejny bardzo dobry mecz. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na wielką pochwałę. Po dzisiejszym spotkaniu biało-niebiescy awansowali na szóste miejsce w tabeli.

Warto dodać, że było to dziesiąte zwycięstwo Unii pod wodzą trenera Polehojko, a gol Chmieleckiego na 3:1 był 40. bramką zdobytą przez podopiecznych tego trenera. Oczywiście pod uwagę brane są także mecze z poprzednich sezonów, w których prowadził nas obecny szkoleniowiec.