Sprawozdanie z Walnego Zebrania Statutowego

• autor: redakcja, 2011-09-15 19:28

Dzisiaj, tj. 15.09.2011 roku odbyło się Walne Zebranie Statutowe MLKS Unia Janikowo. Na sali obrad obecni byli członkowie klubu, w których skład wchodzi: Zarząd Klubu, sztab szkoleniowy i pierwszej drużyny, a także pozostali członkowie. Ponadto na zebraniu pojawiło się kilku gości.

Zebranie oficjalnie rozpoczął prezes MLKS Unia Janikowo - pan Artur Banaszak. Na wstępie prezes powiedział, że Zarząd Klubu jest zadowolony z wyników osiąganych w sezonie 2011/2012 przez pierwszą drużynę Unii, a także z rezultatów osiąganych przez młodzieżowe zespoły.

Kolejnie zajęto się sprawą organizacyjno-finansową. W drugim półroczu 2011 roku Klub bazować będzie na budżecie opierającym się z funduszy otrzymanych od Miasta i Gminy Janikowo na podstawie promocji miasta poprzez sport. Ponadto Unia została zasilona zastrzykiem finansowym dzięki sprzedaży karnetów na rundę jesienną, umowom sponsorskim z dwiema firmami, a także transferów z klubu, które miały miejsce w przerwie między rozgrywkami.

Dodano fakt, iż dzięki jednemu ze sponsorów zostały spłacone wszystkie zaległości finansowe zawodnikom, którzy zdecydowali się na dalszą grę w Unii Janikowo. Ponadto warto dodać, że wszystkim piłkarzom z obecnej kadry zostały wypłacone pensje za ostatni miesiąc bez opóźnienia. Te dwie sprawy pokazują, że wszystko w naszym Klubie zmierza w dobrym kierunku.

Następnie przystąpiono do punktu kulminacyjnego dzisiejszych obrad, tzn. do zmiany statutu MLKS Unia Janikowo. Przed przeczytaniem nowego statutu, prezes - pan Artur Banaszak zakomunikował, że zmian w statucie domagają się m.in. sponsorzy, a także ludzie, którzy chcą pomóc naszemu klubowi.

Głównym celem zmian był paragraf numer 25, który ma mówić, iż Zarząd Klubu ma składać się z 3-7 członków wybieranych przez Walne Zebranie Klubu spośród członków Klubu lub spoza ich grona, którzy spośród siebie wybierają Prezesa, Wiceprezesa i Sekretarza. Zarząd Klubu może dokonać również wyboru Skarbnika. Decyzję o ilości członków Zarządu podczas poszczególnych kadencji podejmuje Walne Zebranie.

Uchwała o zmianie Statutu MLKS Unia Janikowo została przyjęta jednogłośnie.

Ciekawostką jest fakt, iż doszło do oficjalnej zmiany herbu naszego Klubu. Otóż do tej pory oficjalnym herbem MLKS Unia Janikowo był puklerz niebiesko-biały z napisem "MLKS Unia" oraz nazwa miasta "Janikowo". Jednak kilka lat temu ze względu na pięćdziesięciolecie Klubu przyjęło się, iż pomiędzy tymi dwoma napisami dodany zostanie rok założenia Klubu. Dopiero jednak dzisiaj podjęto uchwałę o oficjalnym wprowadzeniu "1958" do herbu Unii, którym jest puklerz niebiesko-biały.