ogółem: 28 925 728

Lech - Unia 4:1

• autor: redakcja, 2011-09-17 23:19

Dobra passa przerwana

Nie udał się wyjazd na mecz do Rypina, gdzie zmierzyliśmy się z aspirującym do awansu Lechem. W spotkaniu tym przegraliśmy 4:1 (3:0) i przerwaliśmy tym samym dobrą passę sześciu kolejek bez porażki. Pierwsze trzy bramki stracone jeszcze w pierwszej połowie padły po indywidualnych błędach i zdecydowanie więcej było przy tym gapiostwa biało-niebieskich niż wypracowanych akcji gospodarzy. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się blamażem 4:0, honorowe trafienie dla Unii strzałem z rzutu karnego zapewnił Piotr Hadaś. Warto dodać, że przy stanie 1:0 z dość bliskiej odległości po dobrej akcji naszego zespołu w poprzeczkę trafił Marcin Michałowski. Kto wie jakby zakończył się ten pojedynek, gdyby piłka po tym strzale zatrzepotała w siatce. Ale jak wszyscy wiemy w piłce nożnej nie ma co gdybać. Spadliśmy na dziesiąte miejsce w tabeli, ale mamy tylko trzy punkty straty do czwartej lokaty. Trzeba więc szybko wyciągnąć wnioski z dzisiejszego spotkania i skupić się na meczu z Victorią Koronowo.

LECH RYPIN - UNIA JANIKOWO 4:1 (3:0)

1:0 - 24' Jakub Bojas
2:0 - 42' Łukasz Grube (karny)
3:0 - 45' Jakub Bojas
4:0 - 68' Szymon Moszczyński
4:1 - 90+2' Piotr Hadaś (karny)

LECH: Winiecki - Baranowski, Bojaruniec, Koprowski, Ragaman - Lewandowski, Moszczyński (75' Żurowski), Fredyk (68' Wojciechowski), Grube - Bojas (84' Kalinowski), Piceluk (65' Cichowlas).

UNIA: Tomaszewski - Hadaś, Łożyński, Dreszler, Borysiak - Wawrzyniak - Dereżyński (74' Zaleski), Chmielecki (65' Ł. Mokrzycki) - Kanik (56' Kędziora), Kot - Michałowski (59' Biłoszewski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Piesik, A. Mokrzycki, Chomik.

Po zejściu Dereżyńskiego kapitanem był Łożyński.

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu.

W meczowej kadrze Unii zabrakło dzisiaj kontuzjowanego Dawida Deresiewicza i Bartosza Wieczorka.

Od pierwszych minut widać było, że Unię czeka ciężkie zadanie. Mimo to, biało-niebiescy po kilkunastu minutach zaczęli przeprowadzać składne akcje, które mogły zakończyć się bramką. Niestety w 24. minucie straciliśmy głupią bramkę. Po chwili mogliśmy wyrównać, ale strzał naszego napastnika trafił w poprzeczkę. W końcowych trzech minutach pierwszej połowy tracimy kolejne dwa gole, który stawiają rypinian w rewelacyjnej sytuacji przed drugą połową, w której mecz się bardziej wyrównał, ale było mniej okazji strzeleckich.

1' Strzał rypinian po ziemi zza pola karnego, niebezpieczny rykoszet od Piotra Hadasia, ale ostatecznie bronił Robert Tomaszewski.
3' Rożny dla gospodarzy - w zamieszaniu podbramkowym Arkadiusz Dereżyński wybił piłkę z linii bramkowej!
6' Akcja Lecha: dośrodkowanie w pole karne, gdzie wybił Krzysztof Borysiak, a Łukasz Grube z siedemnastu metrów uderzył i po rykoszecie piłka wyszła na róg.
15' Żółta kartka dla Tomasza Wawrzyniaka za przerwanie kontry na trzydziestym metrze.
19' Akcja Unii: Radosław Kanik w pole karne, gdzie Maciej Kot podał Marcinowi Michałowskiemu - jego strzał odbił się od obrońcy i wyszedł na korner.
22' Kolejna dobra akcja Unitów. Tym razem z pierwszej piłki: Kanik, Michałowski, Kot, a kończący strzał Dereżyńskiego został zablokowany i mieliśmy tylko rzut rożny, po którym było zamieszanie: Michałowski zagrał Kanikowi, a jego wrzutkę wyłapał bramkarz.
23' Minięcie Krzysztofa Łożyńskiego i groźny strzał wybroniony przez Tomaszewskiego.
24' Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Unii, gdzie było zagranie ręką przez napastnika, ale graliśmy dalej. Piłka spadła pod nogi Kanika, który minął gracza, źle zagrał do środka pola. Tam Marcin Baranowski podał Jakubowi Bojasowi, który mając przed sobą bramkarza z siedmiu metrów posłał piłkę w długi róg bramki - 1:0.
27' Silny strzał gospodarzy zza pola karnego obok.
29' Wrzutkę z prawej strony i główka wyłapana przez bramkarza Unii.
32' Żółta kartka dla zawodnika z Rypina.
33' Michał Chmielecki z wolnego prostopadle zagrał wzdłuż linii po lewej stronie do Wawrzyniaka, który dośrodkował w szesnastkę, gdzie Bartosz Dreszler z długiego słupka główką zgrał Michałowskiemu. Napastnik Unii strzałem z pierwszej piłki trafił w poprzeczkę!
36' Silne uderzenie z trzydziestu metrów po ziemi wypluł bramkarz Unii i był róg. Po nim zamieszanie i arbiter uznał, że gospodarzom należy się kolejny korner: dośrodkowanie i główkę wyłapał Tomaszewski.
38' Długa akcja biało-niebieskich zakończona zbyt wysokim strzałem Dereżyńskiego z ok. 30. metra.
39' Szana Unii: Dereżyński prostopadle zagrał Kotowi, ale ten będąc w polu karnym niezbyt celnie podał wzdłuż bramki i przechwycił obrońca.
40' Dereżyński do Michałowskiego, który wychodząc sam na sam z narożnika pola karnego za lekko uderzył i piłkę chwycił bramkarz.
41' Niezagrażająca sytuacja w polu karnym Unii. Piłka dziwnie podskoczyła i spadła na rękę Łożyńskiego - rzut karny dla Lecha.
42' Karny: Łukasz Grube po ziemi w lewą stronę. Bramkarz wyczuł intencje strzelającego, ale nie sięgnął piłki - 2:0.b
45' Unia rozgrywała piłkę, przy czym Dreszler dograł pod nogi Bojasa, który wyszedł sam na sam i strzałem po ziemi zdobył trzeciego gola dla gospodarzy - 3:0.

53' Strzał z 30. metrów nad bramką Unii.
59' Zza pola karnego uderzenie gospodarzy zatrzymało się na bocznej siatce.
60' Z 17. metra strzał Lecha wybronił Tomaszewski.
62' Łożyński ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.
64' Po rożnym było groźnie pod bramką Unii, ale wyjaśniła obrona.
68' Idealne prostopadłe podanie górą między środkowych obrońców i Szymon Moszczyński mając przed sobą Tomaszewskiego silnym strzałem nad nim w środek bramki strzela na 4:0.
73' Z daleka strzał gospodarzy nad bramką.
74' Hadaś za faul ujrzał zółty kartonik.
75' Grube z wolnego - obok.
86' Marcin Zaleski ukarany żółtą kartką za faul, który był kilka minut wcześniej, gdyż sędzia wrócił się do tej sytuacji.
90+2' Mateusz Biłoszewski został sfaulowany w polu karnym przez Mariusza Ragamana. Rzut karny płaskim strzałem po ziemi w prawą stronę, mimo wyczucia bramkarza na bramkę zamienił Hadaś - 4:1.

Była to dopiero druga porażka Unitów w tym sezonie. Momentami nasza drużyna przeprowadziła kilka dobrych akcji, ale zabrakło przysłowiowej kropki nad 'i'. Z pewnością żal jest błędów w defensywnie, którymi przypłaciliśmy stratę pierwszych trzech bramek, ale jeżeli nauka na własnych błędach przyniesie efekty to w następnych meczach możemy być spokojni, gdyż będziemy walczyć o zwycięstwa.

Przy okazji informujemy, że od dzisiejszego meczu Robert Tomaszewski gra z numerem "1" na koszulce. Wcześniej występował z numerem "23". Spowodowane jest to nowym sprzętem bramkarskim, którym dysponują nasi zawodnicy grający na tej pozycji. O szczegółach poinformujemy niebawem.