Urodziny trenera Artura Polehojko

• autor: redakcja, 2011-09-19 19:20

Dzisiaj swoje 49. urodziny obchodzi trener Artur Polehojko. Urodził się on 19. września 1962 roku w Kielcach.

Jako piłkarz występował na pozycji środkowego obrońcy lub defensywnego pomocnika. Karierę piłkarską rozpoczął w Czarnowi Kielce. Kolejnie grał w takich klubach jak: Korona Kielce, Sokół Nisko, Orzeł Rudnik, Unia Janikowo (od 1994 roku) i Gopło Kruszwica.

Pracę szkoleniową rozpoczął w naszym klubie, gdzie był asystentem: Mariusza Modrackiego, Wiesława Wandowicza i Henryka Kubiaka. W sezonie 2002/2003 po raz pierwszy objął Unię jako pierwszy trener, jednak tylko na sześć meczów, gdyż zastąpił go Zbigniew Milewski, którego także był asystentem. W kolejnych sezonach pomagał Andrzejowi Wiśniewskiemu, Czesławowi Jakołcewiczowi, Maciejowi Bartoszkowi i ponownie Wiśniewskiemu. Po spadku ze starej drugiej ligi drugi raz samodzielnie objął naszą drużynę, tym razem na całą rundę jesienną, kiedy zastąpił go Zbigniew Kieżun. Potem na trzy sezony przeniósł się do Gopła Kruszwica, z którym awansował do czwartej ligi. Od tego sezonu wrócił do Janikowo i po raz trzeci został trenerem Unii. Łącznie w ligowych meczach prowadził biało-niebieskich trzydzieści razy. Dziesięć spotkań zakończyło się zwycięstwem Unii, jedenaście remisem, a dziewięć razy przegrywaliśmy. Stosunek bramkowy wynosi: 42-42.

Trenerowi Arturowi życzymy wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym, a także wielu sukcesów podczas pracy w naszym klubie!