ogółem: 52 225 949

Unia - Victoria 4:0

• autor: redakcja, 2011-09-24 19:05

Piękny mecz - Victoria rozgromiona!

Piłkarze Unii Janikowo dopingowani przez wiernych kibiców rozegrali piękny mecz i rozgromili Victorię Koronowo 4:0 (1:0). Wynik spotkaniu otworzył Arkadiusz Dereżyński na osiem minut przed końcem pierwszej połowy. Po przerwie druga bramka dla biało-niebieskich padła po samobójczym trafieniu Rafała Lipińskiego. Na 3:0 podwyższył wprowadzony minutę wcześniej Mateusz Biłoszewski, a wynik ustalił niezawodny Dereżyński. Naszemu zespołowi należą się wielkie brawa za ambicję i wspaniały mecz, po którym awansowaliśmy na ósme miejsce w tabeli.

UNIA JANIKOWO - VICTORIA KORONOWO 4:0 (1:0)

1:0 - 37' Arkadiusz Dereżyński
2:0 - 64' Rafał Lipiński (samobójcza)
3:0 - 68' Mateusz Biłoszewski
4:0 - 86' Arkadiusz Dereżyński

UNIA: Tomaszewski - Hadaś, Łożyński, Wawrzyniak, Borysiak - Dereżyński (90' Chomik), Ł. Mokrzycki - Kanik (81' Kędziora), Chmielecki, Kot (76' A. Mokrzycki) - Michałowski (67' Biłoszewski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Piesik, Dreszler, Deresiewicz.

VICTORIA: Skory - Lipiński, Chrzanowski, Glazik, Okanga - Brzeziński, Dec (64' Szałkowski) - Lewandowski, Wasiak, Andrzejewski - Piasecki (70' Walczak).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Dąbrowski, Kolmajer, Cieszyński, Kłyza, Giełażyn.

SĘDZIOWIE: Grzegorz Gołdyn (główny), Kamil Dunaj (asystent I), Sebastian Nowicki (asystent II) - KP ZPN.

Szczegółowa relacja w rozwinięciu. Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć z meczu, które znajdują się w galerii zdjęć.

http://www.youtube.com/watch?v=9FRq44k5Bos - warto zobaczyć także doping janikowskich kibiców, który został umieszczony na filmikach na serwisie youtube.pl

Zapraszamy także do obejrzenia programu JanSat w poniedziałek o godzinie 20:00. Będzie można w nim zobaczyć skrót z meczu, a także rozmowy z trenerem, a także kibicami Unii.

W meczowej osiemnaste zabrakło dzisiaj Marcina Zaleskiego, który jest chory, a także Bartosza Wieczorka.

Zapis wydarzeń boiskowych:
3' Piękna akcja Unii, która powinna zakończyć się bramką. Maciej Kot dograł Michałowi Chmieleckiemu, który wyszukał wchodzącego w pole karne Radosława Kanika, a ten mając przed sobą tylko bramkarza strzelił z dziesięciu metrów obok.
5' Arkadiusz Dereżyński górą zagrał Marcinowi Michałowskiemu, który wchodząc w szesnastkę zbyt lekko uderzył i piłkę wybronił Filip Skory.
6' Rajd Michałowskiego, który zakończył się stratą, ale Chmielecki odebrał piłkę i z 25. metrów oddał niecelny strzał.
10' Zawodnik Victorii z 35. metrów niespodziewanie uderzył na bramkę. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale Robert Tomaszewski ręką sparował ją na róg.
12' Chmielecki z rzutu rożnego próbował wkręcać, ale wybił Skory.
23' Wolny dla Unii - strzał Chmieleckiego złapał bramkarz.
31' Chmielecki prostopadle do Michałowskiego, który wychodził na czystą pozycję - strzał po ziemi z 12. metrów z narożnika pola karnego bramkarz wybronił i był korner.
34' Łukasz Mokrzycki odebrał piłkę, zagrał do Chmieleckiego, który mu odegrał, a jego strzał z 30. metrów był za wysoki.
37' Wspomniany wcześniej Mokrzycki pressingiem zyskał piłkę od przeciwnika, podał Chmieleckimu, który wypatrzył Dereżyńskiego. Kapitan Unii będąc w polu karnym, zwodem zmylił obrońcę i z lekkiego kąta strzałem prawą nogą czubkiem buta w długi róg zdobył prowadzenie dla biało-niebieskich. Piłka zanim wpadła do siatki odbiła się od słupka - 1:0!
42' Michałowski wzdłuż boiska do Kanika na prawą stronę, który dośrodkował w pola karne, gdzie nożyce Chmieleckiego były minimalnie niecelne!

49' Faul na wysokości pola karnego na Kaniku - Chmielecki dośrodkował w pole karne, gdzie Krzysztof Łożyński nie sięgnął piłki głową!
50' Dereżyński z dystansu nad bramką.
52' Wrzutka w pole karne Unii z prawej strony. Zamieszanie, po którym dobrą interwencję zaliczył Tomaszewski i piłka trafiła w boczną siatkę wychodząc na róg. Po rożnym strzał Victorii był niecelny.
54' Dereżyński wykonał rajd z piłką, dograł Kanikowi, który wrzucił z prawej strony, ale nikt nie zamknął akcji.
55' Kanik znowu dośrodkował w szesnastkę, ale po raz kolejny nikt nie zamykał.
56' Piotr Hadaś z prawej strony wrzucił, Michałowski oddał strzał, ale został on zablokowany przez rykoszet i był róg.
57' Chmielecki z rożnego, Łożyński w polu karnym tylko musnął piłkę!
58' Chmielecki dośrodkował z rzutu wolnego. Kot zgrał Kanikowi wzdłuż bramki, który strzelił do pustej siatki z trzech metrów, ale arbiter dopatrzył się spalonego.
60' Rzut wolny wykonywany przez Chmieleckiego przeszedł nad bramką.
61' Żółta kartka dla Grzegorza Brzezińskiego za niesportowe zachowanie.
63' Hadaś faulował - strzał z wolnego wybronił Tomaszewski.
64' Kanik otrzymał piłkę od Michałowskiego, wyszedł sam na sam z bramkarzem i potężnie uderzył w słupek. Futbolówka odbiła się i wyszła w plac gry, ale do własnej bramki skierował ją Rafał Lipiński - 2:0.
68' Dereżyński po pięknym rajdzie wyszedł sam na sam ze Skorym. Bramkarz wybronił jego strzał, po czym Dereżyński ponownie otrzymał piłkę, dośrodkował - Kot zgrał Mateuszowi Biłoszewskiemu, który uderzeniem z 14. metrów z pierwszej piłki po ziemi na krótki słupek zdobył gola na 3:0, piłka przeszła jeszcze po rękach interweniującego bramkarza.
73' Kot z rożnego - Łożyński z woleja, a bramkarz sparował na róg.
77' Nieporozumienie między Tomaszewskim, a Tomaszem Wawrzyniakiem - wychowanek Unii główką zgrywał i mógł strzelić samobójczą bramkę, ale w ostatniej chwili chwycił bramkarz.
79' Łożyński za zbyt niebezpieczne zagranie ujrzał żółtą kartkę.
84' Tomaszewski dalekim wykopem uruchomił Biłoszewskiego, którego nieprzepisowo zatrzymał jeden z przeciwników. Z 18. metrów z wolnego strzelał Chmielecki, ale piłka trafiła w poprzeczkę i wyszła poza boisko.
86' Dereżyński podał Biłoszewskiemu, który miał na sobie obrońcę i upadając odegrał Dereżyńskiemu, który wyszedł sam na sam i płaskim strzałem ustalił wynik meczu na 4:0.
90' Strzał gości nad bramką.
90+1' Uderzenie Victorii z bliska wybronił Tomaszewski.
90+2' Przemysław Kędziora strzelił gola, ale arbiter wcześniej podniósł chorągiewkę i był spalony.

Wielkie brawa należą się zespołowi Unii, który zagrał bardzo dobry mecz. Warto dodać, że dzisiaj swój debiut zaliczył wychowanek naszego klubu - Łukasz Chomik.

Po zejściu Dereżyńskiego kapitanem Unii był Chmielecki.

Biało-niebiescy przez cały mecz byli dopingowali przez wiernych kibiców, którzy w liczbie około 80. osób byli dwunastym zawodnikiem! Po spotkaniu piłkarze podziękowali za wspaniały doping.