Kolejny ważny mecz, tym razem w Lesznie

• autor: redakcja, 2011-09-30 21:45

Po ostatnim zwycięstwie nad Victorią Koronowo 4:0 czeka nas daleki wyjazd do Leszna na mecz z tamtejszą Polonią, która w minionej kolejce została pokonana przez Wdę Świecie 0:6. Przed spotkaniem na wielkopolskim terenie biało-niebiescy zajmują ósme miejsce w tabeli, a nasi najbliżsi rywale są na ostatniej lokacie. Mimo to nie należy lekceważyć Polonii i zostawić wiele zdrowia na boisku, aby bardzo ważny trzy punkty pojechały do Janikowa. Mecz ten odbędzie się 1. października o godzinie 15:00.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Klub Sportowy Polonia 1912 Leszno
Rok założenia: 1912
Barwy: biało-czerwone

Polonia Leszno to drużyna, która w minionym sezonie zajęła miejsce niezapewniające utrzymania w rozgrywkach trzeciej ligi, jednak ze względu na zachowanie drugoligowego bytu przez Tura Turek klub z Leszna nadal może grać w naszej lidze. Zespół Polonii powierzono trenerowi Ołeksij Tereszczenko, który mając 48 lat grał już w tym sezonie na pozycji środkowego obrońcy. Polonia w dziewięciu spotkaniach zdobyła dwa punkty i jest na ostatnim miejscu w tabeli. Lesznianie strzelili pięć goli (najmniej w lidze razem ze Spratą Brodnica), a stracili najwięcej - dwadzieścia trzy. Biało-czerwoni zremisowali z GKS-em Dopiewo i z Cuiavią Inowrocław, a pozostałe siedem meczów przegrali. Jak już pisaliśmy na wstępnie w ostatniej kolejce zostali rozgromieni przez Wdę Świecie 0:6. W obecnym sezonie bramki dla Polonii strzelili: Łukasz Glapiak, Pavels Hohlovs, Patryk Kowalski i Przemysław Kowalski.

Biało-niebiescy po ostatnim meczu są w doskonałych humorach. Spotkanie z Lesznem może być dla niektórych zawodników występem jubileuszowym. Mowa tutaj o Marcinie Piesiku (obecnie 39 meczów), Bartoszu Wieczorku (29 meczów), a także Krzysztofie Borysiaku, Marcinie Zaleskim, Piotrze Hadasiu, Krzysztofie Łożyńskim, Mateuszu Biłoszewskim i Marcinie Michałowskim (wszyscy 9 meczów).

Historia spotkań z Polonią Leszno:
+ 09.10.2010, Unia - Polonia 0:0
+ 14.05.2011, Polonia - Unia 0:7 (Klimek 5, A. Mokrzycki, Chmielecki)