ogółem: 28 992 328

Unia - Notecianka 2:1

• autor: redakcja, 2011-10-08 17:07

Unia wygrywa z Notecianką 2:1 - najniższy wymiar kary!

Ponad tysięczna publiczność zgromadzona dzisiaj na Stadionie Miejskim w Janikowie oglądała dzisiaj bardzo emocjonujące derby powiatu inowrocławskiego. Unia okazała się lepsza od Notecianki Pakość i zasłużenie wygrała 2:1. Prowadzenie dla podopiecznych Artura Polehojko w szesnastej minucie strzałem z rzutu karnego uzyskał Michał Chmielecki, a drugą bramkę od razu po przerwie zdobyliśmy po samobójczym strzale Michała Szota, który podtrzymał swoją tradycję trafiania po siatki w meczu z Unią. Janikowianie mieli optyczną przewagę i wiele sytuacji, które mogły dobić przyjezdnych. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Bartłomiej Delekta zdobył kontaktowego gola i Pakość postawiła wszystko na jedną kartę. Unia z kolei do końca meczu grała już bardzo mądrze i nie pozwoliła wydrzeć sobie bardzo ważnego zwycięstwa, przy którym zdecydowanie pomogli nam kibice, którzy przez ponad dziewięćdziesiąt minut fantastycznie dopingowali swoich ulubieńców! Nasi zawodnicy po tym zwycięstwie wyprzedzili w tabeli pakoski klub i uzyskali nad nim dwupunktową przewagę.

UNIA JANIKOWO - NOTECIANKA PAKOŚĆ 2:1 (1:0)

1:0 - 16' Michał Chmielecki
(karny)
2:0 - 48' Michał Szot (samobójcza)
2:1 - 85' Bartłomiej Delekta

UNIA: Tomaszewski - Hadaś, Łożyński, Dreszler, Borysiak - Wawrzyniak, Dereżyński - Kanik (80' A. Mokrzycki), Chmielecki (87' Ł. Mokrzycki), Kot - Michałowski (68' Biłoszewski; 90+5' Kędziora).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Piesik, Zaleski, Deresiewicz.

NOTECIANKA: Ciesielski - Bednarek (46' Sirko), Delekta, Jastrzębski, Schumacher - Nadolski, Fortuna (61' Chachuła) - Tofil (67' Babiarz), Wiśniewski, Szot (61' Słupski) - Tabaczyński.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Krajewski, Skonieczka, Rościszewski.

SĘDZIOWIE: Liana (główny), Kujawa (asystent I) i Stypczyński (asystent II) - KP ZPN.

Zdjęcie pochodzi z serwisu pomorska.pl i przedstawia sytuację, po której padł gol dla Notecianki.

LINK: http://www.youtube.com/watch?v=RQgvqOTtVM8 - bramki z meczu, a także wypowiedzi trenerów pochodzą z serwisu magazynpilkarski.pl.

SZCZEGÓŁOWY OPIS W ROZWINIĘCIU.

Przed meczem przemowę wygłosił prezes MLKS Unia Janikowo - pan Artur Banaszak, który podziękował Miastu i Gminie Janikowo, a także panu Makowi Knopowi, który następnie także na murawie mówił wszystkim kibicom o sobie i o tym dlaczego pomógł naszemu klubowi, a także o dalszych planach.

Kolejnie wszyscy uczcili pamięć zmarłego Ś.P. Jana Słowińskiego.

W meczowej osiemnastce zespołu Unii zabrakło dzisiaj Łukasza Chomika i Bartosza Wieczorka.

ZAPIS WYDARZEŃ BOISKOWYCH:
1' Nieporozumienie pomiędzy obrońcą Notecianki, a bramkarzem Marcinem Ciesielskim. Podanie zmierzało w światło bramki, ale inny z defensorów wyjaśnił sytuację i wybił wprost pod nogi Michała Chmieleckiego, którzy z daleka po ziemi uderzył obok słupka.
14' Radosław Kanik wrzucił w pole karne, gdzie piłki nie sięgnął Marcin Michałowski. Pierwsza wspaniała okazja do zdobycia bramki.
16' Michałowski fantastycznie przerzucił na lewą stronę do Macieja Kota, który wszedł w pole karne i został powalony na ziemię. Arbiter bez wahania wskazał na jedenastkę. Do rzutu karnego podszedł Chmielecki i strzałem po ziemi w lewą stronę pokonał Ciesielskiego, który wyczuł intencje uderzającego - 1:0 dla Unii i szał radości!
17' Damian Tofil za faul na Arkadiuszu Dereżyńskim został ukarany żółtą kartkę.
20' Piotr Hadaś z prawej strony dośrodkował w pole karne, a Kot główką uderzył tuż obok okienka bramki Notecianki.
22' Pierwsza akcja przyjezdnych: Karol Furtuna z prawej strony wrzucił w pole karne, a po błędzie obrońcy Unii przed szansą stanął Michał Szot, ale jego strzał z jedenastu metrów przeszedł nad poprzeczką.
23' Kot do Michałowskiego, który z siedemnastu metrów uderzył po ziemi niecelnie.
26' Adam Wiśniewski z daleka strzelił bardzo wysoko nad poprzeczką.
30' Michałowski dograł Dereżyńskiemu, który wychodził sam na sam z bramkarzem, ale nie utrzymał równowagi i przewrócił się. Mogła być znakomita okazja. Chwilę później Michałowski otrzymał piłkę w polu karnym i za długo zwlekał z oddaniem strzału i po uderzeniu piłka została zablokowana.
31' Kanik z narożnika pola karnego oddał strzał, a piłkę po rykoszecie złapał Ciesielski.
32' Krzysztof Borysiak zdecydował się na strzał z dalekiej odległości - nad bramką.
35' Z autu wyrzucił Borysiak, piłkę otrzymał Kot i zgrał Dereżyńskiemu, który z narożnika pola karnego oddał strzał w krótki róg - piłka zmierzała w okienko, ale Ciesielski wybronił ją na róg. Z kornera dośrodkował Chmielecki i popularny "Boczek" po raz kolejny sparował piłkę.
36' Paweł Tabaczyński brutalnie wszedł wślizgiem w Hadasia i ujrzał żółtą kartkę.
42' Kot dośrodkował z rożnego, a Tomasz Wawrzyniak zbyt lekko strzelił główką i złapał bramkarz.

47' Dereżyński został sfaulowany niedaleko narożnika boiska. Chmielecki wrzucił w pole karne, a Krzysztof Łożyński nie sięgnął piłki. W kolejnej akcji z daleka uderzał Borysiak i Cisielski sparował piłkę na kolejny korner.
48' Chmielecki silnie wbił piłkę z rzutu rożnego, która trafiła stojącego na siódmym metrze Szota i pokonała bramkarza Notecianki - 2:0!
51' Michałowski mając przed sobą tylko bramkarza strzelił z ostrego kąta i po jego obronie mieliśmy rożnego.
52' Chmielecki z rogu, Łożyński nożycami niecelnie.
53' Dereżyński pędził lewą stroną, zagrał do Chmieleckiego, a ten z szesnastu metrów tuż obok bramki!
62' Karol Schumacher ujrzał kartkę koloru żółtego z brutalny faul na Kocie, który wychodził na czystą pozycje.
70' Chmielecki wrzucił Mateuszowi Biłoszewskiemu, który niecelnie uderzył główką i była tylko górna siatka.
73' Wiśniewski dośrodkował w szesnastkę i główką jednego z rywali przeszła nad bramką.
79' Rożny dla Notecianki: w polu karnym strzał głową i piłka zmierzała tuż obok słupka i piękną paradą popisał się Robert Tomaszewski.
84' Kot podał do Arkadiusza Mokrzyckiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok!
85' Piotr Hadaś sfaulował tuż przy linii autowej na wysokości 35. metra. Michał Nadolski posłał piłkę z rzutu wolnego w pole karne Unii, gdzie celną główką popisał się Bartłomiej Delekta, który zaskoczył stojącego na linii bramkowej Tomaszewskiego - 2:1.
89' Faul Nadolskiego, który powstrzymał Kota i został ukarany żółtą kartką.
90+3' Dereżyński z wolnego oddał silny strzał wybroniony przez Ciesielskiego.
90+5' Wprowadzony w 68. minucie Biłoszewski odniósł kontuzję kolana i wszedł Przemysław Kędziora. Zamieszanie pod bramką Unii, piłka wyszła za linię końcową i sędzia przerwał grę, ale zawodnik Notecianki po tym strzelił bramkę, która oczywiście nie została uznana.

Unia w pięknym stylu podniosła się po porażce z Polonią Leszno. W pierwszej połowie dzisiejszego spotkania nasz zespół miał wielką przewagę. Po przerwie janikowianie mieli jeszcze więcej sytuacji i gdybyśmy podwyższyli na 3-4:0 nikt nie mógłby mieć pretensji. Tymczasem Notecianka strzeliła na 2:1 i było nerwowo do samego końca, gdyż zawodnicy Nadolskiego byli bardzo groźni przy stałych fragmentach gry.

Wielkie brawa dla piłkarzy, a także kibiców, którzy stworzyli dziś świetną atmosferę!