Nietypowy mecz z Polonią Środa Wielkopolska

• autor: redakcja, 2011-10-11 00:13

Na początku sierpnia w meczu wyjazdowym zmierzyliśmy się z Polonią Środa Wielkopolska w pierwszej kolejce nowego sezonu. Wówczas przegraliśmy 0:5. Minęły ponad dwa miesiące i ponownie zagramy ligowe spotkanie z tym wielkopolskim zespołem. Z pewnością będzie to nietypowy pojedynek właśnie z tego względu, iż w ciągu rundy jesiennej zagramy kolejkę rewanżową. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na ten pojedynek. Początek meczu został zaplanowany na godzinę piętnastą w środę, tj. 12.10.2011 roku.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Od pierwszej kolejki w zespole Polonii Środa Wielkopolska nastąpiły niespodziewane zmiany. Ze stanowiska trenera zrezygnował Mariusz Bekas, który otrzymał ofertę z drugoligowej Elany Toruń. Miejsce tego szkoleniowca w wielkopolskim klubie zajął Jacek Nowaczyk, a pomaga mu Tomasz Bekas, który jest zarówno zawodnikiem. Wszyscy pamiętamy jego występy w Unii w 2007 roku, kiedy to zaliczył u nas 29. meczów i strzelił osiem goli. Polonia po jedenastu spotkaniach jest na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 23. punktów. Złożyło się na to siedem zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki. Bilans bramkowy bordowo-biało-niebieskich przedstawia się następująco: 24-8. Oznacza to, że zespół trenera Nowaczyka ma najlepszą defensywę w lidze gdyż stracił najmniej goli. Z kolei jeżeli chodzi o atak, to najskuteczniejszym piłkarzem Polonii jest Krzysztof Błędkowski z dorobkiem sześciu trafień. W ostatniej kolejce wyższość średzian musiał uznać GKS Dopiewo, który przegrał 0:1 na własnym boisku.

W Janikowie po zwycięstwie w derbach z Notecianką wszyscy są w doskonałych humorach. Kibice mają nadzieję, że seria ośmiu meczów bez porażki na własnym stadionie zostanie podtrzymana. Wracając do spotkania z Pakością to, był to 670. mecz w historii klubu, a bramka strzelona przez Michała Chmieleckiego była golem numer 1150. Z kolei stracona, ta zdobyta przez Bartłomieja Delektę była 50. golem straconym podczas wszystkich kadencji trenera Artura Polehojko. Szansę wpisania się na listę strzelców będzie miał Marcin Michałowski, który przyszedł do naszego klubu właśnie z Polonii Środa Wielkopolska. Natomiast Marcin Piesik (obecnie 39 meczów), Bartosz Wieczorek (obecnie 29 meczów), Robert Tomaszewski (obecnie 9 meczów) i Maciej Kot (obecnie 9 meczów) mają okazje zagrać jubileuszowy mecz w barwach MLKS Unia Janikowo.

Tak było w pierwszej kolejce:
+ 17.08.2011: Polonia - Unia 5:0 (Krajewski, Duchała, Loba, Błędkowski, Przybyłek).