dzisiaj: 2981, wczoraj: 12002

Unia - Polonia Środa Wlkp. 1:0

• autor: redakcja, 2011-10-12 18:29

Zwycięstwo Unii z wiceliderem!

Unia Janikowo w meczu rozegranym awansem odniosła zwycięstwo z wiceliderem tabeli - Polonią Środa Wielkopolska 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzałem z rzutu wolnego w 27. minucie zdobył Michał Chmielecki. Biało-niebiescy odnieśli drugą wygraną z rzędu i przedłużyli passę dziewięciu spotkań bez porażki na własnym boisku. Polonia okazała się bardzo trudnym przeciwnikiem, ale bezbłędna gra w obronie, a także kilka ciekawych akcji ofensywnych sprawiły, że w tej chwili podopieczni trenera Artura Polehojko awansowali na szóste miejsce w tabeli.

UNIA JANIKOWO - POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA 1:0 (1:0)

1:0 - 27' Michał Chmielecki (rzut wolny)

UNIA: Tomaszewski - Hadaś, Łożyński, Dreszler, Borysiak - Wawrzyniak, Dereżyński - Kanik, Chmielecki (90+3' Ł. Mokrzycki), Kot (82' Kędziora) - Michałowski (51' A. Mokrzycki).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Piesik, Zaleski, Deresiewicz, Chomik.

POLONIA: Janicki - Siwek (71' Krajewski), Lisek, Gendek, P. Przybyłek - Bekas, Loba - Ł. Przybyłek, Duchała, Błędkowski - Stańczyk (54' Pawlak).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Pietrzak, Falgier, Ratajczak, Okninski, Pluciński.

SĘDZIOWIE: Martyniak (główny), Orszulak (asystent I), Woźniczka (asystent II).

SZCZEGÓŁOWY OPIS W ROZWINIĘCIU. ZAPRASZAMY TAKŻE DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z MECZU.

Skrót z tego spotkania, a także wypowiedzi trenerów znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Polonii: http://polonia-sroda.tv/materialwideo_24_7.html.

W meczowej osiemnastce zabrakło dzisiaj kontuzjowanego Mateusza Biłoszewskiego, a także Bartosza Wieczorka.

ZAPIS MINUTOWY WYDARZEŃ BOISKOWYCH:
5' Marcin Michałowski niedokładnie podał i piłkę na 25. metrze przejęli goście. Wchodzący w pole karne zawodnik przyjezdnych strzelił daleko obok bramki.
7' Krzysztof Borysiak do Macieja Kota, który w pole karne dograł Radosławowi Kanikowi. Strzał tego ostatniego został zablokowany przez obrońcę i piłka wyszła na róg.
8' Michał Chmielecki dośrodkował z kornera, a Krzysztof Łożyński główką posłał piłkę obok bramki.
10' Na narożniku pola karnego faulowany był Arkadiusz Dereżyński. Chmielecki z wolnego posłał piłkę nad bramką.
15' Akcja gości w polu karnym: silny strzał wybronił Robert Tomaszewski odbijając piłkę przed siebie i w ostatniej chwili przed dobitką zdołał ją chwycić.
17' Chmielecki za krótko podał i Tomasz Bekas lobem z 25. metrów uderzył nad poprzeczką.
22' Rzut wolny ze strony Polonii Środa Wielkopolska rozegrany na krótko i strzał wysoko nad bramką.
25' Borysiak za faul na Michale Stańczyku (zatrzymanie na wysokości pola karnego) ujrzał żółtą kartkę. Jest to jego czwarta kartka w tym sezonie, będzie pauzował w następnym meczu.
26' Piotr Loba za faul na Kocie został ukarany kartką kolory żółtego.
27' Piłkę w odległości około 25. metrów od bramki ustawił Chmielecki i oddał strzał z wolnego na wysokości jednego metra. Futbolówka skoziołkowała przed Sławomirem Janickim i wpadła do siatki - 1:0!
30' Dereżyński oddał strzał, który został zablokowany i piłka wyszła na aut.
31' Po aucie piłkę otrzymał Dereżyński, minął przeciwnika i wszedł w pole karne, po czym wystawił Chmieleckiemu na 18. metr. Ten drugi nieczysto w nią trafił i oddał zbyt lekki strzał, który przeciął na piątym metrze Michałowski i futbolówka przeszła nad bramką!
32' Wolny Polonii rozegrany na krótko, a później strzał z dalekiej odległości wyłapał bramkarz.
35' Kot do Chmieleckiego, który z daleka po ziemi posłał piłkę obok słupka.
38' Chmielecki z około 45. metrów z rzutu wolnego uderzył na bramkę - piłkę chwycił Janicki.
39' Strzał z 18. metrów zawodnika Polonii wybronił Tomaszewski.

51' Błąd Bartosza Dreszlera - strzał gości w polu karnym obok bramki.
53' Kot z lewej strony minął zawodnika i dośrodkował w pole karne - Kanik główką uderzył w poprzeczkę, futbolówką odbiła się od linii bramkowej i nie trafiła do siatki!
56' Za faul na Dereżyński żółtą kartkę ujrzał Piotr Loba.
59' Bekas silnie przymierzył z rzutu wolnego - Tomaszewski sparował spadającą piłkę na róg!
63' Akcja Unii: Dereżyński - Chmielecki - Tomasz Wawrzyniak: strzał tego ostatniego nad bramką.
66' Piłka w siatce Unii: Kanik nabił Dreszlera i byłby gol samobójczy - wcześniej jednak odgwizdany był spalony...
70' Ręka Dreszlera: dośrodkowanie z wolnego i główka w polu karnym przeszła obok  bramki.
72' Po wolnym Polonii zawodnicy Unii wyjaśnili sytuację na zbyt krótko, gdyż piłkę przejęli goście, dograli na prawą stronę i wrzucili w pole karne. W szesnastce z pierwszej piłki prawą nogą pod poprzeczkę uderzył Bekas, a fantastyczną paradą popisał się Tomaszewski! Tylko róg dla gości!
82' Kot lewą stroną wszedł w pole karne, piłkę odbił obrońca, a Chmielecki uderzył z 16. metrów nad bramką.
87' Strzał gości zza pola karnego obok spojenia!
90+4' Janicki za dyskusje ujrzał żółtą kartkę.

Cała drużyna zasłużyła na wielkie brawa. Po strzelonej bramce przez Chmieleckiego zawodnicy Polonii ruszyli do ciągłych ataków. Poloniści próbowali przedrzeć się przez naszych obrońców bokami boiska. Na szczęście dośrodkowanie w pole karne z pewnością wybijali defensorzy biało-niebieskich. Mimo przewagi gości, to właśnie Unia stworzyła sobie lepsze sytuacje bramkowe: mogliśmy podwyższyć za sprawą Michałowskiego, kiedy to przestrzelił z pięciu metrów, a także Kanika (główka zatrzymała się na poprzeczce). Wiceliderzy zmarnowali najlepszą okazję, kiedy strzał Bekasa w fantastyczny sposób wybronił Tomaszewski. Brawo Unia!