Ze Spartą po ośmiu latach

• autor: redakcja, 2011-10-14 00:48

Ostatni raz spotkaliśmy się ze Spartą Brodnica osiem lat temu, a konkretnie w sezonie 2002/2003, kiedy to walczyliśmy z nią do ostatniej kolejki o utrzymanie się w starej trzeciej lidze. Jak wszyscy pamiętamy to właśnie Unia wyszła z tej walki zwycięsko. Mamy nadzieję, że biało-niebiescy także w dobrych humorach jak na koniec tamtego sezonu będą w najbliższą sobotę, po meczu wyjazdowym z Spartą. Początek o godzinie czternastej.

Mecz poprowadzi Mirosław Gołębiewski z Włocławka, który do tej pory sędziował dwa spotkania z udziałem Sparty i Unii. Brodniczanie przegrali w Kleczewie 0:3, a Unia zremisowała z Cuiavią 1:1.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Brodnicki Klub Sportowy Sparta Brodnica
Rok założenia: 1924
Barwy: żółto-czarne

Sparta Brodnica jest beniaminkiem trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Drużynę tą na ten szczebel rozgrywek wprowadził Dariusz Kołacki, ale po kilku kolejkach w tym sezonie szkoleniowiec ten został zastąpiony przez Patryka Kupczyka. Dotychczas brodniczanie mają siedem punktów, co daje im piętnaste miejsce w tabeli. Sparta wygrała jeden mecz, cztery zremisowała i sześć przegrała. Bilans bramkowy tego klubu to 6-19. Liczba strzelonych goli pokazuje, że Sparta jest najmniej skuteczną drużyną w trzeciej lidze. Damian Magalski i Łukasz Zagdański mają po dwie bramki i są najlepszymi strzelcami żółto-czarnych. Latem do Sparty przyszło dwóch zawodników z naszego klubu, którzy w Unii spędzili rundę wiosenną poprzedniego sezonu. Mowa tutaj o Marku Bihunie (siedem meczów w Unii) i Oskarze Kamińskim (czternaście meczów). Ponadto Sparta chciała pozyskać Marcina Piesika, który był testowany w Brodnicy. Natomiast Arkadiusz Kozłowski w przeszłości był przymierzany do gry w Unii. W ostatniej kolejce Sparta przegrała na wyjeździe z Wdą Świecie 1:2.

W spotkaniu ze Spartą trener Artur Polehojko nie będzie mógł skorzystać z Krzysztofa Borysiaka, który pauzuje za cztery żółte kartki. Warto wspomnieć, że inny obrońca biało-niebieskich - Bartosz Dreszler, w sezonie 2009/2010 (runda jesienna) był zawodnikiem brodnickiego klubu. Mecz, który odbędzie się w sobotę, dla niektórych piłkarzy może być spotkaniem jubileuszowym: Piesik i Arkadiusz Dereżyński (obecnie 39. meczów), Bartosz Wieczorek (obecnie 29. meczów), Arkadiusz Mokrzycki (obecnie 19. meczów) i Łukasz Mokrzycki (obecnie 9. meczów).

Mecze ze Spartą Brodnica:

Lata sześćdziesiąte:
1966/67: 1:4, 5:0
1967/68: 5:0, 2:3
1969/70: 0:2, 6:0

2000/2001 - stara III liga:
+ Sparta - Unia 1:3 (Dulas - J. Kot, Kuczyński, Łukomski)
+ Unia - Sparta 0:2 (Bała, Zgórka) - przerwany w 55. minucie; zweryfikowany jako walkower 0:3

2001/2002 - stara III liga
+ Unia - Sparta 0:1 (Bała)
+ Sparta - Unia 0:1 (Kuźmińczuk)

Sparing - lato 2002:
+ Sparta - Unia 2:5 (Kuczyński 2, Kuźmińczuk 2, Żaglewski)

2002/2003 - stara III liga
+ Unia - Sparta 4:0 (Łukomski, Kuczyński, Krysiak, Rosiak)
+ Sparta - Unia 2:0 (Zabłocki, Pliszka)

Razem: 13 meczów: 7 zwycięstw, 6 porażek, 0 remisów, bramki: 32-18.