dzisiaj: 700, wczoraj: 12002

Sparta - Unia 1:1

• autor: redakcja, 2011-10-15 20:05

Unia remisuje w Brodnicy

W wyjazdowym spotkaniu rozegranym w Brodnicy, Unia Janikowo zremisowała z tamtejszą Spartą 1:1. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, mimo iż przewagę miała nasza drużyna, która nie potrafiła stworzyć sobie dobrej sytuacji strzeleckiej. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i nadal biało-niebiescy częściej utrzymywali się przy piłce nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele. Mimo tego, w 52. minucie straciliśmy bramkę za sprawą Łukasza Zagdańskiego, który najlepiej zachował się w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym. Od tego momentu brodniczanie jeszcze bardziej nastawili się na obronę wyniku, a Unia robiła wszystko, aby przebić się przez skomasowaną defensywę Sparty. Wyrównanie dla podopiecznych trenera Artura Polehojko nastąpiło na dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Wówczas pod dośrodkowaniu Michała Chmieleckiego z rzutu rożnego piłkę głową przedłużył jeden z zawodników gospodarzy, a Maciej Kot strzałem z pierwszej piłki z prawej nogi z około czternastu metrów zapewnił naszej drużynie jeden punkt i awans na piąte miejsce w tabeli.

SPARTA BRODNICA - UNIA JANIKOWO 1:1 (0:0)

1:0 - 52' Łukasz Zagdański
1:1 - 78' Maciej Kot

SPARTA: Bihun - Sosnowski, Jasiński, Lamka, Czajkowski - Magalski, Syska, Kozłowski, Zagdański - Ciechanowski (46' Kamiński), Szpręglewski.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Łopatowicz, Pawłowski, Wiśniewski, Kaźmierczak, Pesta.

UNIA: Tomaszewski - Hadaś, Łożyński, Dreszler, Wawrzyniak - Dereżyński, Chmielecki - Kanik, Kędziora, Kot - A. Mokrzycki (59' Michałowski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Piesik, Ł. Mokrzycki, Chomik.

SĘDZIA: Mirosław Gołębiewski (Włocławek).

SZCZEGÓŁOWY OPIS SPOTKANIA W ROZWINIĘCIU.

Zespół Unii pojechał do Brodnicy w piętnastoosobowym składzie. W autokarze zabrakło pauzującego za kartki Krzysztofa Borysiaka. Wciąż kontuzjowany jest Mateusz Biłoszewski, a chorzy są: Marcin Zaleski, Dawid Deresiewicz i Bartosz Wieczorek.

Sparta walczy o utrzymanie, dlatego też nastawiła się na obronę korzystnego bezbramkowego remisu, który utrzymywał się przez znaczną część meczu. Unia miała przewagę, ale niestety ciężko było przebić się przez skomasowaną defensywę gospodarzy, którzy liczyli tylko na stałe fragmenty gry, a także kontry.

4' Fo faulu Michała Chmieleckiego gospodarze egzekwowali rzutu wolny. Dośrodkowanie w pole karne zostało przedłużone główką, a kolejnie strzał z głowy przeszedł nad bramką.
11' Pierwsza ładna akcja Unii: Arkadiusz Dereżyński poszedł z piłką, zagrał do Chmieleckiego, który podał Przemysławowi Kędziorze, ten piętą zagrał do Arkadiusza Mokrzyckiego podającego do Macieja Kota. Ten ostatni próbował zaskoczyć bramkarza strzałem z narożnika pola karnego po ziemi w krótki róg, ale piłkę wybronił Marek Bihun.
14' Chmielecki dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, Kot głową zgrał do Krzysztofa Łożyńskiego, ale nic z tego nie wynikło.
20' Faulowany był Kot. Z wolnego, z 25. metrów tuż obok bramki uderzył Chmielecki.
22' Identyczna sytuacja, nieprzepisowo powstrzymany był także Kot, a Chmielecki posłał piłkę ze stałego fragmentu gry nad poprzeczką.
24' Z 20. metrów strzał gospodarzy przeszedł nad bramką.
26' Kot do Dereżyńskiego, a jego strzał w polu karnym z ostrego kąta został zablokowany.
30' Waldemar Szpręglewski za faul na Bartoszu Dreszlerze został ukarany żółtą kartką.
31' Szybko wykonany rzut wolny: Chmielecki do Dereżyńskiego - strzał z daleka i Bihun na róg.
33' Radosław Kanik technicznym strzałem z 18. metrów niecelnie.
41' Rajd z piłką Piotra Hadasia, podanie do Mokrzyckiego, który natychmiast odegrał, a prawy obrońca Unii zbyt lekko posłał piłkę w kierunku bramkarza gospodarzy.
42' Kot do Chmieleckiego, który oddał dużo niecelny strzał zza pola karnego.
45' Kontra Sparty - wyjście sam na sam z bramkarzem i piłka w siatce, ale na szczęście wcześniej sędzia odgwizdał spalonego.
45+2' Przy przeszkadzaniu w wznowieniu gry z rzutu wolnego przeszkadzał Dawid Jasiński i ujrzał żółtą kartkę.

48' Chmielecki obok bramki uderzył z rzutu wolnego.
52' Hadaś wybił piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera w pole karne, zamieszanie, po który piłka odbiła się o Dreszlera i spadła na piąty metr pod nogi Łukasza Zagdańskiego i Robert Tomaszewski skapitulował - 1:0.
68' Dereżyński będąc w polu karnym uderzył na bramkę - Bihun wybił piłkę na róg.
70' Kanik z prawej strony dośrodkował w pole karne, Kot zgrał głową do Kędziory, który uderzył wysoko nad bramką.
74' Tomasz Wawrzyniak z daleka strzelił obok słupka.
76' Dośrodkowanie z wolnego w pole karne Unii, zawodnik Sparty główką uderzył minimalnie nad poprzeczką!
78' Akcja Unii, Kot w polu karnym uderzył z kąta i bramkarz wybronił piłkę na rzut rożny, z którego Chmielecki wrzucił w pole karne, futbolówkę głową trącił obrońca gospodarzy, a Kot silnym strzałem z prawej nogi z pierwszej piłki z około 14. metrów uderzył nie do obrony - 1:1.
81' Arkadiusz Kozłowski po rajdzie silnie posłał piłkę zza pola karnego obok bramki.

Mimo przewagi w dzisiejszym meczu z pewnością punkt zdobyty na trudnym terenie jakim jest stadion drużyny broniącej się przed spadkiem trzeba szanować. Na pewno nasi zawodnicy zostawili dziś wiele zdrowia i ambicji. Kolejny mecz biało-niebiescy zagrają za tydzień w Janikowie ze Sokołem Kleczew, czyli będzie to trzecie spotkanie z rzędu z beniaminkiem.

Ciekawostką jest fakt, iż bramka strzelona przez Macieja Kota była 50. trafieniem za kadencji trenera Artura Polehojko.