Wykopmy rasizm ze stadionów

• autor: redakcja, 2011-10-16 21:13

Od 12. do 25. października 2011 roku trwają Tygodnie Akcji Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie 2011 - FARE Action Weeks 2011. Celem tego działania jest zwalczanie dyskryminacji i świętowanie naszego wkładu w rozwój piłki nożnej, niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, co nas łączy z tą grą i skąd pochodzimy. Podczas Tygodni Akcji FARE 2011, oprócz działań profesjonalnych klubów i lig, jak Ligi Mistrzów UEFA czy Ligi Europy UEFA, kibice, przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych oraz amatorskie kluby piłkarskie będą mogli świętować jednoczącą siłę futbolu. Tygodnie Akcji FARE to ponad tysiąc inicjatyw w czterdziestu krajach Europy.

Wszyscy pamiętamy jak w przeszłości ofiarami rasizmu na innych stadionach byli piłkarze naszego klubu: Andrade Valente Fabiano, Chuks Gallardo Favour Njoku, Asmane Ousseni Gnegne czy Amadou Morou. Obecnie zawodnicy ci już nie grają w Unii, a rasizm w Polsce jest coraz mniejszy.

MLKS UNIA JANIKOWO - zdecydowanie przeciwko rasizmowi!

Autorem zdjęcia jest pan Marek Koteras.