Sokół Kleczew przyjedzie do Janikowa

• autor: redakcja, 2011-10-21 14:17

Trzeci mecz z rzędu z beniaminkiem czeka Unię Janikowo. Tym razem piłkarze trenera Artura Polehojko spotkają się na własnym stadionie ze Sokołem Kleczew. Początek pojedynku trzynastej kolejki został zaplanowany na sobotę, tj. 22. października 2011 roku na godzinę 13:00. Warto dodać, że będzie to pierwszy mecz pomiędzy Unią, a Sokołem o ligowe punkty. Dariusz Orzechowski z Brodnicy będzie sędzią jutrzejszego pojedynku.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Klub Sportowy Sokół Kleczew
Rok założenia: 1928
Barwy: zielono-czerwono-białe

Sokół Kleczew prowadzi trener Andrzej Ostański. Jego drużyna jest beniaminkiem, a trzecie miejsce, które zajmuje do tej pory jest sporym sukcesem. Zielono-czerwono-biali mają na koncie 26 punktów, na co złożyło się osiem zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki. W ostatniej kolejce Sokół pokonał Wdę Świecie 3:1. Bilans bramkowy naszych jutrzejszych rywali to 35-13. Najskuteczniejszym strzelcem zawodników Ostańskiego jest Jacek Kopaniarz, który ma pięć goli i zimą 2010 roku był testowany przez Unię. Podobnie jak on, wówczas o angaż w naszym klubie starał się też Damian Augustyniak, który także gra w Sokole.

Unia po remisie 1:1 w Brodnicy ze Spartą awansowała na piąte miejsce w tabeli. Należy pamiętać także, że janikowianie mają jeden mecz więcej niż pozostałe drużyny. Najlepszy strzelec biało-niebieskich - Michał Chmielecki dwukrotnie był zawodnikiem Sokoła Kleczew. Było to w sezonie 2005/2006 (runda wiosenna) i 2009/2010 (runda jesienna). Kilku piłkarzy stanie przed szansą rozegrania jubileuszowego meczu: Marcin Piesik (40.), Bartosz Wieczorek (30.), a także Bartosz Dreszler i Łukasz Mokrzycki (10.).

Podczas poprzedniego sezonu dwa razy doszło do meczu sparingowego pomiędzy Unią, a Sokołem. Latem w Kleczewie wygraliśmy 1:0 po bramce Adama Lisieckiego, a zimą we Wągrowcu przegraliśmy 0:3 po golach Kamila Krzyżanowskiego, Waldemara Kruka i Szczepaniaka.