Ciężki mecz w Swarzędzu - przełamać się!

• autor: redakcja, 2011-10-28 20:57

Trzy ostatnie mecze Unii Janikowo z Unią Swarzędz zakończyły się zwycięstwami naszego przeciwnika bez straty bramki. Wszyscy mają nadzieję, że jutro dojdzie do przełamania swarzędzkiej klątwy. Początek spotkania czternastej już kolejki o godzinie czternastej na boisku rywala.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Swarzędzki Klub Sportowy Unia Swarzędz
Data założenia: 15 sierpnia 1921
Barwy: niebiesko-białe

Po trzynastu kolejkach zespół Unii Swarzędz prowadzony przez trenera Jakuba Ostrowskiego zajmuje czwarte miejsce. Złożyły się na to 23 punkty zdobyte po siedmiu zwycięstwach, dwóch remisach i czterech porażkach. Bilans bramkowy niebiesko-białych przedstawia się następująco: 22-18. W ostatniej kolejce jutrzejszy nasz przeciwnik bezbramkowo zremisował w Świeciu z tamtejszą Wdą. Najlepszym strzelcem zespołu ze Swarzędza jest Marek Gołembowski, który do tej pory zdobył pięć goli. Warto dodać, że barwy Unii Swarzędz reprezentują m.in. tacy zawodnicy jak: Michał Stawiński (był testowany w naszym klubie zimą ubiegłego roku) i Wojciech Chmielecki (brat Michała Chmieleckiego - piłkarza grającego dla Janikowa).

Unia Janikowo po przegranym meczu z Sokołem Kleczew spadła na siódme miejsce w tabeli. Do zespołu ze Swarzędza tracimy tylko trzy punkty, dlatego też jutrzejsze spotkanie jest bardzo ważne. Warto dodać, że Tomasz Wawrzyniak stanie przed szansą rozegrania 50. ligowego spotkania w barwach naszego klubu. Cały czas na 40. mecz w biało-niebieskich czeka Marcin Piesik. Możliwość jubileuszowego pojedynku będą mieli także mający obecnie po 29. występów - Radosław Kanik i Bartosz Wieczorek. Wspomniany wcześniej zawodnik naszego klubu - Chmielecki w 2010 roku reprezentował barwy Unii Swarzędz.

Historia spotkań:
+ 18.07.2007, Unia J. - Unia S. 1:0 (Warczachowski) - sparing
+ 16.02.2010, Unia S. - Unia J. 4:0 - sparing
+ 18.09.2010, Unia S. - Unia J. 2:0 (Zawada, Lebioda) - liga
+ 30.04.2011, Unia J. - Unia S. 0:4 (Lebioda 2, Płoska, Sobkowiak) - liga

Razem: 4 mecze (1 wygrany, 3 przegrane), bramki: 1-10.