Ostatni mecz rudny jesiennej

• autor: redakcja, 2011-11-04 13:34

W jutrzejszą sobotę, tj. 5. listopada 2011 roku zostanie rozegrany ostatni mecz rundy jesiennej sezonu 2012/2012. Przeciwnikiem Unii Janikowo będzie Piast Kobylin, a spotkanie to rozpocznie się o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim w Janikowie. Wszyscy mamy nadzieję, że biało-niebiescy zwycięstwem pożegnają rok 2011, bowiem kolejny ligowy pojedynek rozegrają dopiero w marcu.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij "więcej".

Klub Sportowy Piast Kobylin
Rok założenia: 1924
Barwy: czarno-zielono-białe
Sukces: 1/16 finału Pucharu Polski - 2009/2010

Piast Kobylin prowadzony jest przez trenera Marcina Kałużę. Jego zespół po czternastu rozegranych meczach ma dziewiąte miejsce w tabeli i osiemnaście zdobytych punktów. Złożyło się na to pięć zwycięstw, trzy remisy i sześć porażek. Bilans bramkowy to 16-20. Najskuteczniejszym strzelcem Piasta jest Krzysztof Kendzia, który ma siedem goli. W ostatniej kolejce wielkopolski klub pokonał Wdę Świecie 3:2.

Dla Unii będzie to ostatni mecz w tym roku o ligowe punkty. Wszyscy wiemy, że po ostatnim zwycięstwie biało-niebiescy mają czwarte miejsce w tabeli. Z pewnością jest to spory sukces podopiecznych trenera Artura Polehojko. Szkoleniowiec Unii jutro nie będzie mógł skorzystać z kapitana drużyny. Arkadiusz Dereżyński ma cztery żółte kartki i musi pauzować. Natomiast inny gracze być może rozegrają swój jubileuszowy mecz. Mowa tutaj o Tomaszu Wawrzyniaku (obecnie 49. spotkań), Marcinie Piesiku (obecnie 39. spotkań) i Bartoszu Wieczorku (obecnie 29. spotkań).

Sędziowie jutrzejszego meczu:
Daniel Mateusiak (Szubin)
Adam Bauza (Szubin)
Łukasz Uciński (Szubin)

W poprzednim sezonie dwa razy nie potrafiliśmy pokonać Piasta Kobylin. W pierwszym meczu rozegranym jesienią w Janikowie padł bezbramkowy remis, a wiosną na wyjeździe przegraliśmy 1:2.

+ 28.08.2010, Unia - Piast 0:0
+ 10.04.2011, Piast - Unia 2:1 (Duda, Bierant - Góralski)