Lubuszanin - Unia 3:1

• autor: redakcja, 2011-11-19 19:29

Na zdjęciu: Rzut karny wykonywany przez Michała Chmieleckiego.

Bardzo dobra gra - zdobycz punktowa zerowa...

W dzisiejszym meczu pomiędzy Lubuszaninem Trzcianka, a Unią Janikowo padł wynik 3:1 (2:1) dla zespołu gospodarzy. Podopieczni trenera Artura Polehojko zdecydowanie przespali pierwsze jedenaście minut, po których przegrywali już dwoma bramkami. Jednak po kwadransie nasza gra wyglądała bardzo dobrze, a momentami janikowianie nie schodzili z połowy przeciwnika. Efektem tego był gola Michała Chmieleckiego z rzutu karnego. Po przerwie Lubuszanin do 78. minuty nie potrafił zagrozić naszej bramce, a Unia bez przerwy atakowała. Na przeszkodzie do zdobycia wyrównującego trafienia stawał bramkarz, obrońcy lub poprzeczka. Jednak jedne wyjście z kontratakiem spowodowało czerwoną kartkę Robert Tomaszewskiego i w efekcie gol z rzutu wolnego, który ustalił wynik meczu. Mimo tej porażki Unitom należą się brawa za dobry mecz. Niestety w piłce nożnej nie zawsze wygrywa lepszy i można śmiało powiedzieć, że tak było tym razem.

LUBUSZANIN TRZCIANKA - UNIA JANIKOWO 3:1 (2:1)

1:0 - 04' Paweł Wicher
2:0 - 11' Paweł Nawrocki
2:1 - 29' Michał Chmielecki (karny)
3:1 - 82' Radosław Wącisz (wolny)

LUBUSZANIN: Szymański - Wicberger, Szyszka, Królak, Januzik - Simson (72' Natkaniec), Kottas (62' Wącisz), Feciuch, Juracki (77' Oczkowski) - Nawrocki, Wicher (85' Szafran).

UNIA: Tomaszewski [78'] - Hadaś, Łożyński, Dreszler, Ł. Mokrzycki - Dereżyński, Chmielecki - Michałowski (46' Kanik), Kędziora (76' Łabuszyński), Kot - A. Mokrzycki (80' Piesik).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Deresiewicz, Chomik.

SZCZEGÓŁOWY OPIS W ROZWINIĘCIU.

W kadrze meczowej drużyny Unii zabrakło dzisiaj: Tomasza Wawrzyniaka i Mateusza Biłoszewskiego (kontuzje), a także z powodów prywatnych: Krzysztofa Borysiaka, Marcina Zaleskiego i Bartosza Wieczorka.

Minutowy zapis wydarzeń boiskowych:
3' Michał Chmielecki z rzutu wolnego posłał piłkę w stronę bramki, ale pewnie interweniował Karol Szymański.
4' Akcja prawą stroną, wbicie piłki w pole karne, ale futbolówka przeszła wszystkich na lewą stronę, gdzie sytuację zamykał Dariusz Juracki, który dośrodkował na piąty metr, gdzie celną główką popisał się Paweł Wicher i było 1:0.
6' Przemysław Kędziora z osiemnastu metrów uderzył tuż przy słupku.
7' Kędziora podał do Piotra Hadasia, którzy posłał piłkę w kierunku bramki i spadła ona na górną część siatki.
8' Chmielecki prostopadle uruchomił Arkadiusza Mokrzyckiego, który w sytuacji sam na sam trafił obok bramki!
11' Akcja prawą stroną, po której Paweł Nawrocki zrobił kołowrotek z obrońców Unii i będąc w polu karnym klasycznym lobem posłał piłkę w samo okienko - 2:0.
14' Chmielecki z daleka uderzył na bramkę - Szymański złapał piłkę.
19' Zagranie ręką przez jednego z zawodników gospodarzy. Niestety arbiter nie podyktował rzutu wolnego na dwudziestym metrze, a Krzysztof Łożyński za protesty ujrzał żółtą kartkę.
22' Po dobrej akcji Unii zakończonej strzałem z dalszej odległości przez Arkadiusza Dereżyńskiego interweniował bramkarz gospodarzy.
24' Strzał Jurackiego zza pola karnego znalazł się w bramce Unii, ale wcześniej sędzia odgwizdał spalonego.
29' Maciej Kot wchodząc w pole karne został nieprzepisowo powstrzymany i arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł niezawodny Chmielecki i strzałem po ziemi w lewy róg zdobył gola na 2:1.
34' Nawrocki za faul Hadasiu ujrzał żółtą kartkę.

54' Chmielecki posłał piłkę z wolnego w pole karne na główkę Arka Mokrzyckiego - piłka zatrzymała się na poprzeczce!
56' Kędziora w doskonałej sytuacji - z szesnastu metrów zbyt lekko uderzył i bez problemu jego strzał po ziemi wybronił bramkarz.
62' Chmielecki dośrodkował z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne, gdzie Kot minął się z piłką...
63' Rożny dla Lubuszanina - główka przeszła obok bramki.
65' Rożny wykonywany przez Chmieleckiego, a w polu karnym gospodarzy wielkie zamieszanie. Najpierw uderzał Kot, później Arek Mokrzycki i na końcu Łożyński. Wszystkie strzały zablokowane przez obrońców!
66' Wrzutka w szesnastkę gospodarzy, gdzie główka Kota została wspaniale wybroniona przez Szymańskiego!
69' Ponownie Kot uderzył główką, ponownie wybronił golkiper Lubuszanina!
70' Po rożnym na strzał zza pola karnego zdecydował się Łożyński, ale wybili obrońcy.
78' Wicher wychodził sam na sam z Robertem Tomaszewskim, który na siedemnastym metrze wślizgiem wybił piłkę, a napastnik gospodarzy przewrócił się. Arbiter zdecydował, że bramkarz Unii faulował i natychmiast pokazał mu czerwoną kartkę.
80' Cały czas trwała przerwa w grze. Za Arka Mokrzyckiego wszedł Marcin Piesik, który nie miał nawet czasu na rozgrzewkę i szybko musiał przygotować się do wejścia na boisko.
82' Wznowienie gry po czerwonej kartce - rzut wolny perfekcyjnie wykonany nad murem przez Radosława Wącisza i Piesik pozostawiony bez szans nawet nie drgnął - 3:1.
84' Za symulację Radosław Kanik został ukarany żółtą kartką.

Po dzisiejszym meczu spadliśmy na ósme miejsce w tabeli. Póki co, ponieważ jutro do rozegrania swoje spotkanie ma Piast Kobylin z Polonią Leszno. Ponadto informujemy, że pojedynki tej kolejki: Polonia Środa Wielkopolska - Victoria Koronowo i Chemik Bydgoszcz - Lech Rypin zostały przełożone na rozgrywki wiosenne w 2012 roku. Jak informowany na meczu w Trzciance wciąż realne jest rozegranie 18. kolejki jeszcze w tym roku, czyli za tydzień. O szczegółach poinformujemy. Tak, więc wciąż poczekamy na podsumowanie rundy jesiennej.