MLKS Unia Janikowo - strona oficjalna

Strona klubowa

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 66 gości

dzisiaj: 5992, wczoraj: 12695
ogółem: 40 561 125

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Plebiscyt MLKS Unia 2011 – podsumowanie

  • autor: redakcja, 2012-01-03 17:53

Maciej Kot piłkarzem 2011 roku!

Plebiscyt MLKS Unia Janikowo 2011 dobiegł końca. Znamy już wyniki głosów oddawanych przez internautów. Wybór najlepszego bramkarza, obrońcy, pomocnika i napastnika, a także największego talentu i odkrycia, wreszcie piłkarza, jedenastki oraz trenera i najpiękniejszej bramki cieszył się sporą popularnością wśród fanów naszego klubu. Śmiało można powiedzieć, że zainteresowanie plebiscytem było znacznie większe niż w latach ubiegłych.

Już dziś zachęcamy do śledzenia poczynań biało-niebieskich w roku 2012 i do wzięcia udziału w zabawie, która zostanie ogłoszona pod koniec tego roku.

Aby przeczytać całość tekstu kliknij na „więcej”.

BRAMKARZ 2011
1. Robert Tomaszewski (170 głosów)
2. Marcin Piesik (40 głosów)
3. Marek Bihun (4 głosy)

W kategorii BRAMKARZ znaczną różnicą głosów wygrał Robert Tomaszewski. Zawodnik ten przyszedł do Unii przed obecnym sezonem i początkowo był rezerwowym. Jednak po dwóch meczach wskoczył do pierwszej jedenastki biało-niebieskich i popisywał się świetnymi interwencjami w wielu spotkaniach. W zwycięstwie nie przeszkodziła mu nawet czerwona kartka otrzymana w ostatnim pojedynku w Trzciance.

OBROŃCA 2011
1. Tomasz Nowacki (73 głosy)
2. Marcin Dworacki (72 głosy)
3. Krzysztof Łożyński (69 głosów)

Najlepszym OBROŃCĄ został Tomasz Nowacki, który w 2011 roku Janikowie spędził tylko pierwsze półrocze. Zawodnik ten był pewnym punktem defensywy zespołu trenera Mazurkiewicza. Z pewnością od niego wiele nauczył się młodszy Dworacki. Ponadto w wielu sytuacjach był nie do przejścia dla napastników. Kategoria ta była jak widać bo otrzymanych głosach bardzo emocjonująca i sytuacja w niej zmieniała się jak w kalejdoskopie. O zwycięstwie Nowackiego zadecydowały ostatnie kilkanaście dni plebiscytu, gdyż przez znaczną część trwania zabawy o pierwsze miejsce rywalizował Marcin Dworacki z Krzysztofem Łożyńskim.

POMOCNIK 2011
1. Maciej Kot (80 głosów)
2. Michał Chmielecki (78 głosów)
3. Arkadiusz Dereżyński (56 głosów)

Rywalizacja o miano najlepszego POMOCNIKA była bardzo zacięta i nieprzewidująca podobnie jak w przypadku obrońcy. Jednak w przypadku tej formacji zdecydowany prym wiódł Michał Chmielecki, który w pewnym momencie prowadził piętnastoma głosami. Mimo to, praktycznie tuż przy mecie został wyprzedzony przez Macieja Kota, który w Unii grał wiosną. Przez ten krótki czas zyskał jednak ogromną sympatię janikowskich kibiców. Syn byłego zawodnika Unii – Jacka Kota w minionej rundzie popisywał się wspaniałymi rajdami i asystami, a także kilkoma bramkami.

NAPASTNIK 2011
1. Paweł Klimek (210 głosów)
2. Arkadiusz Mokrzycki i Mariusz Gabrych (po 2 głosy)

Warunkiem nominacji na najlepszego NAPASTNIKA jest strzelenie przynajmniej jednej bramki. W tym wypadku wszyscy ci zawodnicy spełniają ten warunek. Jednak nic dziwnego, że Paweł Klimek praktycznie zmiażdżył swoich konkurentów. Uzasadniając jego zwycięstwo można tylko przypomnieć: 14 zdobytych goli i 7 asyst w sezonie 2010/2011 w tym pięć bramek w jednym meczu!

TALENT 2011
1. Mariusz Gabrych (90 głosów)
2. Marcin Dworacki (79 głosów)
3. Krzysztof Borysiak (45 głosów)

W kategorii TALENT można było głosować na trzech młodzieżowców. Najwięcej głosów uzyskał Mariusz Gabrych i wygrał zasłużenie. Wychowanek Unii w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 w wieku szesnastu lat zadebiutował w biało-niebieskich barwach jeszcze w drugiej lidze. Kolejnie w trzeciej lidze był rezerwowym, ale z początkiem roku 2011 stał się podstawowym zawodnikiem trenera Mazurkiewicza. Dobra gra zaowocowała transferem do Warty Poznań, a co za tym idzie Gabrych jest trzecim, po Tomaszu Ciesielskim i Marcinie Tarnowskim wychowankiem naszego klubu, który ma szansę grać na wyższym poziomie.

ODKRYCIE 2011
1. Tomasz Wawrzyniak (102 głosy)
2. Piotr Hadaś (63 głosy)
3. Mateusz Biłoszewski  (49 głosów)

W kategorii ODKRYCIE nominowaliśmy tych piłkarzy z następujących względów. Zwycięzca Tomasz Wawrzyniak jest wychowankiem Unii i w pierwszej drużynie gra od sezonu 2008/2009. Jednak nigdy wcześniej, tj. za kadencji trenera Kieżuna, czy Mazurkiewicza nie grał na takim poziomie jak w minionym półroczu. Dopiero teraz stał się pewnym punktem drużyny. Piotr Hadaś, który zajął drugie miejsce trafił do Unii z piątoligowego Lidera Włocławek i od razu stał się podstawowym prawym obrońcą, przy czym grał bardzo pewnie i skutecznie. Z kolei Mateusz Biłoszewski także przyszedł latem i grał jak dotąd w piątej klasie rozgrywkowej. Mimo to także w trzeciej lidze potrafił strzelić bramki i zaliczać asysty.

PIŁKARZ 2011
1. Maciej Kot (71 głosów)
2. Michał Chmielecki i Paweł Klimek (po 68 głosów)
3. Arkadiusz Dereżyński i Mariusz Gabrych (po 3 głosy)
4. Robert Tomaszewski (1 głos)

Najlepszym PIŁKARZEM 2011 roku według kibiców został Maciej Kot. W tej kategorii także było bardzo gorąco. Do samego końca nie wiadomo było kto wygra, gdyż jeszcze na kilka dni przed Nowym Rokiem na prowadzeniu był Michał Chmielecki.

BRAMKA 2011
1. Michał Chmielecki w meczu Unia - Lubuszanin Trzcianka 2:0 (gol na 1:0) (198 głosów)
16 minuta - Wiśniewski do Klimka, który wycofał na trzydziesty metr Chmieleckiemu, a ten fantastycznym strzałem w środek bramki z pierwszej piłki zdobył prowadzenie dla Unii! Piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki - 1:0!

2. Adam Wiśniewski w meczu Unia - Włocłavia Włocławek 3:0 (gol na 2:0) (8 głosów)
34 minuta - Dośrodkowanie z prawej strony, Klimek zgrał główką do Mokrzyckiego, ten wycofał piłkę do Arkadiusza Dereżyńskiego, który podał Wiśniewskiemu. Popularny "Wiśnia" z 17. metrów uderzył płasko podkręcając na długi słupek i mieliśmy 2:0!

2. Michał Chmielecki w meczu Unia - Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (8 głosów)
27 minuta - Piłkę w odległości około 25. metrów od bramki ustawił Chmielecki i oddał strzał z wolnego na wysokości jednego metra. Futbolówka skoziołkowała przed Sławomirem Janickim i wpadła do siatki - 1:0!

Pierwszy raz wybór BRAMKI ROKU nie był tak emocjonujący. Przepiękny strzał Chmieleckiego we wiosennym meczu z Lubuszaninem Trzcianka był bez wątpienia najpiękniejszym golem biało-niebieskich na Stadionie Miejskim w Janikowie w minionym roku.

TRENER 2011
1. Artur Polehojko (130 głosów)
2. Tomasz Mazurkiewicz (84 głosy)

Większość internautów zagłosowała na trenera Artura Polehojko, który po niespełna czterech latach powrócił do Unii, a wraz z nim po burzliwym lecie nadzieja na lepsze jutro, a także doping janikowskich kibiców. Na miejscu drugim uplasował się trener Tomasz Mazurkiewicz. Szkoleniowiec ten utrzymał Unię w trzeciej lidze, odniósł najwyższą wygraną w XXI wieku, a także był autorem 300. zwycięstwa biało-niebieskich w historii.

Przy okazji trenerowi Tomaszowi Mazurkiewiczowi gratulujemy podpisania umowy z klubem Jarota Jarocin i życzymy wielu sukcesów.

JEDENASTKA ROKU 2011
Robert Tomaszewski – Piotr Hadaś, Krzysztof Łożyński, Marcin Dworacki, Krzysztof Borysiak – Arkadiusz Dereżyński, Michał Chmielecki – Mariusz Gabrych, Adam Wiśniewski, Maciej Kot – Paweł Klimek.

Postanowiliśmy także wyróżnić zasłużonych w dwóch dodatkowych kategoriach.

OSOBOWOŚCIĄ ROKU jest bez wątpienia Michał Chmielecki. Piłkarz ten przyszedł do Unii w lutym 2011 roku i już w meczach sparingowych było widać, że okaże się sporym wzmocnieniem. Przez cały rok Chmielecki zagrał 30 ligowych meczów i strzelił w nich 12 goli. Brał na siebie wielką odpowiedzialność perfekcyjnie wykonując rzuty wolne i karne, który kilkakrotnie dawały Unii trzy punkty. Popisywał się także wieloma asystami.

Natomiast ODRODZENIEM ROKU jest powstały KLUB KIBICA. W rundzie jesiennej tego sezonu ponownie na naszym stadionie słyszeliśmy doping i widzieliśmy wspaniałą oprawę spotkań biało-niebieskich. Doping i zaangażowanie kibiców został też doceniony przez piłkarzy, którym o wiele lepiej z nim się gra.

Drogą losowania wybraliśmy jedną osobę, która wzięła udział w zabawie. Nagrodą, którą otrzyma szczęśliwiec jest Kalendarz MLKS Unia na 2012 rok.

Osoba, którą wylosowaliśmy posługuje się pocztą e-mail: adam.koloty@poczta.fm. Prosimy o kontakt w celu odebrania nagrody.


 

Reklama

Wyszukiwarka