Urodziny Marcina Piesika

• autor: redakcja, 2012-01-07 12:36

Wszystkiego najlepszego!

Dzisiaj swoje 27. urodziny obchodzi Marcin Piesik. Z tej okazji życzymy mu wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym, a także wielu sukcesów na piłkarskich boiskach.

Urodził on się 7. stycznia 1985 roku w Świeciu. Ma 194 centymetry wzrostu i waży 88 kilogramów. Jest bramkarzem. Karierę piłkarską rozpoczynał w Uczniowskim Klubie Sportowym SP44 Bydgoszcz. Stamtąd trafił do Zawiszy Bydgoszcz, a następnie do UKS SMS Łódź. Z tego ostatniego zespołu został wypożyczony na pół roku do Pogoni Zduńska Wola, a następnie wrócił do Łodzi. W latach tych był także zawodnikiem młodzieżowej reprezentacji Polski. Od sezonu 2004/2005 przez trzy lata reprezentował barwy naszej Unii Janikowo. Wówczas wystąpił m.in. w jednym spotkaniu na zapleczu ekstraklasy. Grał z numerem „23” i „12”. Po spadku ze starej drugiej ligi postanowił opuścić biało-niebieskich i związał się z cypryjskim AS Othéllos Athiénou. Po powrocie do Polski po jednym sezonie spędził w TKP Tczew i Victorii Koronowo. Przed sezonem 2010/2011 został ponownie graczem Unii. Obecnie gra z numerem „12” na koszulce. W tym sezonie zagrał w trzech meczach mistrzowskich przebywając na boisku 190 minut. Natomiast przez cztery i pół sezonów łącznej gry w naszym klubie wystąpił w czterdziestu spotkaniach ligowych.