Sparing: Elana - Unia 2:0

• autor: redakcja, 2012-02-01 21:01

Na zdjęciu: Marcin Zaleski walczący o piłkę z zawodnikiem Elany.

Optymistyczna porażka w pierwszym sparingu

W swoim pierwszym sparingu piłkarze Unii Janikowo przegrali na wyjeździe z Elaną Toruń 0:2 (0:1). Mimo porażki dwiema bramkami, w grze naszego zespołu widać było kilka pozytywnych aspektów. Co ciekawe, dodać należy też, że więcej klarownych okazji strzeleckich wypracowała sobie janikowska drużyna, która raziła nieskutecznością.

ELANA TORUŃ - UNIA JANIKOWO 2:0 (1:0)

1:0 - 07' Damian Sędziak (rzut wolny)
2:0 - 69' Mateusz Nowasielski

ELANA: Kryszak (46' Bebłowski) - Bartkiewicz (46' Gościński), Czarnecki, Żbikowski (46' Regulski), Gajda (65' Żbikowski) - Grudzień (46' Zamiatowski), Rogóż (46' Kikowski), Świderek, Mikołajczak (46' Młodzieniak) - Sędziak (46' Maćkiewicz) - Lewandowski (46' Nowasielski).

UNIA: PiesikKanik, Onkiewicz, Dreszler, Borysiak Hadaś, Kędziora (70’ Chomik) – Zaleski (29’ Rybicki; 75’ Zaleski), Kot (62’ Biłoszewski), Deresiewicz (52’ Łabuszyński) – Biłoszewski (35’ Łabuszyński; 46’ Wieczorek).

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu.

Z piłkarzy, którzy grali w Unii w rundzie jesiennej zabrakło dzisiaj: Tomasza Wawrzyniaka, który był na badaniach oraz Roberta Tomaszewskiego, Łukasza Mokrzyckiego, Michała Chmieleckiego, Arkadiusza Mokrzyckiego, Arkadiusza Dereżyńskiego, Krzysztofa Łożyńskiego i Marcina Michałowskiego. Z kolei tych ostatnich siedmiu piłkarzy wciąż nie rozpoczęło przygotowań z drużyną.

Trener mógł przyjrzeć się grze dwóm testowanym zawodnikom. Pierwszym z nich jest Adam Onkiewicz, o którym pisaliśmy wcześniej, a drugim Paweł Rybicki – dwudziestoletni prawy pomocnik Zjednoczonych Piotrków Kujawski.

Początek meczu w wykonaniu Unii był bardzo nerwowy. Już w 2. minucie interweniować musiał Marcin Piesik, który w sytuacji sam na sam sparował piłkę nogą na rzut rożny. Pięć minut później na dwudziestym metrze faulował Piotr Hadaś, a Damian Sędziak precyzyjnym strzałem w samo okienko z wolnego otworzył wynik meczu. Następnie znowu bardzo dobrą interwencją popisał się Piesik broniąc stuprocentową sytuację.

Od tego momentu mogliśmy oglądać lepszą grę Unii, która stwarzała sobie wiele okazji strzeleckich. Po dośrodkowaniu Dawida Deresiewicza z wolnego i zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do mającego przed sobą tylko bramkarza - Marcina Zaleskiego, ale jego strzał został obroniony. Kolejnie testowany Rybicki idealnie dograł po rajdzie prawą stroną po ziemi do Piotra Łabuszyńskiego, ale ten nieczysto trafił w piłkę na piątym metrze. W odpowiedzi po akcji Elany piłkę z linii bramkowej wybił Onkiewicz.

Druga połowa rozpoczęła się korzystnie dla Unii. Onkiewicz prostopadle po przekątnej podał Rybickiemu, który w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem i zmarnował okazję do wyrównania.

Najlepsza akcja w całym meczu miała miejsce w 64. minucie. Bartosz Wieczorek zagrał do Łabuszyńskiego, który podał Krzysztofowi Borysiakowi. Ten z kolei dograł do Hadasia, który idealnie wypatrzył w polu karnym Przemysława Kędziorę, ale jego strzał z pięciu metrów minął długi słupek.

Pięć minut później było 2:0. Po akcji prawą stroną boiska i dośrodkowaniu w pole karne, strzałem z pierwszej piłki z pięciu metrów pod poprzeczkę popisał się Mateusz Nowasielski.

W 73. minucie Rybicki będąc w polu karnym trafił w poprzeczkę. Jeszcze lepsze sytuacje zmarnowali nasi napastnicy. Najpierw w 82. minucie Mateusz Biłoszewski w pojedynku jeden na jeden po otrzymaniu podania od Bartosza Dreszlera trafił obok bramki, a sześćdziesiąt sekund później Wieczorek w podobnej akcji i podaniu od Zaleskiego uderzył wprost w bramkarza, a dobitka główką została wybita przez obrońcę.

Podsumowując należy podkreślić, że Unia na tle silnego drugoligowca zagrała pozytywnie. Porażka 0:2 z pewnością nie odzwierciedla obrazu dzisiejszego meczu.

Kolejny sprawdzian zespół Unii rozegra w sobotę o godzinie 16:00 w Bydgoszczy z Cuiavią Inowrocław.