Michał Chmielecki może odejść z Unii!

• autor: redakcja, 2012-02-02 22:07

Michał Chmielecki zawodnikiem GKS Dopiewo?

Michał Chmielecki być może przestanie być zawodnikiem Unii Janikowo i zwiąże się kontraktem z GKS Dopiewo.

Michał Chmielecki do naszego klubu przyszedł rok temu z Unii Swarzędz. Wówczas trenerem janikowskiej drużyny był Tomasz Mazurkiewicz, który miał duży wpływ na ten transfer. Już po pierwszych sparingach było widać, że ten środkowy pomocnik może okazać się liderem naszego zespołu. Popularny „Chmielu” przyjął numer „10” na koszulce i nie zawodzi pokładanych w nim nadziei. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu Chmielecki w trzynastu meczach zdobył cztery gole i znacznie przyczynił się do sukcesu jakim było utrzymanie. Z kolei w obecnych rozgrywkach rozegrał siedemnaście spotkań,  których strzelił osiem bramek. Jest specjalistą od stałych fragmentów gry i z pewnością kilka jego uderzeń z rzutu wolnego przejdzie do historii naszego klubu. Najlepszym jego spotkaniem w barwach Unii do tej pory był bez wątpienia mecz w Świeciu, w którym strzelił hat-tricka. Łącznie w barwach MLKS Unia Janikowo rozegrał trzydzieści spotkań strzelając dwanaście goli. Warto też dodać, że Chmielecki jest w radzie drużyny, a także podczas nieobecności Arkadiusza Dereżyńskiego pełni funkcję kapitana.

Michał Chmielecki w Unii Janikowo:
2010/2011 – runda wiosenna:
13 meczów (1068 minut), 4 gole, 7 asyst, 2 żółte kartki
2011/2012 – runda jesienna:
17 meczów (1434 minuty), 8 goli, 5 asyst, 3 żółte kartki / 1 czerwona
RAZEM:
30 meczów (2502 minuty), 12 goli, 12 asyst, 5 żółtych kartek / 1 czerwona

Ewentualny nowy klub Chmieleckiego jest ligowym rywalem Unii. Po rozgrywkach jesiennych zajmuje spadkowe – trzynaste miejsce w tabeli z dorobkiem osiemnastu punktów. Zawodnikami GKS Dopiewo są byli gracze naszego klubu – Tobiasz Jarnetowski i Tomasz Nowacki. Warto też dodać, że inauguracyjny mecz piłkarskiej wiosny zespół Unii rozegra właśnie z Dopiewem.

Wypowiedź Michała Chmieleckiego:
- Rok spędzony w Unii Janikowo wspominać będę bardzo miło, ale głównie patrząc od strony sportowej, bo naprawdę przy ciężkiej sytuacji finansowej wynik sportowy uważam, że osiągaliśmy dobry, a głównie jest to zasługa zawodników oraz trenerów, którzy przez ostatni rok tu pracowali. Chętnie bym został dłużej, ale obecna sytuacja klubu zmusiła mnie do odejścia... Dziękuje kibicom, trenerowi oraz zawodnikom za ten rok, który spędziłem w Unii.

SPROSTOWANIE
Jak się okazało Michał Chmielecki doszedł do porozumienia z GKS Dopiero, ale w dalszym ciągu nie doszedł do skutku jego transfer. Także na dzień dzisiejszy, tj. 7.02.2012 piłkarz ten jest zawodnikiem MLKS Unia Janikowo.