MLKS Unia Janikowo - strona oficjalna

Strona klubowa

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 18 gości

dzisiaj: 4689, wczoraj: 12695
ogółem: 40 559 822

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Unia nigdy nie zginie!

  • autor: redakcja, 2012-02-09 00:55

Nadzieja umiera ostatnia

Jak wszyscy wiemy sytuacja MLKS Unia Janikowo jest bardzo trudna. Zawieszone zostały treningi, a także odwołano najbliższy sparing z Nielbą Wągrowiec. Los naszego klubu nie jest obojętny lokalnym mediom. Nie ma się co temu dziwić, przecież Unia przez wiele lat prezentowała najlepszy futbol w województwie kujawsko-pomorskim.

O kłopotach MLKS Unia Janikowo wspominała ostatnio TVP 3 Bydgoszcz. Artykuły dotyczące sytuacji biało-niebieskich przedstawiły także gazety codzienne – Express Bydgoski oraz Gazeta Pomorska. Ponadto swój tekst opublikował Magazyn Piłkarski.

Express Bydgoski
http://www.express.bydgoski.pl/look/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=2&NrIssue=2050&NrSection=510&NrArticle=220427&IdTag=76

Gazeta Pomorska
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120208/PILKA14/473161529
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120210/PILKA14/921394600

Magazyn Piłkarski
http://www.magazynpilkarski.pl/pilka-nozna/113930-co-dalej-z-unia-janikowo-.html

Jak się okazało los klubu nie jest obojętny dla mieszkańców Janikowa. Kibice Unii zdecydowali się napisać petycję do Urzędu Miasta i Gminy Janikowo, którą przeczytać można w Expressie Bydgoskim. Pod petycją podpisało się kilkuset ludz, którzy nie wyobrażają sobie Janikowa bez Unii.

Wśród janikowskiej społeczności słyszeć można niedowierzanie, co do obecnej sytuacji klubu. Wielu mieszkańców pamięta jeszcze czasy, w których klub powstawał. Są to starsi ludzie, którzy od zawsze kibicują Unii, a w dalekiej przeszłości byli jej zawodnikami. Pod petycją podpisywały się także młodsze pokolenia. Wszyscy z nich darzą klub ogromnym sentymentem.

MLKS Unia jest ponad półwieczną tradycją, a od kilkunastu lat jedyną formą atrakcji dla wielu mieszkańców. Także Janikowo jest rozpoznawalne w całej Polsce dzięki piłce nożnej. Na mecze na poziomie zaplecza ekstraklasy do naszego miasteczka przyjeżdżali kibice z niemal całego województwa. Z czasem powstał piękny obiekt piłkarski, którego wizytówką jest duża i zadaszona trybuna. Nie można więc dopuścić, aby stadion, którego może pozazdrościć nam wiele gmin był bezużyteczny.

Przez wiele lat Unia rywalizowała w starej trzeciej lidze. Niestety nie udało się wywalczyć awansu na zaplecze ekstraklasy, ale ze względu na wycofanie się Kani Gostyń stanęliśmy przed szansą spełniania marzeń. Mimo, iż przygoda z obecną pierwszą ligą trwała tylko rok, mecze z takimi drużynami jak Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław, Polonia Warszawa czy Lechia Gdańsk przejdą do historii, nie tylko klubu, ale i całego miasta.

Dzięki piłce nożnej w chwili obecnej Janikowo może pochwalić się  nie tylko wspomnianym wcześniej stadionem, ale też halą widowiskowo-sportową.

Te, a także wiele innych czynników pokazuje, że nie można pozwolić na upadłość klubu, w którym wielu ludzi zostawiło swoje zdrowie, zaangażowanie i pasję. Sukces rodzi się w bólach, a nadzieja umiera ostatnia, więc warto głęboko wierzyć, że sytuacja finansowa Unii w ciągu najbliższych dni ulegnie poprawie i wiosną znów będziemy mogli się cieszyć z wielu emocji na naszym pięknym stadionie. 

Reklama

Wyszukiwarka