Kolejna bardzo ważna informacja

• autor: redakcja, 2012-02-10 07:24

Komunikat z posiedzenia Zarządu MLKS Unia Janikowo

W dniu 9 lutego 2012 roku odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu MLKS Unia Janikowo. Jedynym i głównym tematem była aktualna sytuacja Klubu i szukanie sposobów przezwyciężenia kryzysu, w jakim znalazł się janikowski klub. W posiedzeniu oprócz członków Zarządu wzięli udział również przedstawiciele kibiców i sympatyków Unii.

We wtorek 7 lutego 2012 r, w związku z trudną sytuacją finansową MLKS Unia Janikowo, brakiem konkretnych decyzji dotyczących finansowania Klubu oraz faktem, iż na chwilę obecną Unia nie posiada środków na bieżącą działalność, Zarząd MLKS Unia Janikowo podjął decyzję o zawieszeniu z dniem 13 lutego 2012 roku zajęć treningowych wszystkich zespołów. Zarząd zdecydował się na ten radykalny krok, gdyż w chwili obecnej klub nie posiada środków na kontynuowanie bieżącej działalności.

Jesteśmy przekonani, że istnieje możliwość wyjścia z tej trudnej i kryzysowej sytuacji. Jak informowaliśmy w komunikacie z dnia 28 stycznia 2012 roku (treść komunikatu dostępna pod tym linkiem: http://mlksunia.futbolowo.pl/news,1315976,informacja-zarzadu-mlks-unia-janikowo.html), w dniu 24 lutego odbyło się spotkanie przedstawicieli zarządu Klubu z członkami Rady Miejskiej w Janikowie. Przedstawiliśmy na tym spotkaniu konkretne propozycje wyjścia z kryzysu. Podczas spotkania postanowiono, że w najkrótszym możliwym czasie dojdzie do spotkania przedstawicieli miasta ze sponsorami. Celem spotkania miało być potwierdzenie przez sponsorów woli dalszego wspierania Klubu. Następnie, na kolejnej sesji Rady Miejskiej, radni mieli podejmować decyzję na temat udzielania gwarancji. Minęło ponad dwa tygodnia i do spotkania nie doszło, a podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 31 stycznia nie został temat Unii podjęty. Mijają kolejne dni i nie możemy już czekać.

Mamy zapewnienia kibiców, iż los Unii Janikowo nie jest obojętny większości lokalnej społeczności. Nie możemy pozwolić, aby nasz Klub upadł. Dlatego też podjęto kolejne kroki mające na celu doprowadzenie do wyjścia z trudnej sytuacji. W oparciu o ustalenia podjęte na spotkaniu w dniu 9 lutego, Zarząd Klubu złoży w piątek - 10 lutego 2012 r, wniosek o zgodę na organizację pokojowej manifestacji poparcia dla Unii Janikowo. Jeśli będzie zgoda na organizację tego wydarzenia, to planujemy, aby manifestacja odbyła się we wtorek 14 lutego, o godz. 15:00 (spotkanie przed UM w Janikowie, złożenie petycji do władz miasta, przejście na stadion i spotkania wszystkich, którym los Unii nie jest obojętny). Chcemy, aby lokalna społeczność z jednej strony miała dokładną informację na temat aktualnej sytuacji w Klubie oraz mogła wyrazić swoje poparcie dla działań zmierzających do uratowania Unii. O szczegółach tego przedsięwzięcia będziemy informować po uzyskaniu stosownej zgody.

Ponadto, również w piątek wystąpimy do radnych miasta i gminy Janikowo z prośbą, aby wystąpili z wnioskiem o zwołanie w trybie pilnym sesji Rady Miejskiej, która zajęłaby się tematem Unii. Dodatkowo, na początku następnego tygodnia odbędzie się spotkanie ze sponsorami, którego celem będzie podjęcie formalnych ustaleń, co do dalszego wspierania Klubu przez lokalne firmy.

Podjęcie przestawionych działań winno doprowadzić do sytuacji, w której możliwe będzie udzielenie przez bank pożyczki Klubowi, z którego spłacone zostanie w całości zadłużenie Klubu. W ten sposób nasz dług zostanie „ucywilizowany” i Klub nie będzie narażony na kolejne koszty związane z zajęciami komorniczymi, kosztami sądowymi oraz wysokimi odsetkami. Rozwiązanie problemu zadłużenia Klubu umożliwi normalną, bieżącą działalność całego Klubu.