Michał Chmielecki oficjalnie odszedł z Unii

• autor: redakcja, 2012-02-13 23:00

Michał Chmielecki zawodnikiem GKS Dopiewo

Michał Chmielecki przestał być zawodnikiem Unii Janikowo i związał się kontraktem z GKS Dopiewo. Jest to pierwszy piłkarz, który zdecydował się odejść z naszego klubu w trakcie zimowego okienka transferowego.

Michał Chmielecki do naszego klubu przyszedł rok temu z Unii Swarzędz. Wówczas trenerem janikowskiej drużyny był Tomasz Mazurkiewicz, który miał duży wpływ na ten transfer. Już po pierwszych sparingach było widać, że ten środkowy pomocnik może okazać się liderem naszego zespołu. Popularny „Chmielu” przyjął numer „10” na koszulce i nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu Chmielecki w trzynastu meczach zdobył cztery gole i znacznie przyczynił się do sukcesu jakim było utrzymanie. Z kolei w obecnych rozgrywkach rozegrał siedemnaście spotkań,  których strzelił osiem bramek. Był specjalistą od stałych fragmentów gry i z pewnością kilka jego uderzeń z rzutu wolnego przejdzie do historii naszego klubu. Najlepszym jego spotkaniem w barwach Unii do tej pory był bez wątpienia mecz w Świeciu, w którym strzelił hat-tricka. Łącznie w barwach MLKS Unia Janikowo rozegrał trzydzieści spotkań strzelając dwanaście goli. Warto też dodać, że Chmielecki był w radzie drużyny, a także podczas nieobecności Arkadiusza Dereżyńskiego pełnił funkcję kapitana.

Michał Chmielecki w Unii Janikowo:
2010/2011 – runda wiosenna:
13 meczów (1068 minut), 4 gole, 7 asyst, 2 żółte kartki
2011/2012 – runda jesienna:
17 meczów (1434 minuty), 8 goli, 5 asyst, 3 żółte kartki / 1 czerwona
RAZEM:
30 meczów (2502 minuty), 12 goli, 12 asyst, 5 żółtych kartek / 1 czerwona

Nowy klub Chmieleckiego jest ligowym rywalem Unii. Po rozgrywkach jesiennych zajmuje spadkowe – trzynaste miejsce w tabeli z dorobkiem osiemnastu punktów. Zawodnikami GKS Dopiewo są inni byli gracze naszego klubu – Tobiasz Jarnetowski i Tomasz Nowacki. Warto też dodać, że inauguracyjny mecz piłkarskiej wiosny zespół Unii rozegra właśnie z Dopiewem.

Wypowiedź Michała Chmieleckiego:
- Rok spędzony w Unii Janikowo wspominać będę bardzo miło, ale głównie patrząc od strony sportowej, bo naprawdę przy ciężkiej sytuacji finansowej wynik sportowy uważam, że osiągaliśmy dobry, a głównie jest to zasługa zawodników oraz trenerów, którzy przez ostatni rok tu pracowali. Chętnie bym został dłużej, ale obecna sytuacja klubu zmusiła mnie do odejścia... Dziękuje kibicom, trenerowi oraz zawodnikom za ten rok, który spędziłem w Unii.