Manifestacja kibiców, sparingi odwołane

• autor: redakcja, 2012-02-14 17:35

Wiadomości z dzisiejszego dnia

W dalszym ciągu trwa proces ratowania MLKS Unia Janikowo. Dzisiaj kibice naszego klubu zorganizowali manifestację, która miała na celu pokazanie, iż janikowskiej społeczności zależy na dalszej działalności Unii. Ponadto dzisiaj dowiedzieliśmy się, że dwa najbliższe sparingi biało-niebieskich nie odbędą się.

Liczna zgromadzona grupa kibiców oraz sympatyków MLKS Unia Janikowo stawiła się przed Urzędem Miasta i Gminy Janikowo około godziny piętnastej. Na manifestacje zareagowali władze naszego miasta, które zaprosiły przedstawicieli do sali konferencyjnej w urzędzie. Tam została objaśniona postawa oraz możliwości Miasta i Gminy wobec Klubu, a także do głosu doszli kibice, poprzez odczytanie listu do władz miejskich. Sympatycy Unii dostali też zapewnienie, że w najbliższych dniach przedstawiciele Miasta i Gminy Janikowo będą czynić kolejne kroki, które mogą pomóc wyjść z krytycznej sytuacji Klubu.

Po zakończonej rozmowie w urzędzie miejskim licznie zebrana grupa kibiców i sympatyków Unii przeszła ulicami miasta na stadion przy ulicy Głównej 40, gdzie odbyły się rozmowy z przedstawicielami Klubu.

Władze naszego miasta bardzo serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie w hali widowiskowo-sportowej, które obędzie się w najbliższy piątek o godzinie 17:00.

Piątek będzie najważniejszym dniem w historii naszego Klubu, gdyż ważyć się będą jego losy.

Tymczasem MLKS Unia Janikowo zmuszony był odwołać dwa kolejne sparingi pierwszego zespołu. Zarówno zaplanowany na jutro mecz z Unią Solec Kujawski, a także na sobotę z Włocłavią Włocławek nie dojdzie do skutku.

Najbliższy sparing, który może się odbyć planowany jest na 29.02.2012 roku (środa), a rywalem Unii ma być Luboński FC Luboń.

W naszej galerii (odnośnik po lewej stronie w menu) zostały umieszczone zdjęcia z manifestacji kibiców. Zapraszamy do oglądania.