dzisiaj: 2520, wczoraj: 12002

Turniej im. Alfreda Niedźwieckiego

• autor: redakcja, 2012-02-25 23:19

Turniej orlików – Unia poza podium

W dniu dzisiejszym odbył się II Halowy Turniej Orlików im. Alfreda Niedźwieckiego. W rozgrywkach uczestniczyło osiem drużyn, które rywalizowały ze sobą w dwóch grupach, a później w fazie pucharowej. Gospodarze turnieju – Unia Janikowo wystawili dwa zespoły. Niestety żaden z nich nie zajął miejsca na podium. Mimo to, dzisiejsza impreza sprawiła wszystkim uczestnikom wiele radości i satysfakcji, gdyż organizatorzy zadbali o to, by młodzi adepci piłki nożnej czuli się jak profesjonaliści.

Więcej na temat turnieju można przeczytać w rozwinięciu.

W GALERII ZDJĘĆ umieszczona została obszerna fotorelacja z turnieju!

Tabela grupy A:
1. MKS II Trzemeszno – 7 punktów
2. Unia I Janikowo – 6 punktów
3. Cuiavia Inowrocław – 3 punkty
4. Unia Gniewkowo – 0 punktów

Tabela grupy B:
1. MKS I Trzemeszno – 9 punktów
2. Notecianka Pakość – 6 punktów
3. Pogoń Mogilno – 3 punkty
4. Unia II Janikowo – 0 punktów

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce – MKS I Trzemeszno
2 miejsce – Notecianka Pakość
3 miejsce – MKS II Trzemeszno
4 miejsce – Unia I Janikowo
5 miejsce – Pogoń Mogilno
6 miejsce – Cuiavia Inowrocław
7 miejsce – Unia II Janikowo
8 miejsce – Unia Gniewkowo

Król strzelców – Kacper Czarnecki (MKS I Trzemeszno -  9 goli – 2001 rocznik)
Najlepszy zawodnik – Dominik Zaćmiński (Unia I Janikowo – 7 goli – 2001 rocznik)
Najmłodszy zawodnik – Aleksander Nadolski (Notecianka Pakość – 1 gol – 2005 rocznik)
Najlepszy bramkarz – Michał Kurowski (Notecianka Pakość – 2001 rocznik)
Wyróżniony bramkarz – Emil Kowalski (Unia I Janikowo – 2001 rocznik)

Patronat nad turniejem objął poseł na sejm RP – Eugeniusz Kłopotek, który ufundował wiele nagród. Ponadto fundatorem nagród była firma Montostal, a także przedstawiciele janikowskiej społeczności: Miasto i Gmina Janikowo, dyrektor Gimnazjum w Janikowie – Marek Szubarga oraz bramkarze MLKS Unia Janikowo – Marcin Piesik i Robert Tomaszewski.

Warto też dodać, że dzięki współpracy podczas organizacji turnieju z Marcinem Piesikiem patronatem turnieju była Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, a także Salonik Piłkarski Golden Goal.

Ponadto zawodnicy mogli skonsumować pizzę oraz ufundowane przez pana Edwarda Morawskiego bardzo smaczne i słodkie pączki.

Nie można pominąć faktu, iż podczas zakończenia turnieju MLKS Unia Janikowo bardzo uroczyście podziękował obecnym byłym wieloletnim trenerom młodzieży w naszym klubie – Zbigniewowi Bakalarskiemu i Tomaszowi Wiśniewskiemu, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także upominki.