Zapowiedź sparingu: LKS – Unia

• autor: redakcja, 2012-02-28 11:46

LKS Luboń sparingowym rywalem Unii

W swoim drugim sparingu tej zimy podopieczni trenera Artura Polehojko zagrają z LKS Luboń. Mecz ten zaplanowany jest na środę, tj. 29.02.2012 roku, na godzinę 19:00. Spotkanie zostanie rozegrane w Poznaniu.

Aby przeczytać całą zapowiedź sparingu kliknij na „więcej”.

Z lubońskim klubem Unia rozegrała już dwa sparingi w poprzednim sezonie, kiedy to naszym trenerem był Tomasz Mazurkiewicz. Wówczas nazwa powstałej w 1943 roku drużyny brzmiała Luboński FC. Przed obecnym sezonem niebiesko-biali dokonali zmiany nazwy na LKS Fogo Luboń. Głównym celem czwartoligowca jest awans do trzeciej ligi. Na półmetku rozgrywek wszystko wskazuje na to, że plan zostanie zrealizowany, a ojcem sukcesu będzie mający 55 występów ligowych w Unii – Marcin Drajer. Były piłkarz naszego klubu, a także asystent trenera Artura Polehojko, a później Zbigniewa Kieżuna jest obecnie szkoleniowcem ekipy z Lubonia. Warto dodać, że po jesieni zespół Drajera ma 41 punktów, na co złożyło się dwanaście zwycięstw, pięć remisów i zero porażek. Statystyki niebiesko-białych powalają na kolana jeżeli chodzi też o bilans bramkowy, który jest najlepszy w północnej wielkopolskiej czwartej lidze (38-8). Warto też dodać, że barwy lubońskiego klubu reprezentuje Mateusz Nowaczyk (65 spotkań ligowych i 5 goli zdobytych w barwach Unii) i Tomasz Nawrot (testowany w przeszłości w Janikowie). Informujemy też, że zimą nowym zawodnikiem LKS został przymierzany kiedyś do Unii – Maciej Menelski.

Jak już pisaliśmy wcześniej zespół Unii z lubońskim klubem spotykał się dwukrotnie podczas towarzyskiego meczu. Latem 2010 roku w pierwszym sparingu zremisowaliśmy 1:1, a zimą rok temu również nie potrafiliśmy wygrać i padł wynik 2:2.

+ Lato 2010, Unia – Luboń 1:1 (Marcin Dworacki)

+ Zima 2011, Unia – Luboń 2:2 (Arkadiusz Mokrzycki, Sebastian Hulisz)