Sparing: Unia - LKS 2:2

• autor: redakcja, 2012-02-29 22:09

Remis Unii w Poznaniu

W dzisiejszym sparingowym meczu pomiędzy Unią Janikowo, a LKS Luboń rozgrywanym w Poznaniu, padł remisowy wynik - 2:2. Dwie bramki dla podopiecznych trenera Artura Polehojko zdobył Arkadiusz Dereżyński.

UNIA JANIKOWO – LKS LUBOŃ 2:2 (0:0)

0:1 – 48’ LKS Luboń
1:1 – 53’ Arkadiusz Dereżyński
1:2 – 77’ LKS Luboń (rzut karny)
2:2 – 87’ Arkadiusz Dereżyński

UNIA: Piesik (46’ Tomaszewski) – Ł. Mokrzycki, Dreszler, Łożyński, BorysiakHadaś (76’ Zaleski), Dereżyński Zaleski (26’ Rybicki; 65’ Łabuszyński), Kędziora (46’ Michałowski), Michałowski (28’ Łabuszyński; 46’ Chomik; 70’ Kędziora) – Biłoszewski (36’ Wieczorek; 70’ Biłoszewski).

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu.

Już na początku meczu dwa razy interweniować musiał Marcin Piesik. W 13.minucie po rzucie rożnym i strzale głową nasz bramkarz musiał wyciągać futbolówkę z siatki, ale sędzia nie uznał bramki, ponieważ przy dośrodkowaniu piłka przekroczyła linię końcową. Zawodnicy z Lubina postanowili więc spróbować strzału z dystansu po ziemi, ale także bez problemu wybronił go Piesik. Także w 24.minucie golkiper Unii popisał się dobrymi interwencjami. Najpierw wybronił strzał z rzutu wolnego, a następnie zatrzymał dobitkę. W 42.minucie piękną akcję przeprowadziła Unia. Piotr Hadaś dograł do Pawła Rybickiego, który wypatrzył w polu karnym Bartosza Wieczorka. Strzał tego ostatniego z pierwszej piłki odbił się od poprzeczki i wpadł do bramki, ale niestety był on na spalonym.

Po trzech minutach gry w drugiej połowie Unici stracili bramkę. Po akcji prawą stroną i mocnym podaniu w pole karne strzałem z pierwszej piłki po ziemi w krótki róg z odległości pięciu metrów popisał się napastnik LKS Luboń i Robert Tomaszewski był bezradny (0:1). Nasza drużyna błyskawicznie zareagowała na stratę tego gola i już w 53.minucie mieliśmy remis. Krzysztof Łożyński przebojem wdarł się w pole karne, gdzie został sfaulowany i sędzia bez wahania wskazał na „jedenastkę”. Do karnego podszedł Arkadiusz Dereżyński i trafił w środek bramki, gdzie interweniował bramkarz, ale przy dobitce był już bezradny (1:1). Kapitan Unii sześć minut później przymierzył też z wolnego, ale jego strzał spod poprzeczki na róg sparował golkiper. Po rożnym Dereżyńskiego niecelnie główką uderzył Marcin Michałowski. Chwilę potem Tomaszewski na róg odbił strzał z woleja zawodnika przeciwników. Następnie Michałowski zza pola karnego trafił w boczny słupek bramki. W 75.minucie lubonianie szybko wykonali rzut wolny i po ziemi posłali piłkę w szesnastkę Unii. Tam do faulu zmuszony był Hadaś i arbiter podyktował karnego. Warte uwagi jest, że w akcji tej kontuzji nabawił się gracz naszej drużyny i został on zmieniony przez Marcina Zaleskiego. Reasumując w 77.minucie mimo, iż Tomaszewski wyczuł strzał z karnego, który zmierzał po ziemi w lewą stronę przegrywaliśmy 1:2. Unia wyrównała na trzy minuty przed końcem. Mateusz Biłoszewski wywalczył piłkę od obrońcy i wyszedł sam na sam z bramkarze, który wychodził na szesnastkę i wyłapał piłkę spod nóg napastnika. Na szczęście wyłuskał ją Przemysław Kędziora i podał Dereżyńskiemu na 25.metr, który technicznym uderzeniem w samo okienko posłał piłkę nad stojącym na przedpolu bramkarzem, nie dając przy tym żadnych szans próbującemu interweniować na linii bramkowej obrońcy (2:2). W 89.minucie Krzysztof Borysiak przerzucił do Piotra Łabuszyńskiego, który wrzucił na głowę Biłoszewskiego. Piłka wpadła do siatki, ale sędzia uznał, że zawodnik Unii był na spalonym.

Reasumując Unia zagrała przyzwoity mecz. Zespół luboński jest głównym kandydatem do awansu do trzeciej ligi i pokazał swoją jakość na boisku. Dla naszego teamu był to dopiero drugi sparing. Było widać kilka pozytywnych aspektów w grze Unii, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Kolejny sparing Unia rozegra w sobotę z Gopłem Kruszwica w Janikowie o godzinie 12:00.

W zespole Unii zabrakło dzisiaj kontuzjowanego Tomasza Wawrzyniaka i Macieja Kota, którego zatrzymały obowiązki na studiach. Ponadto nie zagrali piłkarze, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w innych klubach: Radosław Kanik (Wda Świecie), Arkadiusz Mokrzycki (Mieszko Gniezno) i Dawid Deresiewicz (Pogoń Mogilno).

Za pośrednictwem naszego serwisu wszystkich kibiców Unii pozdrawia były zawodnik naszego klubu, a obecnie trener LKS Luboń – Marcin Drajer.

Dziękujemy za pozdrowienia i życzymy sukcesów w pracy trenerskiej.