Co słychać w Unii?

• autor: redakcja, 2012-03-02 20:28

Dzisiejszy dzień napawa optymizmem

Dzisiejszy dzień przyniósł bardzo ważne informacje odnoszące się do sytuacji MLKS Unia Janikowo. Przypomnijmy, że trzecioligowy zespół prowadzony przez trenera Artura Polehojko jutro rozegra trzeci mecz sparingowy tej zimy.

Uległo zmianie miejsce rozgrywania jutrzejszego spotkania. Ostatecznie zdecydowano, że mecz z Gopłem Kruszwica odbędzie się na boisku przy Gimnazjum w Janikowie. Dzisiaj wykonano wszelkie starania, by murawa była jak najlepiej przygotowana. Początek sparingu o godzinie 12:00.

W dniu dzisiejszym zostały też podjęte kolejne kroki w celu ratowania MLKS Unia Janikowo. Urząd Miasta i Gminy Janikowo otrzymał już wszystkie niezbędne dokumenty i po zapoznaniu się z nimi zdecydowano, że w przyszły piątek, tj. 9.03.2012 roku o godzinie 15:30 odbędzie się sesja Rady Miejskiej, na której zapadną ostateczne decyzje. Ponieważ w poprzednich dniach ogłoszenie sesji nie było możliwe ze względów formalnych dzisiejszy dzień napawa optymizmem i nadzieją.

Unici odbyli dzisiaj kolejny trening w ramach przygotowań do rundy rewanżowej. Janikowscy piłkarze przepracowali szereg różnego rodzaju ćwiczeń z piłkami, a następnie rozegrali gierkę. Następną bardzo pozytywną wiadomością jest fakt wznowienia zajęć przez Tomasza Wawrzyniaka. Przypomnijmy, że zawodnik ten pod koniec rundy jesiennej uległ kontuzji i mimo, iż kilka tygodni temu odbył jeden trening nie był w stanie kontynuować przygotowań do wiosny. Od dzisiaj wychowanek Unii trenuje indywidualnie i po wizycie u lekarza powoli będzie wkraczał w intensywne treningi.

Kolejną informacją jest fakt, o którym pisaliśmy już jakiś czas temu. Klub Kibica organizuje wystawę pt. „Historia, czyli 54 lata Unii w Janikowie”. Wszystkich serdecznie zapraszamy do Klubu KSM Zefir przy ulicy Dworcowej 1. Wystawa będzie dostępna od poniedziałku (19.03) do piątku (23.03)do godziny 16:30. Pojawią się na niej zaproszeni goście, w tym byli piłkarze naszego Klubu, a także obecni zawodnicy Unii. Zapraszamy wszystkich chętnych sympatyków biało-niebieskich!