Kanik odszedł, Lewandowski testowany

• autor: redakcja, 2012-03-06 19:49

Kanik we Wdzie, nowy testowany, w czwartek sparing

Radosław Kanik przestał być zawodnikiem Unii Janikowo i związał się z Wdą Świecie, z którą od dłuższego czasu przygotowywał się do rundy wiosennej. Wcześniej piłkarz przymierzany był do Sparty Brodnica. Jest to drugi zawodnik, który opuścił szeregi biało-niebieskich przed wznowieniem rozgrywek. Kanik obejrzał dzisiejszy trening Unii, w którym uczestniczył Wojciech Lewandowski. Nowy testowany gracz ostatnią rundę spędził w Victroii Koronowo. W czwartek zostanie sprawdzony w sparingu z Goplanią Inowrocław.

Radosław Kanik przyszedł do Unii przed rundą wiosenną sezonu 2010/2011 z Zawiszy Bydgoszcz, kiedy trenerem naszego zespołu był Tomasz Mazurkiewicz. W pierwszej rundzie gry w biało-niebieskich występował głównie jako prawy obrońca z numerem „19”. Od tego sezonu przejął numer „7” i przeważnie grał na pozycji prawoskrzydłowego. Przez rok występów w MLKS Unia Janikowo zaliczył 32 ligowe mecze, w których strzelił dwie bramki, jeden raz asystował i ujrzał dwie żółte kartki. Rundę wiosenną obecnego sezonu spędzi we Wdzie Świecie.

Występy Kanika w MLKS Unia Janikowo:
- runda wiosenna 2010/2011 (15 meczów, 1177 minut, 0 goli, 0 asyst, 0 żółtych kartek)
- runa jesienna 2011/2012 (17 meczów, 1365 minut, 2 gole, 1 asysta, 2 żółte kartki)
- razem (32 mecze, 2542 minuty, 2 gole, 1 asysta, 2 żółte kartki)

Kanik na testach w Świeciu był już latem poprzedniego roku. Nowy klub byłego już piłkarza Unii zajmuje ósme miejsce w trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Zawodnikami Wdy są także byli inni gracze naszego klubu – Mateusz Kordowski, a także Paweł Ettinger, który przyszedł również tej zimy. Ponadto barwy Wdy reprezentuje wychowanek Unii – Mikołaj Plewa, a bliski związania się z tym klubem jest Grzegorz Brzeziński.

Radosławowi dziękujemy za reprezentowanie barw MLKS Unia Janikowo i życzymy wielu sukcesów w nowym klubie.

Na dzisiejszym treningu testowany był Wojciech Lewandowski z Victorii Koronowo. Ten niespełna 19-letni zawodnik gra na pozycji pomocnika. Jest wychowankiem Zawiszy Bydgoszcz.

Ponadto, na najbliższy czwartek, tj. 8 marca zaplanowany jest sparing z Goplanią Inowrocław. Mecz odbędzie się o godzinie 15:30 na boisku bocznym przy ul. Głównej 40.