Zbliża się piątek – bardzo ważny dzień

• autor: redakcja, 2012-03-07 23:23

Przed piątkową sesją

W najbliższy piątek, tj. 9.03.2012 roku o godzinie 15:30 w Urzędzie Miejskim rozpocznie się sesja Rady Miasta i Gminy Janikowo. Będzie to ogromnie ważny dzień dla MLKS Unia Janikowo.

Na Klubie, który od 1958 roku jest bardzo ważny dla janikowskiej społeczności zależy wielu kibicom. Przez ostatnie miesiące wszyscy walczyli o przetrwanie MLKS Unia Janikowo. Pisano petycje do władz miasta, organizowano manifestacje, a także w inne sposoby próbowano pomóc Klubowi.

- Piłka nożna jest praktycznie jedyną formą atrakcje w naszym mieście i jest z nami od zawsze. Nie można nam jej odebrać – taką wypowiedź można było usłyszeć w ostatnich tygodniach z ust kibiców starszego pokolenia.

Wszystko zostanie rozstrzygnięte w najbliższy piątek. Bardzo uważnie dalszym losem MLKS Unia Janikowo zainteresowała się telewizja TVP3 Bydgoszcz. Najpierw postanowiła ona odwiedzić nasze miasto przed spotkaniem władz miejskich z zarządem i sympatykami, które miała miejsce jakiś czas temu, a teraz rozważa przybycie na piątkową sesje.

Nie ma się temu co dziwić. Przecież jeszcze niecałe pięć lat temu to właśnie Unia była najlepszym piłkarskim klubem w województwie kujawsko-pomorskim.

Przypomnijmy, że od kilku lat nasz Klub zmaga się z poważnymi kłopotami organizacyjno-finansowymi. Pojawiła się realna szansa wyjścia z kryzysu, jednak aby wszystko się ułożyło pomocną dłoń musi wyciągnąć Miasto i Gminy Janikowo.

Wszyscy sympatycy biało-niebieskich głęboko wierzą, że wysiłek wielu pokoleń nie zostanie zmarnowany, a i przez kolejne lata Unia dążyć będzie do dalszego promowania naszego miasta poprzez sport.