Sparing: Unia – Goplania 4:0

• autor: redakcja, 2012-03-08 19:14

Pierwsza wygrana w tegorocznych sparingach

W dniu dzisiejszym Unia odniosła pierwsze zwycięstwo w tym roku. Po bardzo dużej przewadze jaką podopieczni trenera Artura Polehojko wypracowali sobie przez całe spotkanie, padł wynik 4:0 (3:0). Prowadzenie dla naszego zespołu zdobył Paweł Rybicki, który ma być nowym nabytkiem. Drugą bramkę dla Unii strzelił Przemysław Kędziora, a trzecią Mateusz Biłoszewski. Wynik ustalił Marcin Michałowski. Napastnik, który jesienią był nieskuteczny w końcu się przełamał i miejmy nadzieję, że swoje prawdziwe oblicze pokaże w zbliżającej się rundzie. Liczba goli, które zdobyła dziś Unia powinna być nieco wyższa, ale w ostatnich minutach karnego zmarnował Arkadiusz Dereżyński.

UNIA JANIKOWO – GOPLANIA INOWROCŁAW 4:0 (3:0)

1:0 – 11’ Paweł Rybicki
2:0 – 32’ Przemysław Kędziora
3:0 – 36’ Mateusz Biłoszewski
4:0 – 69’ Marcin Michałowski

UNIA: Piesik (46' Tomaszewski) – Ł. Mokrzycki (80’ Rybicki), Łożyński, Dreszler, Borysiak (73’ Chomik) – Dereżyński, Kędziora (67’ Zaleski) – Rybicki (62’ Łabuszyński), Lewandowski (56’ Michałowski), KotBiłoszewski (58’ Wieczorek).

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu.

Już w 1.minucie doskonałą okazję strzelecką zmarnował Mateusz Biłoszewski, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Dziesięć minut później zespół Unii objął prowadzenie. Paweł Rybicki dostał piłkę z autu, podał ją Przemysławowi Kędziorze, który będąc w polu karnym dograł Biłoszewskiemu. Napastnik Unii wystawił piłkę Rybickiemu, który z około jedenastu metrów płaskim uderzeniem z pierwszej piłki pokonał golkipera Goplani i było 1:0. W 16.minucie mógł być remis, ale po rzucie rożnym i strzale zza pola karnego Bartosz Dreszler efektowną główką wybił piłkę z linii bramkowej. Goście zdołali jeszcze dobić strzał, który w efekcie znalazł się w bramce, ale sędzia odgwizdał spalonego. Chwilę później Biłoszewski przestrzelił będąc w polu karnym. W 32.minucie było 2:0. Maciej Kot dograł Kędziorze, który minął bramkarza i z ostrego kąta ze stoickim spokojem posłał piłkę do pustej bramki. Cztery minuty później mieliśmy trzeciego gola dla Unii. Tym razem goście pogubili się w rozgrywaniu piłki, jeden z obrońców jej nie przechwycił, a zrobił to Biłoszewski i na 45.metrze wyszedł na czystą pozycję. W sytuacji sam na sam pewnym strzałem po ziemi trafił na 3:0. W kolejnej ciekawej akcji, Krzysztof Borysiak przerzucił na prawą stronę, gdzie w polu karnym główką na szesnasty metr Rybickiemu zgrał Kędziora, ale strzał był minimalnie niecelny. W 41.minucie z trzydziestu metrów w słupek trafił Wojciech Lewandowski. Następnie Dreszler przestrzelił główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch obronionych uderzeń z wolnego, które były autorstwem Arkadiusza Dereżyńskiego. W 69.minucie sam na sam wychodził Piotr Łabuszyński, ale jeden z obrońców pociągnięciem za koszulkę powalił naszego zawodnika na ziemię. Z rzutu wolnego perfekcyjnie dośrodkował Dereżyński, a celną główką popisał się Marcin Michałowski i było 4:0. W 70.minucie Unia stworzyła dość ciekawą akcję. Bartosz Wieczorek doszedł do uciekającej z boiska piłki, dośrodkował ją na piąty metr, tam zgrana została przez Michałowskiego i trafiła do Łabuszyńskiego. Ten ostatni wystawił do Kota, którego strzał musnął jeden z obrońców i był rzut rożny. Cztery minuty potem Michałowski podał do Kota, który wrzucił w szesnastkę. Tuż przed polem bramkowym na klatkę futbolówkę przyjął Wieczorek, ale niestety przestrzelił. Pięć minut do końca meczu w polu karnym faulowany był Dereżyński i sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Jego strzał po ziemi z rzutu karnego w lewą stronę wyczuł bramkarz i popisał się skuteczną interwencją.

Kary minutowe:
37’ Goplania Inowrocław za faul
67’ Dreszler za faul taktyczny w sytuacji sam na sam
69’ Goplania Inowrocław za faul taktyczny w sytuacji sam na sam Łabuszyńskiego
86’ Goplania Inowrocław za faul

W zespole Unii zabrakło Tomasza Wawrzyniaka, który mimo iż trenuje nie jest jeszcze w pełni gotowy do gry. Ponadto z przyczyny studiów nie mógł zagrać Piotr Hadaś. W dalszym ciągu bliżsi gry w innych klubach są: Arkadiusz Mokrzycki i Dawid Deresiewicz.

Kolejny sparing Unia rozegra w sobotę o godzinie 12:00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego przy ulicy Głównej 40 w Janikowie, a przeciwnikiem będzie Sparta Konin. Będzie to ostatni sprawdzian przed ligą, która startuje 17.03.2012 roku o godzinie 14:00. Pierwszym rywalem Unii o punkty będzie imienniczka ze Swarzędza.